Majky11
29.07.10,22:42
Chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi kotvami pláštovými a kotvami svorníkovými.

Resp. ktoré lepšie držia v betóne.

Alebo hodím konkrétny príklad:

Potrebujem ukotviť kotviaci prvok pod stĺpik strechy nad terasou. Použil som kotviaci prvok s prelisom, ale to nieje podstatné. Podstatné je to, že potrebujem to ukotviť dvoma kotvami do betónu.

Tlak na kotviaci prvok bude iba smerom dole, aspoň tak hovorí logika. Kúpil som plášťovú kotvu, je možné ju použiť, alebo radšej vymeniť za svorníkovú ?

Predpokladám, že by mala vydržať aj plášťová, ale istota je istota. Takže ktorú ?

Píšte iba Tí, ktorý naozaj viete, nieje to tipovacia súťaž...

Vďaka.
alltracboy
30.07.10,05:46
ja mam v projekte na uchytenie tramov stropu do venca pisane kotvy hilti HSC-A M8/50
ciners
30.07.10,07:57
Tam ide o to, aku ma unosnost a do akeho materialu je urcena. Kukni napriklad katalog HILTI a vyber si.
Majky11
30.07.10,20:16
Nechcel som robiť reklamu, ale chcel som konkrétne vedieť rozdiel medzi plášťovými kotvami FSA a kotvami svorníkovými FAZ od firmy fischer...
ciners
30.07.10,20:51
To mas jedno aku znacku napises, my to aj tak nepredavame :D
fischer SK
26.08.10,04:44
Nechcel som robiť reklamu, ale chcel som konkrétne vedieť rozdiel medzi plášťovými kotvami FSA a kotvami svorníkovými FAZ od firmy fischer...

Dobrý deň.
FSA je plášťová kotva určená pre menšie zaťaženia (mreže, zábradlia, ľahké oceľové konštrukcie..)
FAZ je kotva svorníková vhodná aj pre väčšie zaťaženie.
Hlavný rozdiel bude, teda okrem tvaru kotvy, v certifikácii oboch výrobkov (FAZ má ETA, F 120, ...) z čoho vyplýva aj vyšia cena pre FAZ. Na druhej strane FAZ má vyžšie garantované zaťaženia, je vhodná pre kotvenie do stropu, atď... všetko sa to rieši podľa individuálnych požiadaviek zákazníka:)
Ako spomenul niekto nadomnou, na predajni Vám radi poradíme.
bcjan
01.10.11,10:03
keď sa jedná o kotvenie zhora, resp. z boka tak jednoznačne FAZ od fischera, fischer kotvy FBN su urcene na relativne mensie zataze predovsetkym tahove!!!