alltracboy
31.07.10,09:02
ked sme uz pri tejto teme.. je lepsie dat skrutkovnicu s tym ze sa prevrta hranol, alebo dve s tym ze budu po boku a hranol sa pritiahne pasovinou, alebo zabetonovat nejake pasoviny a a tram o ne priskrutkovat? Ako sa to robi? vie niekto napisat detailnejsi postup? ako to tam pripravit pred betonazou aby to bolo na spravnom mieste.. a podobne?
220870
31.07.10,13:50
Po "be " je lepšie .Prevrtany hranol ak pukne práve cez prevrtanu časť tak nedrží.
Richard
31.07.10,20:51
Túto samostatnú otázku som vyčlenil z témy a rozostupe kotiev.
pivko
01.08.10,04:57
ked sme uz pri tejto teme.. je lepsie dat skrutkovnicu s tym ze sa prevrta hranol, alebo dve s tym ze budu po boku a hranol sa pritiahne pasovinou, alebo zabetonovat nejake pasoviny a a tram o ne priskrutkovat? Ako sa to robi? vie niekto napisat detailnejsi postup? ako to tam pripravit pred betonazou aby to bolo na spravnom mieste.. a podobne?
Ja som to robil tak:rozrežeš závitovú tyč na polovicu, dáš si na ohýbačke ohnuť jeden koniec /fajka/ a pri betónovaní venca natiahneš šnúrku a nastrkáš to do betónu;)
day
01.08.10,19:28
aky material na kotvenie: cierna ocel, pozink, niro?

dakujem
vratnik
02.08.10,04:35
Dve zavitove tyce 12mm + hruba pasovina s vyvrtnaymi otvormi
paloo
02.08.10,04:43
Ja som použil 14-ku a privaril do armatúry venca:)na to hrubá pásovina a je hotovo.Tá 12-ka sa mi zdá slabá...
220870
02.08.10,05:21
Armatúry sa zvárajú len výnimočne .Zvar ich oslabuje.
paloo
02.08.10,07:08
Armatúry sa zvárajú len výnimočne .Zvar ich oslabuje.
Armatúra je viazaná,privarená je len závitnica na prišróbovanie pomúrnice.
TomasHC
02.08.10,08:01
Pasovina + 12 zavitove tyce. Jedna pasovina na spodok, o nu sa privarili tyce, to sa priviazalo o aramturu. Na pomurnicu potom taka ista pasovina, podlozky + matice.
Janyke
02.08.10,10:57
Privarená 2x závitovka na armatúru + pasovina z vrchu pomúrnice.
TomasHC
02.08.10,11:05
Privarená 2x závitovka na armatúru + pasovina z vrchu pomúrnice.

Ukazka ako sa NEMA robit aramtura. Ved sa takmer dotyka strateneho debnenia - vobec neplni svoju funkciu ak nie je zaliata v betone tak, aby bola aspon 2-3 cm v betone... Este aj na spodu je polozena priamo na poslednom rade tvarnic.
Janyke
02.08.10,12:58
Armatura bola vacsia ako sa predpokladalo, lebo v tom case boli dostupne len haciky v tych rozmeroch, tak sme take museli pouzit aby sa stihol spravit veniec lebo mali prist strechari. Ked sme nechceli aby armatura trcala z venca tak sme ju museli pustit nizsie. Debnenia sa dotykaju len haciky ale pozdlzne pruty su trosicka vyssie. Dom sa staval svojpomocne, takze nejake chyby sa urcite najdu ale o tom tato tema nie je. Prikladam foto aby ste videli ze armatura v deke je urobená vyššie a na hlavu to nepadne :)
Ferdosondo
02.08.10,13:46
Privarená 2x závitovka na armatúru + pasovina z vrchu pomúrnice.
Pod pomúrnicu sa dáva hydroizolácia.
ciners
02.08.10,14:26
Privarená 2x závitovka na armatúru + pasovina z vrchu pomúrnice.

Nic v zlom, zeleza tam mate pomaly viac ako betonu, ale rohy na obrazku previazane nie su.
ciners
02.08.10,14:27
Co sa tyka tej stropnej dosky, okolo otvoru sa pridava vystuz a takymi U-ckami sa otvor olemuje. Inak ok :)