fatinka
30.07.10,12:34
Ahojte,
dostala som k meninam arasidove maslo a neviem co s nim,len tak same mi moc nechuti.Poradte nejake chutne recepty,kde sa da pouzit.
Dakujem
Martin Mocko
30.07.10,10:38
Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...
fatinka
30.07.10,11:07
vyskusam dakujem,ja som pocula ze aj do toustov sa dava.Neviem
ZuzanaA
30.07.10,11:16
Ja som si ho raz len tak zo zvedavosti kúpila, keďže v Amerike sa ním tak napchávaju :) ale veru ma nejak neoslnilo. Niekde som potom čítala, že sa dá pridať napr. k banánovému kokteilu. Tak som skúsila, klasika - mlieko, banán a trochu toho masla rozmixovať. Celkom fajn chuť, trochu iná ako klasika. A robila som z neho aj také "slimáky" z lístkového cesta. Rozvaľkať cesto, natrieť arašidovým maslom, zrolovať, pokrájať na kolieska a upiecť. Dalo sa...ale už potom som si nikdy viac to maslo nekúpila :) A je to hádam už aj 8 rokov.
HankaH
30.07.10,11:16
Skús na www.mimibazar.sk/recepty (http://www.mimibazar.sk/recepty) dať do vyhľadávača "arašidové maslo" a nájde diskusiu o jeho použití.
wagner
30.07.10,12:25
Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...

Mne ho pred pár rokmi( asi 15 rokov) doniesol z USA kamarát, ani neviem či ho vtedy u nás už predávali - teda možno v BA. Zjedli sme ho s bábovkou, ale inak od vtedy som si ho ani nekúpila. Neprišla som mu na chuť a ani moja dcéra ho asi odvtedy jesť nemusela:D
trisestri
30.07.10,12:58
ubka
30.07.10,20:36
Arašidové maslo, arašidový olej, používa sa všade tam, kde bežné
klasické maslo, . Nemá výraznú chuť, ale zato dosť často sa vyskytuje alergia na arašidy, z ktorých sa vyrába.
Predpokladám, že v našich zemepisných šírkach si nezískalo a nezíska veľkú obľubu, práve pre jeho nevýraznú chuť aj keď často odporúčané ako zdravé.
bettylou
30.07.10,21:07
rožok, maslo, arašidové maslo - a la Austrália
rožok, arašidové maslo, med - a la Slovensko
do ovsenej kaše pridať,
omáčka satay - chutné ku kuracím špízom a pod. , pre recept - http://www.apetitonline.cz/recepty/3943-omacka-satay.html
Melnick
30.07.10,21:12
Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...

No a my si radšej kúpime orechovú nutelu:D:D:D

Tiež ten americký zázrak nejak nemusím. A keď už, tak používam k mäsu namiesto sekaných arašidov , alebo pol na pol.:)
Meggi 1
30.07.10,21:17
Ja som jedla kombináciu: chlieb, arašidové maslo, džem.
A okrem toho som arašidové maslo použila už aj do plnky na koláč.
osky
03.08.10,08:21
myslim,ze v nasich zemepisnych sirkach nie sme na tuto chut zvyknuti.
mne osobne arasidove maslo chuti,najmä na bielom pecive.len tak natrete,ale nie vela,pretoze je dost mastne.ziadne ine pridavky.na ranajky ku kave je idealne.
obcas si ho spravim aj doma,len sa mi nepodari ho tak najemno vymixovat.
ale aspon viem,co som tam dala.
inak,je to kaloricka bomba,takze nic pre nas,co mame kila naviac!!!!!
fatinka
05.08.10,08:27
No mne to maslo teda vobec nechuti davala som si ho na rozok aj s lekvarom a stacilo.Ale pocula som ze sa to da pouzit v cinskych jedlach.
charonme
05.08.10,08:42
v nasich zemepisnych sirkach nie sme na tuto chut zvyknuti Ja zas nemam rad olivy. Arasidove maslo je najlepsia vec na svete co sa da natriet na pecivo, funguje aj naslano (napr. so syrom alebo kto je sunku tak aj so sunkou) aj nasladko (s dzemom) MNAM! dnes som mal akurat na ranajky :---
ekomama
09.08.10,18:58
ja ho milujem aj samotne. Ale najcestejsie si ho natieram na chlieb. dobre je zmisane s karobom cukrom a klasickym maslom. Alebo pomazanka s tahiny a bazalkou a olivovim olejom. Proste fantazii sa medze nekladu - da sa aj na sladko aj na slano.