perfecto
03.08.10,22:37
Zdravím,

chcel by som sa opytat, ci je vhodne pouzitie zeleneho sadrokartonu do externeho prostredia? Mame podbitu strechu drevenymi doskami (obkladom), ktore po rokoch uz prejavuju znamky opotrebenia. Preto zvazujem moznost ich prekrytia zelenym sadrokartonom. Len ci je to vhodne?
Prípadne iné návrhy?


Dakujem za odpoved...
KEJKA
03.08.10,20:41
zelený SDK sme teraz dávali do kúpeľne - vlhké prostredie.
o exteriéri som nepočula - tam mi dávali OSB dosky a EPS a omietku.
perfecto
03.08.10,20:58
interier je jasny, prave ma zaujal ten exterier...
vraj je to bezne a lacnejsie ako OSB dosky?
Zeleny je proti vlhkosti, ale ci je naozaj vhodny do externeho prostredia...?
apo
08.08.10,06:15
Sádrokartonári v kúpeľni naopak odrezali jeden diel a z viditeľnej strany je hnedý, nie zelený. Sádrokartonári tvrdia, že impregnované sú obidve strany.

Ja to pravda?

Ďakujem.

apo
legolas
15.04.11,11:19
..chcel by som sa spýtať, či sa ten zelený sadrokarton lepí na stenu a akú má hrúbku, potrebujem ho dať do kuchyne za linku, lebo sa tam tvorí pleseň.., vie niekto postup pri jeho používaní? ďakujem za odpovede..
marleau
15.04.11,11:24
..chcel by som sa spýtať, či sa ten zelený sadrokarton lepí na stenu a akú má hrúbku, potrebujem ho dať do kuchyne za linku, lebo sa tam tvorí pleseň.., vie niekto postup pri jeho používaní? ďakujem za odpovede..
Keď ho tam dáš,už sa pleseň tvoriť nebude???
ski555
15.04.11,16:05
..chcel by som sa spýtať, či sa ten zelený sadrokarton lepí na stenu a akú má hrúbku, potrebujem ho dať do kuchyne za linku, lebo sa tam tvorí pleseň.., vie niekto postup pri jeho používaní? ďakujem za odpovede..
To nie je dobrý nápad,pleseň sa určite rozšíri na celú zakrytú plochu.
220870
15.04.11,17:24
Zakryjete tým dôsledok ale nevyriešite príčinu.Sadrokarton sa lepí na sádru.
beba13
15.04.11,21:59
..chcel by som sa spýtať, či sa ten zelený sadrokarton lepí na stenu a akú má hrúbku, potrebujem ho dať do kuchyne za linku, lebo sa tam tvorí pleseň.., vie niekto postup pri jeho používaní? ďakujem za odpovede..
zelený sadrokarton sa používa tak isto ako biely,len s tým že je do kupelní vhodný,.:)
apo
15.04.11,23:33
Poznámka:
Aj biely sádrokartón ak sa natrie penetráciou proti vlhkosti má rovnaké vlastnosti ako zelený.

apo
220870
16.04.11,03:41
Poznámka:
Aj biely sádrokartón ak sa natrie penetráciou proti vlhkosti má rovnaké vlastnosti ako zelený.

apo
:eek::confused::mee::mad:dik móre
legolas
16.04.11,09:29
Zakryjete tým dôsledok ale nevyriešite príčinu.Sadrokarton sa lepí na sádru.

:rolleyes:tak mi poraď, čo mám urobiť? :confused: