day
27.07.10,08:20
Ahojte,

zateplili ste zaklady RD z vonkajsej/vnutornej strany?
Prosim Vase nazory, dovod zateplenia, pracovne postupy?

Dakujem
TomasHC
27.07.10,06:27
Mam to v plane, dam tam EPS Perimeter cca 6 cm hruby, na viditelnu cast Marmolit a pod uroven + kusok nad uroven terenu nopovka.

Detaily na http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470
topinambur
27.07.10,15:38
Ako to treba pripevnit, ak je na zaklade aj hydroizolacia? Existuje na to nejake lepidlo?
pivko
27.07.10,15:52
Ako to treba pripevnit, ak je na zaklade aj hydroizolacia? Existuje na to nejake lepidlo?
Ja som lepil 6cm XPS /styrodur / na nabuchty ,ale nemám hydroizoláciu /mám nopovu foliu až na XPS/ ,ale keď to ideš zasypávať tak to nemusíš ani lepiť stačí to prisypať.
day
28.07.10,08:30
Mam to v plane, dam tam EPS Perimeter cca 6 cm hruby, na viditelnu cast Marmolit a pod uroven + kusok nad uroven terenu nopovka.

Detaily na http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470


kolko pojdes pod teren?
ktoru moznost z linku si vybral?
TomasHC
28.07.10,12:30
Ja mam na zakladovych pasoch 3 rady DT + deka, lebo mam mierny svah na pozemku. Cize niekde mam vrch deky cca 70 cm nad terenom, inde iba 20 cm. Takze dam len 60cm, niekde sa to teda prihrnie a inde to bude az po zakladove pasy. Nebude to teda ani jedno konkretne riesenie, ale bude to lepsie ako nic. Este to mam ale len pred sebou, takze to casom nejako domyslim :)
day
28.07.10,12:45
ja mam tiez rozdiel, cca 80cm na 15m, takze zlozenie zakladovych pasov budeme mat rovnake, ked dobre rozumiem zateplis len DTcka?

... a este DTcka mas na stred zakladovych pasov?
TomasHC
28.07.10,14:03
ja mam tiez rozdiel, cca 80cm na 15m, takze zlozenie zakladovych pasov budeme mat rovnake, ked dobre rozumiem zateplis len DTcka?

... a este DTcka mas na stred zakladovych pasov?

Ano, DT su na stred, cize by som musel pracne obkopavat zakladove pasy, zarezavat kusky perimetra.... atd :(
day
30.07.10,08:06
ahoj,

aky mas skladbu? t.z.:
sirka zakladoveho pasu
sirka DT
vyska zakladovej platne
sirka tehly/porobetonu

dakujem
TomasHC
30.07.10,08:25
ahoj,

aky mas skladbu? t.z.:
sirka zakladoveho pasu
sirka DT
vyska zakladovej platne
sirka tehly/porobetonu

dakujem

Ja? :confused:
day
30.07.10,08:28
Ja? :confused:

ano, tu si piseme len my dvaja, sukromna porada ;-)
preco :confused: ?
TomasHC
30.07.10,08:38
ahoj,

aky mas skladbu? t.z.:
sirka zakladoveho pasu
sirka DT
vyska zakladovej platne
sirka tehly/porobetonu

dakujem

sirka pasov 50cm
sirka DT 30cm
deka 10-15cm
Ytong 25cm
motopepo
10.09.10,10:03
ako sa daju izolovat zaklady s polistirenom aj s pvc foliou z vonkajsej strany ,
alltracboy
10.09.10,12:57
bud si to zasalujes, alebo zaizolujes ako ja.. iba DT + 1 rad tehal.
motopepo
10.09.10,13:24
bud si to zasalujes, alebo zaizolujes ako ja.. iba DT + 1 rad tehal.


treba izolovat zaklady polistirenom , ja to mam premyslene ze tehly vypustim 3 cm zo zakladu vytvorim tak presah-sokel na 2 ku polistiren + nejaku okrasnu dlazbu
motopepo
10.09.10,13:26
treba izolovat zaklady polistirenom , ja to mam premyslene ze tehly vypustim 3 cm zo zakladu vytvorim tak presah-sokel na 2 ku polistiren + nejaku okrasnu dlazbu


a treba davat tu ciernu pvc foliu do zakladu na vonkajsiu stranu ? izolacia betonu od zeminy , diky
220870
10.09.10,14:44
a treba davat tu ciernu pvc foliu do zakladu na vonkajsiu stranu ? izolacia betonu od zeminy , diky
Nie beton je uplne zbytočné izolovať od hliny.
220870
10.09.10,14:45
treba izolovat zaklady polistirenom , ja to mam premyslene ze tehly vypustim 3 cm zo zakladu vytvorim tak presah-sokel na 2 ku polistiren + nejaku okrasnu dlazbu
Nieje to nutné ,je to vhodné.
motopepo
11.09.10,06:12
Nieje to nutné ,je to vhodné.


a ako by ste poradili odizolovat pripadne zateplit zaklady ,
andiablo
11.09.10,09:38
a ako by ste poradili odizolovat pripadne zateplit zaklady ,
http://www.tzb-info.cz/4470-tepelna-izolace-soklu-univerzalni-reseni-pro-jednovrstve-i-vicevrstve-steny
tak tu to máš
1.základy
2.izolácia proti vode
3.tepelná izolácia
4. čierna PVC folia
day
11.09.10,11:15
a ako by ste poradili odizolovat pripadne zateplit zaklady ,

ked sa chces dozvedet viac, musis poriadne citat, druhy prispevok od Tomasa, da sa povedat, vyriesil tuto temu
TomasHC
12.09.10,14:08
Ozaj, v Merkury Markete maju prave soklove dosky Perimeter za slusnu cenu - 1000x500x50 za 2,19 EUR/kus.
radEg
13.09.10,05:47
Ja sa Vás spýtam KEDY zateplovať základy. Vzhľadom na to, že som musel ísť vyššie zo základmi a teraz by som chcel terén postupne zavážať bolo by dobré najskôr to zatepliť a odizolovať. Neviem však či to môžem, keďže som základy začal robiť tento rok v júly. Môžem to spraviť ešte tento rok alebo počkať až do budúceho kým to viac preschne ?
TomasHC
13.09.10,06:22
Ja sa Vás spýtam KEDY zateplovať základy. Vzhľadom na to, že som musel ísť vyššie zo základmi a teraz by som chcel terén postupne zavážať bolo by dobré najskôr to zatepliť a odizolovať. Neviem však či to môžem, keďže som základy začal robiť tento rok v júly. Môžem to spraviť ešte tento rok alebo počkať až do budúceho kým to viac preschne ?

Smelo zatepli teraz, neskor sa Ti nebude chciet (ako mne) ;)
TomasHC
14.09.10,05:06
Ozaj, v Merkury Markete maju prave soklove dosky Perimeter za slusnu cenu - 1000x500x50 za 2,19 EUR/kus.

Vcera som ich bol rovno aj kupit, napratal som ich 36 ks do Vectry sedanu :D Skladnici pozerali ako puci.

Inak to vychaza na 87,6 EUR/m3, vsade inde som nasiel 110 a viac, aj po zlave.
day
14.09.10,06:12
Vcera som ich bol rovno aj kupit, napratal som ich 36 ks do Vectry sedanu :D Skladnici pozerali ako puci.

Inak to vychaza na 87,6 EUR/m3, vsade inde som nasiel 110 a viac, aj po zlave.

:D Vectra si poriadne uzila pri stavbe :D
Wlady
03.11.10,13:21
http://www.tzb-info.cz/4470-tepelna-izolace-soklu-univerzalni-reseni-pro-jednovrstve-i-vicevrstve-steny
tak tu to máš
1.základy
2.izolácia proti vode
3.tepelná izolácia
4. čierna PVC folia

Izolacia proti vode, co je tym myslene?
andiablo
03.11.10,14:51
Izolacia proti vode, co je tym myslene?
no je to IPA (fatrafola pod.)zamedzuje tomu aby ti do základov šla voda a nehnil ti baráčik :-D
Wlady
03.11.10,15:15
no je to IPA (fatrafola pod.)zamedzuje tomu aby ti do základov šla voda a nehnil ti baráčik :-D
Ale tou sa izoluje iba horizontalne, ci aj vertikalne treba?
andiablo
03.11.10,16:53
Ale tou sa izoluje iba horizontalne, ci aj vertikalne treba?
no ju dávaš horizontálne a aby sa ti prekrývala 10cm. Podklad musí byť samozrejme napenetrovaný a vyschnutý.
http://www.porada.sk/t92547-p2-izolacia-zakladov.html
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-92547.html
http://www.izolfa.sk/FATRAFOL_H.htm
http://www.dom-max.sk/index.php?page=6498&action=productdetail&oc=77
mendo933
03.11.10,18:25
Vcera som ich bol rovno aj kupit, napratal som ich 36 ks do Vectry sedanu :D Skladnici pozerali ako puci.

Inak to vychaza na 87,6 EUR/m3, vsade inde som nasiel 110 a viac, aj po zlave.
v TN mercury ked som prerataval tak za 2cm soklovu ruzovu isover ( nieje to xps) vysla cena za m3 100€. Za tolko som kupil XPS. da sa aj za menej len treba viac brat

to radeg: mam ten isty pripad, sprav to teraz, lebo potom to odkopavat bude drina. Ja som cez vikend dokoncil a mam stym pokoj.Ovela lepsie sa robilo tam kde boli DT volne ako tam kde som odkopaval
radEg
04.11.10,16:09
Ja sa odkopavania nebojim. Ja som 1,3m nad zemou s doskou. :o)
TomasHC
04.11.10,18:02
Ja sa odkopavania nebojim. Ja som 1,3m nad zemou s doskou. :o)

Kuzlo je v tom, ze by to malo ist pod uroven terenu ;) Nechcel by som mat 1,5 metrovy sokel :rolleyes:
radEg
04.11.10,19:51
To je jasné ja budem zasypávať.
mendo933
06.11.10,11:12
To je jasné ja budem zasypávať.
tak ja mam 4xDT odokrite len v jednom rohu. 2 strany som musel odkopavat. Ako nahle som zateplil, zacali mi navazat hlinu tak som to vcelku dobre vystihol- ked niekde kopu rovno mi to tam vozia . Taka vyska zeminy je uz dost , ja by som to zateplil teraz a pred zimou co to zaviezol nech si to sada
spider.hst
12.11.10,21:10
Ja som lepil 6cm XPS /styrodur / na nabuchty ,ale nemám hydroizoláciu /mám nopovu foliu až na XPS/ ,ale keď to ideš zasypávať tak to nemusíš ani lepiť stačí to prisypať.


POZOR nopova folia nie je hydroizolacia.... a dom bez hydroizolacie nikdy v zivote. !!!
mendo933
13.11.10,06:38
ja som daval aj zvyslu HI cize od spodu podkladoveho betonu po vrch 1. radu tehal. 33 cm pas okolo domu. Az na to slo zateplenie. nopovu foliu som daval len kvazi kvoli tomu aby zateplenie nebolo v priamom styku zo zeminou
pivko
13.11.10,10:08
POZOR nopova folia nie je hydroizolacia.... a dom bez hydroizolacie nikdy v zivote. !!!
A povedz mi ako sa dostane vlhkosť keď mám izolovanú komplet platňu , čo preskočí popri stene?
day
21.07.11,03:26
som pred kupou perimetra, prosim o vas nazor, musim zeteplit zaklady aj nadzemnej, nevykurovanej pivnice/garaze (budeme mat ciastocne podpivnicenie, druha polovica domu, nepodpivnicena, zaklady zateplim)
220870
21.07.11,03:30
Nie .Všeobecne zatepľovanie základov pod úrovňou terénu sú peniaze ktoré sa vám sotvakedy vrátia.
Mia23
23.03.12,12:04
vedel by mi niekto poradiť či robiť dodatočné zateplenie základov nalepením XPS alebo radšej zasypávať prvý rad tehál drveným EPS? je to to isté alebo treba spraviť aj- aj pre zlepšenie izolačných možností? základy sú už hotové, tehly kúpené. :confused:
day
23.03.12,16:45
vedel by mi niekto poradiť či robiť dodatočné zateplenie základov nalepením XPS alebo radšej zasypávať prvý rad tehál drveným EPS? je to to isté alebo treba spraviť aj- aj pre zlepšenie izolačných možností? základy sú už hotové, tehly kúpené. :confused:

zateplit zaklady
mattock
03.09.12,05:39
nechcem zakladat novu temu, tak dam svoju otazku tu
idem stavat dom a chcem zateplit zaklady a zároven pouzit zateplenie namiesto debniacich tvárnic
z tejto stranky http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470

som si vybral realizaciu detailu č.4, a teraz sa chcem spytať ako je čo najekonomickejsi vyriesiť to zateplenie zakladov, čital som niekde na nete , že kvoli tomu , že xps a perimeter su drahe materiali, je mozne trebars 5cm perimeter lepit na 10cm EPS 200.
je to mozne takto riešiť a s čim ich treba lepiť dokopy?
dakujem za odpoved
day
03.09.12,06:09
nechcem zakladat novu temu, tak dam svoju otazku tu
idem stavat dom a chcem zateplit zaklady a zároven pouzit zateplenie namiesto debniacich tvárnic
z tejto stranky http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470

som si vybral realizaciu detailu č.4, a teraz sa chcem spytať ako je čo najekonomickejsi vyriesiť to zateplenie zakladov, čital som niekde na nete , že kvoli tomu , že xps a perimeter su drahe materiali, je mozne trebars 5cm perimeter lepit na 10cm EPS 200.
je to mozne takto riešiť a s čim ich treba lepiť dokopy?
dakujem za odpoved

su realizacie, kde sa pouziva len podlahovy EPS, natret gumoasfaltom, nopovka a prihrnut, cast mam tak urobenu aj ja
po roku nevidim ziadne zmeny hrubky EPS
220870
03.09.12,17:07
Dá sa to tak urobiť.Len 15 cm na sokel sú vyhodené peniaze.
nechcem zakladat novu temu, tak dam svoju otazku tu
idem stavat dom a chcem zateplit zaklady a zároven pouzit zateplenie namiesto debniacich tvárnic
z tejto stranky http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470

som si vybral realizaciu detailu č.4, a teraz sa chcem spytať ako je čo najekonomickejsi vyriesiť to zateplenie zakladov, čital som niekde na nete , že kvoli tomu , že xps a perimeter su drahe materiali, je mozne trebars 5cm perimeter lepit na 10cm EPS 200.
je to mozne takto riešiť a s čim ich treba lepiť dokopy?
dakujem za odpoved