dasoft
27.07.10,19:36
Ahojte,
Staviame z Heluz Family 44 a robime teraz preklady Heluz, mam kupeny polystyren hr. 6cm do prekladov, myslite ze staci ho dat iba 1 vrstvu medzi prvy a druhy preklad? (preklad hr. 7cm, polystyren 6cm, 10 cm betonu, 3x preklad hr. 7cm = 7preklad+6polystyren+10beton+21preklad=44cm hrubka steny. Alebo je potrebne kvoli lepsej izolacii davat ho v dvojitej vrstve? (7preklad+12polystyren+4beton+21preklad)?
Beton davame samozrejme aj so zelezom na spevnenie.
Aky by tam mohol byt rozdiel v tepelnom odpore?
andiablo
27.07.10,18:16
no daj tam 2x6cm polystyrénu a zvyšok dorež alebo dofukaj pur penou. Určite to je lepšie ako vylievať betónom a podšalovať to
dasoft
27.07.10,18:31
Ono podsalovane to uz je ide len o to, ci by to na izolaciu dostacovalo tych 6 cm polystyrenu. Na stranke heluz.sk je aj takato alternativa (1xpreklad, 6cm polystyren, 4x preklad) ale aj alernativa 1xpreklad, 12cm polystyren, 3x preklad) ale nie je tam spisany rozdiel v tepelnej izolacii. Kedze steny mam z Family 44 a nechcem uz zateplovat, preto sa pytam...
andiablo
28.07.10,06:49
Ono podsalovane to uz je ide len o to, ci by to na izolaciu dostacovalo tych 6 cm polystyrenu. Na stranke heluz.sk je aj takato alternativa (1xpreklad, 6cm polystyren, 4x preklad) ale aj alernativa 1xpreklad, 12cm polystyren, 3x preklad) ale nie je tam spisany rozdiel v tepelnej izolacii. Kedze steny mam z Family 44 a nechcem uz zateplovat, preto sa pytam...
tak tam daj 2x EPS
dabratranec
28.07.10,07:15
No mrkni sa na toto:
http://www.porada.sk/t144095-pocet-prekladov.html
Ja som to urobil takto. Nad tieto preklady som dal do vencovej výstuže naspodok 3 prúty 14ocel s presahom 50cm na každú stranu (vytvoril som tak premostenie ktoré odľahčí tým dvom prekladom). Pre istoru som širšie otvory (nad 1,5m) ešte podoprel=stojka + hr.doska (do téčka) aby som zachytil tiaž pokiaľ nie je betón vyzretý + aby betón nevytlačil polystrén.