4li85
28.07.10,11:23
Zdravim.

Chcem sa spytat na par otazok ohladne kupy bytu s tarchou v hotovosti predcasnym splatenim hypoteky.

Kedze pracujem v zahranici, budem mat asi 3 dni na to, aby sa to cele zrealizovalo, preto prosim o radu.

Postup je takyto:
Predavajuci poziadal banku o predcasne splatenie hypoteky a vycislenie zostatku. Bolo mu povedane, ze toto splatenie sa da zrealizovat len v predom urceny den, spravidla o mesiac od podania ziadosti. Ja mam medzitym prist na Slovensko a spisat zmluvy (zmluvu o buducej zmluve + kupno-predajnu) u notara. Nasledne sa vratim spat do zahranicia a v den, ktory bude urceny na splatenie hypoteky preposlem peniaze na bankovy ucet + zostatok na ucet predavajuceho. Banka by mala vydat kvitanciu, na zaklade ktorej sa vymaze tarcha z nehnutelnosti.

Otazky:
1. Nemam jasno v tom, v ktorej zmluve by malo byt osetrene to, aby som nevyplatil hypoteku a prisiel o byt, tj. kedy sa stanem majitelom?
2. Kedze nemam moznost dostavit sa osobne na splatenie hypoteky a prevzatie kvitancie, je moznost mat splnomocnitela (tj. rodinneho prislusnika) na tento ukon?
3. Je to vobec dobry napad spisovat zmluvy v jeden den a splacat hypoteku v iny?

Este podotazka. Je mozne sa o takychto veciach poradit s notarom telefonicky?

Ocenim kazdu jednu radu!

Dakujem. :)
day
28.07.10,12:20
nie, urcite nie

vsetko poriadne preverit, na to potrebujes cas a Ty chces odist,
moj nazor urcite byt pri vsetkom
4li85
28.07.10,12:27
V tom pripade, nevies, ci by si dalo napisat (samozrejme aj riadne overit u notara) splnomocnenie pre clena rodiny na zastupovanie za mna? Myslim to tak, ze ako novy majitel by som bol v zmluve napisany ja, ale podpisoval a vybavoval by to splnomocnenec?

Dakujem.
Bublimuf
28.07.10,12:41
Podobnu situaciu som riesil pred par tyzdnami, tymto sposobom.

Predavajuci dal do banky ziadost o predcasne splatenie uveru
Kupnu zmluvu sme podpisovali cca 3 tyzdne pred tymto terminom. V ten den sme zasli do banky a vybavili vinkulaciu - aby po prevode bytu na moje meno odisla cast penazi predavajuci a zvysok v urceny termin banke.
Takze byt som kupil akoby s tarchou, ktore som potom vyplatil.

Urcite teda budem musiet nabehnut do banky a dohodnut to. Presne kroky ti povedat neviem, nam to vybehala realitacka
4li85
28.07.10,12:54
Bublimuf
O vinkulacii som nevedel, takze dakujem za dobru radu!


po prevode bytu na moje meno odisla cast penazi predavajuci a zvysok v urceny termin banke.
Myslis tym po podpise zmluvy, alebo po prevode majitela bytu na katastri?

Dakujem! :)
Bublimuf
28.07.10,13:05
ako som napisal - prevod penazi bol viazany na prevod bytu na moje meno v katastri. Po prepise bytu zobrala realitacka vypis z katastra a isla s nim do banky, aby sa uvolnili peniaze
ynteligent
29.07.10,05:37
Prosim Ta nestresuj... Tvoje riesenie sa vola: PLNA MOC... nech ti ju na slovensku spise nejaky pravnik, posle ti ju mailom, ty navstivis slovensku ambasadu a tam Ti ambasada uradne potvrdi podpis- rovnako ako u notara. Vysledok potom posles normalnou postou / donesies na Slovensko... Zbavis sa akychkolvek problemov s terminmi-ked bude vtedy bude..... SAM SOM TO TAK RIESIL, a nemozem si to vynachvalit.