dabratranec
26.07.10,08:36
Ahojte, možno sa pýtam blbosť - chcel by som najprv dokončiť strop (Premac) a strechu a až potom robiť komín. Otvor v strope samozrejme vynecháme (+rezerva) a v streche sa potom vyreže otvor keď sa bude ten komín robiť. Aké je zaužívaná prax?
alltracboy
26.07.10,07:35
mna by zaujimalo preco je komin shiedel tak super lepsi, ako ostatne kominy? Lebo sa to hovori, alebo ma niekto aj nejake skusenosti?
dabratranec
26.07.10,10:44
Mne ide o postup pri stavbe štandardného komína-či ho môžem postaviť až keď bude strecha hotová. Je mi jedno či je výrobca JRD Mier, schiedel alebo heluz.:D
TomasHC
26.07.10,11:36
Mne ide o postup pri stavbe štandardného komína-či ho môžem postaviť až keď bude strecha hotová. Je mi jedno či je výrobca JRD Mier, schiedel alebo heluz.:D

Standartne sa najskor postavi komin a potom sa robi strecha. Ja som to robil naopak, a bolo to o dost zlozitejsie...
Majky11
26.07.10,20:21
Standartne sa najskor postavi komin a potom sa robi strecha. Ja som to robil naopak, a bolo to o dost zlozitejsie...

Zložitejšie, ale nie nemožné...

A keď ide o to že nie nemožné, tak existuje x spôsobov ako si pomôcť. Napr. čo taká olovnica ?

;)

P.S. : A pozor na krov, lebo ak pri murovaní zistíte, že idete rovno na krokvu, potom už bude neskoro.
220870
27.07.10,03:39
Bežne sa to tak robí ,ani mi to moc nepríde zložitejšie alebo náročnejšie.Stavať komín "po" má svoje výhody aj nevýhody je to tak 1:1.
marleau
27.07.10,04:35
Ja mám skúsenosti aj s jedným aj s druhým sposobom.Trošku výhodnejšie je ísť súbežne.Ak je strecha hotová a pokrytá napríklad Tondachom a komín je blízko hrebeňa (resp. ďalej od okapu),je potrebné rozoberať dosť veľa krytiny.Pálená škridľa (niektoré druhy) sa nedajú vysúvať,navyše je to krehká krytina.Ďalšou nevýhodou može byť,ako bolo spomenuté,krokvová výmena.Ono to záleží od stupňa dokončenia (odspodu podhľad ap.),ale pri dobrom projekte a dobrej príprave sa to dá bez väčších problémov.Ak je však možnosť robiť to naraz,je to to najlepšie.
Majky11
27.07.10,06:28
Bežne sa to tak robí ,ani mi to moc nepríde zložitejšie alebo náročnejšie.Stavať komín "po" má svoje výhody aj nevýhody je to tak 1:1.

Aké sú teda výhody a nevýhody, ak sa to dá aspoň v skratke popísať ???

Tiež ma to zaujíma, lebo ešte nemám komín, a chcel by som robiť strechu, tak možno sa rozhodnem pre dostavbu komína až po ukončení strechy, resp. pred jej dokončením...
220870
27.07.10,17:34
Ak sa to robí súbežne tak komín zavadzia hlavne tesárom nie raz sa stalo ,že tvárnice poškodili ťažkými hradami ktoré sa na Slovensku väčšinou dvíhajú ručne.Občas tam aj čosi spadne .Tvárnice ktoré nie sú vymurované občas zavadzajú na stavbe a sú lákadlom pre zlodejov.
Domurovávať po streche znamená viac merania pre strechárov a zložitejšie pracovné podmienky ,lešenie + vynášanie tvárnic ,lepidla atd na hotovú strechu,krčenie sa pod krokvami pre staviteľa komína.
dabratranec
28.07.10,06:59
No podľa mňa je to v prípade hotovej strechy veľmi podobný postup ako pri strešnom okne.
alltracboy
28.07.10,08:30
ked nebudes mat na stavbe lemplov a spravia ti krov podla projektu- tam snad nieje tram nakresleny cez komin, tak nebude problem.
pivko
28.07.10,12:32
Dnes mi robili vnútorné izolácie a nakoľko v KE už druhý deň výdatne prší tak mám okolo komína na zemi vlhko. A to mám pritom urobený odpad kondenzu z misk mimo dom. Je to normálne??? nedá sa namontovať dodatočne na komín Schiedel nejaká strieška aby do neho nepršalo???
Majky11
28.07.10,14:55
Dnes mi robili vnútorné izolácie a nakoľko v KE už druhý deň výdatne prší tak mám okolo komína na zemi vlhko. A to mám pritom urobený odpad kondenzu z misk mimo dom. Je to normálne??? nedá sa namontovať dodatočne na komín Schiedel nejaká strieška aby do neho nepršalo???

Schiedel - Meidingerova hlava

Btw. Máš vyvedený kondenz do kanalizácie, alebo iba von cez stenu ? To by ma zaujímalo...
pivko
28.07.10,16:18
Schiedel - Meidingerova hlava

Btw. Máš vyvedený kondenz do kanalizácie, alebo iba von cez stenu ? To by ma zaujímalo...
Von cez stenu.
pivko
28.07.10,16:23
Schiedel - Meidingerova hlava

Btw. Máš vyvedený kondenz do kanalizácie, alebo iba von cez stenu ? To by ma zaujímalo...
Tá hlava je vhodná aj na komín pre tuhé palivo? ako sa montuje?
Majky11
28.07.10,16:39
Myslím, že je vhodná aj na tuhé palivo, jednoducho je to hlava práve proti dažďu. A montuje sa podľa mňa nasunutim do poslednej vložky. Ale toto si zisti priamo v schiedeli. Zatiaĺ som nerobil komín, tak Ti neviem povedať ale chcem to dať aj ja...

Čo sa týka toho vývodu cez stenu, ako je to realizované ? Aká je to trubka, a cez stenu to vyteká von, resp. ide to potom niekde k zemi, alebo surovo to vyteká von cez stenu, nevieš spraviť foto, príp. nemáš z toho foto ?


Vďaka.
Mery977
26.04.11,06:34
Dobrý deň, potrebujem radu ohľadom napojenia komína na kanalizáciu. Máme kúpený komín schiedel, ale nemáme v kotolni urobený odpad, v tom až taký problém nevidím, dá sa to dorobiť ale zaujíma ma ako máme napojiť kondenz z komína na odpad.
Na základovú dosku musíme kvoli komínu ešte nadbetonovať základ na šírku komína, tak nám povedali v schiedeli aby sme mali potom vo výške podlahy ten komín. Ide mi o to ako má vyzerať ten odvod kondenzu z komína do odpadu?? Prosím o radu, je to súrne. Dobré by bolo ak by ste mali nejaké foto
Ďakujem krásne
220870
26.04.11,07:30
Obyčajná novodurová odpadová trubka priemer 30mm.
Mery977
26.04.11,08:38
ale ako to tam treba napojiť? cez ten základ pod komín? alebo kde?
220870
26.04.11,08:56
mendo933
26.04.11,09:56
ja to tiez momentalne riesim, ja to ale davam do kanalizacie tak musim najst neaky sifon abynetlacil smrad do komina. Prikladam obrazok realizacie co mi poslal jeden user z ineho fora