petoma88
28.07.10,10:43
Chcel by som položiť plávajúcu podlahu na starú drevenú podlahu(z dosiek) v cca 50 rokov starom rod.dome ktorý prerábam. Pod starou podlahou je piesok. Niektorí mi odporúčali že mám podlahu vytrhať a zabetónovať, iní zasa nech ju nechám, že to bude dobrá tepelná izolácia. Chcem najprv podlahu odprašiť a natrieť/nastriekať proti červotočom (KROVSAN?), a stačí dať hneď na to MIRELON penu, alebo treba aj PE Fóliu? Akú hrubú mám dať penu?
stačí 2 mm? rozmýšlal som dať 2 x 2 mm ... povodne som chcel 5 mm , len to sa neoplatí, to radšej 2 x 2 mm , to ma vyjde na 50eur , či je to zbytočné?
andiablo
28.07.10,08:50
no starú podlahu vytrhať a spraviť poter a až na to novú plávajúcu podlahu. Stará podlaha môže byť len naoko OK ale pravda môže byť niekde inde. A ešte aj stará podlaha ti môže praskať(zvukovo myslím) keď budeš po tom chodiť.
petoma88
28.07.10,08:55
Podlaha by mala byt ok , lebo na niektorých miestach ( kde budem dávať dlažbu som už vytrhal a bola ok... Z dôvodu financií a hlavne času to tam ale necháme ( rozhodla žena :) ) , takže poter možno v budúcnosti, chcem aby to aspon 5-10 rokov vydržalo, potom poprípade kompletne vymeniť podlahy a spraviť poter...
val007
28.07.10,10:09
Dobrý deň, tak to by som teda na Vašom mieste nerobila. My sme to urobili minulý rok v lete a tento rok sme to všetko prerábali. Naše drevené podlahy boli trošku nerovné, tak nám na to doporučili dať ešte OSB dosky. Strašne to smrdelo (hlavne tie OSB dosky) a keď sme to teraz rozobrali, tak pod nimi boli tie staré podlahy na niektorých miestach úplne mokré. Tie staré dosky na podlahe sa prehli a boli tam normálne mláčky. Predtým to tiež vyzeralo akože je to suché. Tam, kde sme mali rúrky z kúrenia v zemi nám to aj trošku splesnivelo. Jasnačka, že to smrdelo, a to nehovorím o nejakej zdravotnej stránke. Ja by som povedala, že ak si chcete ušetriť tých 5-10 rokov nervov a potom veľa roboty, urobte to hneď a máte pokoj. Asi som Vás nepotešila.
220870
28.07.10,16:29
V žiadnom prípade nedávajte na starú dlážkovicu nič čo uzatvorí jeje luftovanie.Plávajúcu podlahu vonkocom nie.100% vám bude celý dom smrdieť potuchlinou.
ateliero
31.07.10,15:40
najisto budete mít lepšie riešenie pokud urobíte dobrý základ a pak to ukončíte vinylovou podlahou nebot ta plně uzatvorí priestor a tak Vám do vnútra už nič nepôjde.

a prečo vinylovú podlahu?

Pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.
Nemajú spáry ako dlažba.
R_R
31.07.10,19:01
Tiež mám podobný problém so starou drevenou podlahou. Nechcem betonovať. Staré dosky sú v poriadku,trámy tiež ,dom je suchý.
Akurát cez špáru v podlahe ,medzi doskami preniká prach do vnutra.
Môžem na tieto dosky položiť novú drevenú dlážkovicu s drážkou?
Znepokojujema to, že sa môžu cez takúto podlahu dostať do domu myši alebo mravce. A to by mi vadilo, potom to rozoberať.
Poradte čo robiť. Vďaka
Laco-monter
31.07.10,19:07
Tiež mám podobný problém so starou drevenou podlahou. Nechcem betonovať. Staré dosky sú v poriadku,trámy tiež ,dom je suchý.
Akurát cez špáru v podlahe ,medzi doskami preniká prach do vnutra.
Môžem na tieto dosky položiť novú drevenú dlážkovicu s drážkou?
Znepokojujema to, že sa môžu cez takúto podlahu dostať do domu myši alebo mravce. A to by mi vadilo, potom to rozoberať.
Poradte čo robiť. Vďaka

možeš robiť všetko, čo ťa len napadne,

veď je to Tvoj dom /predpokladám/

a Tvoje peniaze.
220870
31.07.10,19:08
Mravcom nezabránite vstupe do domu.To by ste museli mať nejaký hausbot.Dosky sú klamlivé.Problém predstavujú hranoly na ktorých sú tie dosky pribité.Tie bývajú uložené v piesku alebo škváre .Od týchto materiálov do seba nasávajú vlhkosť následkom čoho prirodzene hnijú a vydávajú hnilobný puch.Ak sa to uzatvorí vlhkosť sa zvýši a puch zosilnie.
R_R
31.07.10,19:14
Zas ,ale ked by som to zabetonoval, tak vlhkost spod celej platne prejde a bude prechádzať do murov. Tak neviem čo je lepšie. Nechať to tak alebo radikálne to vybetonovať?
val007
02.08.10,06:12
No my sme toto riešili tiež a jediné, čo nám vyšlo bolo zabetónovať a podrezať (podpíliť) obvodové aj vnútorné múry.
R_R
03.08.10,14:29
Čo mi poviete na toto:
Rozobrať starú podlahu, vytrhať staré laty. Sú natreté farbou a kde tu su napadnute červotočom. Totiž ani laty nie, ale lišty okolo mura boli napadnute. Preto nemam dôveru k týmto latám.Hrady sú v poriadku, ale by som ich od spodu a po stranách odizoloval asfaltovým papierom. Potom paropriepustnu foliu, aby sa neprášilo spod dosák.Na to novú drevenú dlážkovicu ošetrenú krovsanom.
Poradte, dakujem za kazdu radu.
R_R
06.08.10,10:45
Aj by som pochválil, ale koho..........
ganna
06.08.10,12:11
Aj my sme mali podobnú dilemu. Riešili sme to vzhľadom na financie a čas nasledovne: pôvodná podlaha bola nerovná a preto neprichádzala plávajúca podlaha ako riešenie. Použili sme novú dlážkovicu- drevennú palubovku, ktorú sme poukladali na pôvodnú. Pod novú dlážkovicu sme dali penovú fóliu/ dáva sa aj pod plávajúcu podlahu/ proti zabraneniu prachu zo zásypu , ktorý je pod pôvodnou podlahov. žiadny prach nie je a ani zatuchlina. ako žena som sa bála tohoto riešenia, že bude z násypu neskutočné množstvo prachu a bude ho v dome cítiť. ale moje obavy sa nenaplnili. Jasne, že je lepšie betónovať atd... ale peniaze su limitujúcim faktorom v mnohých veciach. Viem, že je niečo lepšie, len na to nemám už financie..
gugho
14.08.10,21:55
Zdravím Vás. Po vašich príspevkoch som aj tak stále nerozhodný. A ešte som si všimol, že nezaznelo nič o tvrdenom polysteréne, ktorý tiež dávajú na podlahy. Môj problém je následovný. V byte mám podlahy škvára, hranoly v škváre a na hranoloch nabité dosky viď foto. A neviem sa rozhodnúť či na tie dosky mám dať OSB dosky (drevoštiepku) alebo ten tvrdený polystyrén alebo niečo poradte dík za každú radu. Ovšem ma tlačia financie. A plávajúcu mám už kúpenú len neviem čo pod tú plávačku či OSB dosky alebo ???
220870
16.08.10,05:02
Ak tu podlahu uzatvoríte OSB doskami polystyrenom a pod tak vám v priebehu pár rokov začne hniť drevo podlahy .Musite ju demontovať a urobiť nanovo.
val007
16.08.10,06:52
Tak to nerobte, my sme na to dali OSB dosky a pod nimi to vlhlo alebo kondenzovalo alebo čo. Riadne to smrdelo, ale najviac práve tie OSB dosky. Potom sme to rozobrali, pod OSB doskami boli na tej drevenej podlahe také malé kalužky vody. Keď sme to všetko vyhodili, tak aj tie staré drevené dosky sa vyvetrali (myslím vonku na dvore) ale OSB dosky tie smrdia stále.
gugho
18.08.10,18:50
Odp: 220870, val007

Myslíte že to bude vlhnúť ked tam boli 50 rokov parkety a pod nimi nič nevlhlo. Neviem čo spraviť lebo podomnou sú palachové stropy. (beténové nosníky v nich duté tehly a na tom už len škvára a desky) A ak by som to chcel vyhádzať tak by som tam musel spraviť asi 40 cm deku a to by isto podomnou sused nevydržal lebo to je stará bytovka a ten strop by to nevydržal. Vy ste mi asi písali situáciu v rodinnom dome ale čo mám spraviť ja ked je to strašne stará bytovka. Sused čo býva na prízemí to spravil tak, že vyhádzal celú podlahu až do tej tehly a zarobil taký škvárobeton a vylial to tam a povedal že ked vyhádzal tú škváru tak padol tak 40cm dole. Len on mal jednu výhodu že, pod ním bola jeho pivnica v ktorej bol celý strop popraskaný, nakoľko tam spravil vlastne novú deku. Poradte čo mám spraviť ja? Dík.
220870
19.08.10,03:54
Aj ked je to bytovka ,spodný sused by musel mať v miestnosti pod vami perfektne urobený sadrokartonovy strop.Ide o to že cez konštrukcie stropu bude do škváry prenikať vlhkosť od spodného suseda.Ak vy OSB doskami hermeticky z vrchu uzatvoríte cestu vlhkosti tak to bude 100% problém.Parkety mali obrovské množstvo špár cez ktoré tá vlhkosť bola odvádzaná.Možno by na to mohol ísť podlahový sadrokarton,neviem či by pomohlo do tej osb navrtať malé dierky cca 5-10 mm priemeru.Neviem ako tam je presne skladba starej podlahy.Ak sa to dá tak z tej škváry vyhádzať len toľko aby sa dal na ňu urobiť 5 cm betonovy poter.
gugho
19.08.10,13:41
PRE: 220870

No len neviem si to vobec predstavit ako by sa tam ten poter robil lebo medzi tou škvárou sú drevenné hranoly na ktorých sú nabité desky a v kuchyni dlážkovica. V podstate mne podlaha vyzerá asi tak že sú tam betonové nosníky, medzi nimi tehly, a na tom je už len škvára v tej sú drevenné hranoly a na tých hranoloch sú desky prípadne v kuchyni dlážkovica. Každý mi tvrdí niečo iné. Kolegovia mi tvrdia aby som tam dal tie OSB dosky, no vážne som nerozhodný.