pivko
27.07.10,15:09
Treba niečim napenetrovať deku v podkroví pod poter? musím dávať aj kari rohože?/alebo stačí len v kúpeľni pod dlažbu aby náhodou nepraskol poter?/
marleau
27.07.10,13:36
Tak na deku ide hádam parozábrana,tepelná izolácia a poter.Tak kam penetrák?Pod parozábranu netreba.Výstuž do poteru treba dať.Do kúpeľne tiež,tam by sa patril poter pred položením dlažby natrieť náterom resp. hmotou proti vlhkosti.Laicky sa to zvykne nazvať "tekutá fólia".
pivko
27.07.10,15:14
Tak na deku ide hádam parozábrana,tepelná izolácia a poter.Tak kam penetrák?Pod parozábranu netreba.Výstuž do poteru treba dať.Do kúpeľne tiež,tam by sa patril poter pred položením dlažby natrieť náterom resp. hmotou proti vlhkosti.Laicky sa to zvykne nazvať "tekutá fólia".
Zle si pochopil , jedná sa o podkrovie a nie o strop , tak že žiadna parozábrana , izolácia ....:mee: A kari rohož práve že chcem dať len do kúpelne,do izieb sa mi zdá že je to zbytočné pri hr. poteru 6cm.
KEJKA
27.07.10,16:27
Do kúpeľne ...........tam by sa patril poter pred položením dlažby natrieť náterom resp. hmotou proti vlhkosti.Laicky sa to zvykne nazvať "tekutá fólia".
ako túto foliu treba pýtať v obchode?
môže to byť toto?
http://www.murexin.com/sk/main3/sub2/13711/
220870
27.07.10,17:12
Netreba žiadny penetrák .Pred novými vrstvami dobre pozametať ,alebo povysávať prach.
220870
27.07.10,17:15
ako túto foliu treba pýtať v obchode?
môže to byť toto?
http://www.murexin.com/sk/main3/sub2/13711/
Takáto izolácia sa dáva napríklad do murovaných sprchových kútov bez vaničky.Sama o sebe je navyše na prd treba ju v kútoch vystužíť na to určenými stužujúcimi páskami.
pivko
27.07.10,17:15
Netreba žiadny penetrák .Pred novými vrstvami dobre pozametať ,alebo povysávať prach.
A kari rohož? dookola treba nalepiť dilatačnú pásku?/tú penovú?/
KEJKA
27.07.10,17:47
Takáto izolácia sa dáva napríklad do murovaných sprchových kútov bez vaničky.Sama o sebe je navyše na prd treba ju v kútoch vystužíť na to určenými stužujúcimi páskami.
nič iné som nenašla.
Budem potrebovať aj na ten murovaný sprchový kút a teda aj do kupelne na ten poter.

okrem toho ešte by som chcela tekutú izoláciu, čo "chytí" aj na styrodur a môže byť použitá v exteriéri.

čo nie je na prd? použiteľné?
220870
27.07.10,17:50
A kari rohož? dookola treba nalepiť dilatačnú pásku?/tú penovú?/
Poter je dobré dilatovať .Nieje to síce nutné,ale poter je vhodné dilatovať,ak je podlahovka je nutná dilatácia ,teda tá pena .Dá sa použiť aj 1cm polystyrén.
220870
27.07.10,17:57
nič iné som nenašla.
Budem potrebovať aj na ten murovaný sprchový kút a teda aj do kupelne na ten poter.

okrem toho ešte by som chcela tekutú izoláciu, čo "chytí" aj na styrodur a môže byť použitá v exteriéri.

čo nie je na prd? použiteľné?
Bez tej pásky je to na nič.
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/09ST8t.htm
KEJKA
27.07.10,18:06
dakujem....
pivko
28.07.10,02:40
Bez tej pásky je to na nič.
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/09ST8t.htm
mimotemy Chcel som dať dlažbu do záhradného altánku,ale nemám tam izoláciu. Murár mi povedal že ak tam nebude klasika /izolácia +poter/ tak mi dlažba po prvej zime opadá. Možem použiť túto tekutú lepenku namiesto hydrobitu aby som nemusel už dávať poter ,ale len priamo dlažbu?:confused:
220870
28.07.10,03:39
Dá sa to použiť,ale ja tomu materiálu neverím.celý ten materiál mi pripadá ako záplata na záplatu.Ide aj o to akú prídržnosť dosiahne k podkladu ,aby sa dlažba "neporúčala" aj s tou tekutou lepenkoul.Tiež moc neodporúčam lepiť keramickú dlažbu do exteriéru,hlavne väčšie nekryté plochy.Určite to vydrží dlhšie ,ako rok .
lapejko
01.08.10,18:58
mimotemy Chcel som dať dlažbu do záhradného altánku,ale nemám tam izoláciu. Murár mi povedal že ak tam nebude klasika /izolácia +poter/ tak mi dlažba po prvej zime opadá. Možem použiť túto tekutú lepenku namiesto hydrobitu aby som nemusel už dávať poter ,ale len priamo dlažbu?:confused:
Môžeš použiť Schlueter Ditra Drain bez poteru ale s kvalitným flexilepidlom napr. od Mapei.
lapejko
01.08.10,19:02
Zle si pochopil , jedná sa o podkrovie a nie o strop , tak že žiadna parozábrana , izolácia ....:mee: A kari rohož práve že chcem dať len do kúpelne,do izieb sa mi zdá že je to zbytočné pri hr. poteru 6cm.
To čo chceš ty sa volá spriahnutý vyrovnávací poter a nielenže vyžaduje penetráciu ale ak je znečistený podklad napr. omietkami, istíme sa špachtľovaním podkladu flexlepidlom naraz s poterom, tzv. čerstvé do čerstvého.
pivko
02.08.10,02:39
Môžeš použiť Schlueter Ditra Drain bez poteru ale s kvalitným flexilepidlom napr. od Mapei.
A kde sa to dá u nás kúpiť? cez googla som nenašiel nič:mee: