shaarka
30.07.10,17:08
Existuje riešenie? Hľadám nejaký špieciálny typ posuvných dverí do kúpľne. Predošlý majiteľ kúpeľňu zrekonštruoval tak, že jeden roh (kút) štvorcového pôdorysu sekol a dal tam vchod do kúpeľne.
Dvere máme teraz otváravé von, ale je to strašne nepraktické, zaberá to miesto. A zárubne sú osadené tak, že sa dvere naplno neotvoria, aby priliehali k vonkajšej stene. Dúfam, že si to viete predstaviť.

Hľadám preto nejaké iné riešenie. Ale nie otváranie dovnútra.
Harmonikové dvere?
Posuvné dvere - oblé?
Špeciálne otváranie (rameno, kĺb)?
Nemáte nejaký nápad?

Ďakujem.
shaarka
30.07.10,15:37
a tu je podorys, lebo som to vysvetlila dost divne, ze?
220870
30.07.10,16:10
Dobre ste to vysvetlili len problém je v dobrej rade.Nič lepšie ako zašuchovacie ma nenapadá.
shaarka
30.07.10,16:13
a este som chcela dodat, ze dvere su otvarave opacne, ako je v projekte :( a otvorene nepriliehaju k stene...
bony-p
30.07.10,17:36
nedávno sme riešili niečo podobné posuvno kyvnými dverami ,kde časť dvier sa zasúva do steny a zvyšok sa otvára do miestnosti pozri si stránku od firmy eclisse záleží aký priestor je vedľa dvier je potrebných aspon 40 cm http://www.eclisse.sk/novanta-uk.htm
ubka
30.07.10,19:23
Myslím, že čo odporučil Bony-p je dobré riešenie, no predpokladám, že tam nie je možné osadiť to "puzdro" :(
Podobný problém riešili naši známi a použili dvere, ktoré sa lámu v strede a priklopia sa na veraje, zaberá to však 10 cm zo šírky., prakticky tam lámu polovicu šírky otvoru dverí.Také dvere kúpili v predajni v BA na začiatku pri predajni Nay, neviem presne názov tej predajne, ak zistím, poskytnem.Je to aj veľmi vkusné.
marleau
30.07.10,19:30
Záves?:):) (priehľadný)
220870
31.07.10,04:02
shaarka
31.07.10,06:08
Záves?:):) (priehľadný)
marleu,
lepsim riesenim ako priehladny zaves sa mi zdaju uz len mreze :)))
shaarka
31.07.10,06:12
ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna :( a ta je este aj "pekna" masivna drevena...
lapejko
01.08.10,12:55
od Sapeli sú k dispozícii výkyvné dvere otvárateľné v oboch smeroch, samotné kovanie však stojí 350 € bez DPH.
ubka
11.08.10,21:15
ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna :( a ta je este aj "pekna" masivna drevena...
Pokusim sa získat foto od znamych, ale momentálne sú na dovolenke:rolleyes:
ubka
11.08.10,21:24
ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna :( a ta je este aj "pekna" masivna drevena...

Tak sa mi podarilo niečo nájsť-viď príloha, ale klikni na www.ben.sk, je tam pekne vykreslený projekt.:)