Danka2010
27.07.10,21:46
Vedel by mi niekto poradit ako mam postupovat, ked sa mi pred domom prepadol chodnik a prepad mi narusil pripojku ku kanalizacii? Kto by mal vlastne skodu riesit, resp. odstranit, ked vada nastala mimo mojho pozemku a nie mojim zavinenim? Dakujem.
220870
28.07.10,03:41
Záruka na chodník je 2 roky .Ak je tam ten chodník dlhšie tak máte smolu.
Luky89
28.07.10,04:54
Vedel by mi niekto poradit ako mam postupovat, ked sa mi pred domom prepadol chodnik a prepad mi narusil pripojku ku kanalizacii? Kto by mal vlastne skodu riesit, resp. odstranit, ked vada nastala mimo mojho pozemku a nie mojim zavinenim? Dakujem.

To by nemalo byť skôr naopak? Tvoja prasknutá prípojka vymyla pôdu čo spôsobilo prepad chodníka.
To riešenie myslím že záleží od tvojej vodárenskej spoločnosti ako ona definuje prípojku lebo ak porucha je na tvojej časti tak ju musíš opraviť ak na ich tak ťa čaká niekoľko mesiacov naťahovačiek kedy prídu vykonať opravu.

Napr. Východoslovenská vodárenská spoločnosť

h) kanalizačnou prípojkou je úsek potrubia,
ktorým sa odvádzajú odpadové vody
z pozemku alebo miesta vyústenia vnútorných
kanalizačných rozvodov objektu alebo stavby až
po zaústenie kanalizačnej prípojky do verejnej
kanalizácie; toto zaústenie je súčasťou verejnej
kanalizácie; kanalizačnou prípojkou sa odvádza
odpadová voda z objektu alebo nehnuteľnosti,
ktorá je pripojená na verejnú kanalizáciu; vlastníkom
kanalizačnej prípojky je osoba, ktorá zriadila
prípojku na svoje náklady spôsobom určeným
prevádzkovateľom VK, vlastníctvo ku kanalizačným
prípojkám, prípadne k ich častiam zriadeným
pred 1. 11. 2002 (pred účinnosťou Zákona
č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných
kanalizáciách) zostáva zachované,
i) vlastník vodovodu môže previesť vlastníctvo
vodovodu na vlastníka verejného vodovodu
a vlastník kanalizácie môže previesť vlastníctvo
kanalizácie na vlastníka verejnej kanalizácie;
vlastník vodovodnej prípojky môže previesť
vlastníctvo vodovodnej prípojky na vlastníka
verejného vodovodu a vlastník kanalizačnej
prípojky môže previesť vlastníctvo kanalizačnej
prípojky na vlastníka verejnej kanalizácie,

Takto to majú asi všetky zadefinované.
Chobot
28.07.10,07:17
Vedel by mi niekto poradit ako mam postupovat, ked sa mi pred domom prepadol chodnik a prepad mi narusil pripojku ku kanalizacii? Kto by mal vlastne skodu riesit, resp. odstranit, ked vada nastala mimo mojho pozemku a nie mojim zavinenim? Dakujem.

Aj keď je kanalizačná prípojka mimo tvojho pozemku, predpokladám, že bude patriť tebe a nie vodárenskej spoločnosti. Treba si u vodárenskej spoločnosti zistiť, pokiaľ patrí im kanalizačný odtok a odkiaľ patrí klientovi. Ak tá rúra pod chodníkom patrí tebe, tak to budeš musieť opraviť ty.
AnnaZam
28.07.10,18:29
§ 4 zákona 442/2002 o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách


(8) Vlastník kanalizačnej prípojky je povinný

a) odstrániť na vlastné náklady pripojenie kanalizačnej prípojky na verejnú kanalizáciu spôsobom určeným prevádzkovateľom verejnej kanalizácie,
b) zabezpečiť, aby kanalizačná prípojka bola vodotesná a vybudovaná tak, aby nedošlo ku zmenšeniu prietočného profilu verejnej kanalizácie, do ktorej je zaústená,
c) zabezpečiť opravy a údržbu kanalizačnej prípojky na vlastné náklady.