terayon
30.07.10,19:17
ako sa volaju sroby ktorym sa po zasrobovani odlomi na hlavicke ta cast aby sa uz nedali odsrobovat? videl som raz zamocnika ze take nieco ma, len ma nenapadlo sa ho spytat ako sa to vola.

diki:)
marleau
30.07.10,17:18
Čínske :):)
220870
30.07.10,17:39
Skrutka s trhacou hlavou.
alltracboy
30.07.10,18:09
ta trhacia hlava tam nieje kvoly tomu aby sa to nedalo vytocit, -co sa teda neda :D ale namiesto momentoveho kluca. cize by si mal mozno aj zistit pri akom momente sa ta hlava odthne, aby ti skrutka nestrhla zavit v materiale
terayon
30.07.10,19:02
som si myslel ze je to nejaky bezpecnostny typ skrutiek proti zlodejom.

ten zamocnik to totiz pouzival na samozatvarace dveri, lebo normalne skrutky zlodeji vysrobovali a samozatvarace ukradli.
zk24
30.07.10,19:07
proti zlodejom este nevynasli sroby :D
alltracboy
30.07.10,19:16
tie skrutky si viem predstavit len ako cervik napriklad, kedze nemaju plochu ktorou by nejaku vec pritiahli.. iba spicku. Preto su vacsinou na velkych kablovych svorkach kde sa pritiahne kabel hlava sa odlomi a potom ked to treba menit tak sa to ureze komplet. ked nieco take potrebujes tak by mohol pomoct aj obycajny imbusovy cervik a potom tu dieru zatmelit nejakym dvojzlozkovym lepom.
220870
31.07.10,03:48
som si myslel ze je to nejaky bezpecnostny typ skrutiek proti zlodejom.

ten zamocnik to totiz pouzival na samozatvarace dveri, lebo normalne skrutky zlodeji vysrobovali a samozatvarace ukradli.
Presne je to bezpečnostný prvok.Používa sa proti zlodejom aj v automobilovom priemysle.Mal som s tým problém na Favorite .Pokazila sa mi spínacia skrinka a tá bola uchytená takýmito skrutkami.Dalo sa to demontovať, ale trvalo mi to cez hodinu.To by zlodej nerobil.
hubatá
31.07.10,04:05
Návod na výrobu vlastných neodšróbovateľných šróbov:
Kúpia sa normálne šróby s hlavičkami, nafest sa zašróbujú a odrežú sa im hlavičky. Všetko sa na hladko obrúsi.
Potom ich už nikto neodšróbuje..... a je to !
220870
31.07.10,04:22
Nieje to tak .Takáto skrutka má kuželové sedlo a protisedlo,väčšinou z kalenej ocele a to sa podomácky nedá urobiť.