Majky11
16.05.10,08:58
Tak trochu mimotemy, ale zasa nie až tak. Ako ďaleko od seba, resp. v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?
pivko
16.05.10,07:08
Tak trochu mimotemy, ale zasa nie až tak. Ako ďaleko od seba, resp. v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?
Ja som dal každý meter závitovu tyč 16mm ,ale vraj som to prehnal s hrúbkov ,lebo by stačila aj 12mm.
Richard
30.07.10,22:21
K tomu by sa mal vyjadriť asi statik. Predpokladám že to vypočíta v závislosti od tlakov ktoré na pomúrnicu pôsobia (čiže akú záťaž na ňu prenášajú krokvy a v akom uhle).

Myslím že v projektoch sa to pohybuje od 0,5m do 1m a hrúbka cca 12-13 mm, ak ide o položenú pomúrnicu. Osobne by som sa bál pri hustom rozložení že pomúrnica popraská.
220870
31.07.10,04:55
Stačí 12mm každých 70cm.
alltracboy
14.08.10,19:40
aky typ kotvenia je najvhodnejsi aj po praktickej , aj po financnej stranke? V projekte mam pasovinu 6x50 prehnutu do U s tym ze hore sa cez nu prevlecie zavitova tyc a pomurnica sa stiahne zboku. Tiez sa da zabetonovat jedna zavitova tyc na stred pomurnice, ale to sa mi nepaci z hladiska pevnosti tramu a podla mna dost komplikovanemu osadzovaniu pomurnice. tretie riesenie su dve zavitove tyce, medzi ktore sa polozi pomurnica a zvrchu pritiahne pasovinou. toto riesenie sa mi zda byt najlepsie z hladiska pevnosti pritlaku o mur, ale zasa cena bude o dost vyssia.. robi sa to este nejakym inym sposobom?
day
14.08.10,20:22
ja sa priklanam k variante, pasovina dole, pod pomurnicou, pasovina hore, nad pomurnicou a stiahnut zavitovou tycou

TomasHC ma dobre foto v podobnej teme
alltracboy
14.08.10,21:28
ja sa priklanam k variante, pasovina dole, pod pomurnicou, pasovina hore, nad pomurnicou a stiahnut zavitovou tycou

TomasHC ma dobre foto v podobnej teme
to co si napisal je dost tazko zrealizovatelne..ale viem co myslis..
day
14.08.10,21:48
alltracboy
15.08.10,06:01
no to som aj myslel.. to je to tretie riesenie co som pisal.. ta spodna pasovina je ale zaliata v betone cize nieje pod pomurnicou a sluzi iba na udrzanie roztece:D teda je, ale nie priamo. je to ale najdrahsie riesenie, lebo treba dvojnasobny pocet zavitovej tyce. Tiez sa to da spravit tak ze sa na klasicku tyc nareze na konce zavit a ohne do U.