Mana35
31.07.10,20:10
Idem rekonstruovat byt a rada by som zvacsila otvor jednych dvier az hore, nie v nosnej priecke panelakovaho bytu, cca.o 30 cm do sirky na rolldorove dvere sirky 120 cm. Ostatne upravy su bezne - obklad, dlazba, plastove okna, vymena trubiek odpadu, vody, malovanie... Pozerala som si, ze netreba podavat ohlasenie ani ziadost o povolenie na stavebny urad. Moze uznesenim zastupitelstva (Bratislava-Ruzinov) vzniknut ina povinnost? Treba mi povolenie? Dakujem.
220870
31.07.10,18:47
Na vybúranie takéhoto otvoru potrebujete potvrdenie, povolenie od statika.
Mana35
01.08.10,05:49
Dakujem Vam za radu.
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.08.10,17:29
Idem rekonstruovat byt a rada by som zvacsila otvor jednych dvier az hore, nie v nosnej priecke panelakovaho bytu, cca.o 30 cm do sirky na rolldorove dvere sirky 120 cm. Ostatne upravy su bezne - obklad, dlazba, plastove okna, vymena trubiek odpadu, vody, malovanie... Pozerala som si, ze netreba podavat ohlasenie ani ziadost o povolenie na stavebny urad. Moze uznesenim zastupitelstva (Bratislava-Ruzinov) vzniknut ina povinnost? Treba mi povolenie? Dakujem.

Potvrdenie statika treba, aby určil či je stena nosná alebo nenosná.
Treba aj súhlas spoločenstva, alebo väčšiny vlastníkov bytov, ak nie je spoločenstvo zriadené.

Min. treba uvedené ohlásiť stavebnému úradu (§ 57 SZ).


CIMOM
Mana35
02.08.10,11:11
Dakujem Vam, najdem kontakt na statika.