lycynkaa
27.07.10,10:05
Dobrý deň!
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom odizolovania podlahy.
Prerábame podkrovie RD, a keĎže sme krov vôbec nemenili, vlastne iba zobytňujeme podkrovie, podlahu by sme chceli riešiť ako nabytie hranolov(lát) na pomúrnice, na to uložiť dosku a podlahu (aby sme nemuseli chodiť po strope prízemia, kvôli hluku). Len sa nevieme rozhodnúť, čo dať medzi . Rozmýšľame nad polystyrénom. Je to vhodné? Vie niekto poradiť nejaké dobré a lacné riešenie?
Ďakujem
Majky11
27.07.10,08:13
Polystyrén by som nedával...

A čo sa týka kombinácie dobré a lacné, tak to je dosť ťažké. väčšinou sa tieto dva termíny neznášajú. Jeden je na úkor druhého.

Aj keď niekedy sa podarí ich skĺbiť dokopy.
Kvaka
27.07.10,08:33
Dobrý deň!
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom odizolovania podlahy.
Prerábame podkrovie RD, a keĎže sme krov vôbec nemenili, vlastne iba zobytňujeme podkrovie, podlahu by sme chceli riešiť ako nabytie hranolov(lát) na pomúrnice, na to uložiť dosku a podlahu (aby sme nemuseli chodiť po strope prízemia, kvôli hluku). Len sa nevieme rozhodnúť, čo dať medzi . Rozmýšľame nad polystyrénom. Je to vhodné? Vie niekto poradiť nejaké dobré a lacné riešenie?
Ďakujem
Pozrite sa na môj príspevok tuto, možno z neho niečo pomôže.
http://www.porada.sk/1448236-post6.html
valy
27.07.10,13:35
Ja mám ten istý problém, tiež neviem ako by som to najlepšie urobila. Po zisťovaní u známych uvažujeme o zaizolovaní tzv. sklenenou vatou(minerálnou vlnou) a vložením paropriepustnej, alebo paronepriepustnej fólie. Neviem však, ktorú fóliu je potrebné v tomto prípade použiť a v akej pozícii. Nad, alebo pod vlnu. Ak viete, prosím o radu. Ďakujem
Kvaka
27.07.10,13:48
Ja mám ten istý problém, tiež neviem ako by som to najlepšie urobila. Po zisťovaní u známych uvažujeme o zaizolovaní tzv. sklenenou vatou(minerálnou vlnou) a vložením paropriepustnej, alebo paronepriepustnej fólie. Neviem však, ktorú fóliu je potrebné v tomto prípade použiť a v akej pozícii. Nad, alebo pod vlnu. Ak viete, prosím o radu. Ďakujem
pozrite tuto:
http://www.porada.sk/t68282-paropriepustna-folia-nespravna-aplikacia.html
220870
27.07.10,17:47
apo
06.08.10,13:50
Staviame rodinný dom, ktorý bol projektovaný ako rekreačný dom.
Realizácia je urobná tak, že na obvodové múry v prízemí boli položené hrady.

V prízemí bude strop s priznanými hradami na ktoré sú pribité laty takým spôsobpm, že sú pribité s medzerami a na medzery je pribitá ďalšia lata. Tieto laty sú základom pre podlahou v podkroví.

Postupovať budeme tak, že medzery medzi latami vyplníme polystyrénom, alebo prekryjeme OSB doskou hrubou 10 mm. Na rozhodnutie máme ešte tak týždeň. Ďalšia vrstva bude 3cm lisovaný nobasil na ktorý sa položí OSB doska hrubá 18 mm.

Tento postup zabezpečí pevnosť podlahy a odhlučnenie (protikročajová úprava).

Na OSB dosku dáme bežnú plávajúcu podlahu, pri uskromnení je možné OSB dosku ošetriť lakom. Záleží na tom k čomu má podkrovie slúžiť.

Uvedený postup je podľa projektu.

Pozdravujem

apo