habib
05.08.10,12:40
....dobry den,potreboval by som poradit,ako na zničenú stenu za radiatorom v panelákovom byte,prebehla tu rekonštrukcia ale ,,páni,, majstri si nedali tú námahu aby odmontovali radiator a tak celá stena s oknom je super až na to miesto,kedže tam nebola ani oškrabaná stará malovka(asi 15vrstiev :D) a na to bola nanesená nová vrstva(feinputz) ale len kam dosiahli,no fakt strašné.
Tak som odmontoval radiator a teraz čo s tým?Myslíte že sa to dá nejak urobil,aby sa tam velké miesto zarovnalo,zahladilo a nebolo vidiet okraje...no to sa mi zdá nemožné.
Alebo možnost 2,neexistuje niečo čo by sa dalo použit medzi stenu a radiator,možno aj aby sa zlepšila funkcia vykurovania,aby sa to teplo vracalo do priestoru a tak by som zabil 2muchy jednou ranou....
Alebo nejaký iný postup,možno niekto čo riešil niečo podobné,poradí.........Dakujem
Halli
05.08.10,10:44
Ja tam mám tú fóliu, ktorú spomínaš, ale musíš ju pekne upraviť, obrezať, inak to vyzerá kruto:)http://www.tesa-tape.cz/imedia/066/952066,dim:203x138,mode:exact.jpg
ale mám vertikálne žaluzie, takže to ani nevidieť.
Llívia
05.08.10,10:49
A olepiť ju maliarskou páskou, keď budeš maľovať izbu, lebo ji neumyješ :D:)
Vraj by sa mala lepiť od parapetnej dosky až po podlahu (ak máš taký veľký radiátor), aby mala účinnosť aká sa jej pripisuje. No, my to máme a nejaký rozdiel som si nevšimla, že by v byte bolo teplejšie (len pri maľovke je robota naviac s jej umývaním).
Halli
05.08.10,10:59
Lívia súhlasím, nedá sa tam dať súhlas tak takto...Ani mne sa nezdá viacej teplo, možno to nevieme posúdiť :D, že nesedíme od rána do večera pri radiatore...ale môj mangel bol príliš aktívny, tak som ho nechala. Aj tak som celý deň v práci, tak to necitim :D
Llívia
05.08.10,11:03
Ale kvôli maľovaniu je to dobré - nemusíš nič maľovať a nezostane ti tam fľak inej farby (aspoň u nás nebol nikto ochotný pri maľovke demontovať radiatóry). Teda je to dobré, ak nie si taká šikovná ako ja, že ani olepenie páskou ti nezabráni v zasvinení fólie :D
habib
05.08.10,11:10
.......ok,takže budeme rozoberat túto možnost.Našiel som si že sa to volá ,,odrazová folia za radiator,, aj nejaký postup inštalacie ale je to len teoria,tak by sa hodila info. o cene,aké rozmery sa dajú zohnat,ja to potrebujem pre 2miestnosti a hlavne ako to najlepšie dostat na tu stenu.....nalepit lepidlom,páskou,ked sa to nastrihá,aký bude ten okraj?
A nejde mi ani o tu funkciu,ktorú to má splnať,mne ide hlavne o vyriešenie estetické....takže od parapetnej dosky to dávat nebudem,ale skor by som to videl fakt len na zakrytie tej diery.
petmar
05.08.10,19:01
Lepidlo natierať netreba, stiahneš foliu a prilepíš o stenu, dá sa to šuchnúť za radiátor a niečím popritláčať
erika123
05.08.10,19:32
zaujala ma tato tema.. mali sme asi rovnakych majstrov pri rekonstrukcii :D tim mojim sa tiez nechcelo.. a mne v zime aj poriadne popod okno fuka :mad:!!! takze dakujem za temu aj za napad s tou foliou za radiator.. nasla som teraz na nete tieto stranky pozri si ich ich j tam podrobny postup ako na to.. nuz nic, vyhrnieme rukav a dokoncime to sami :))
http://www.ceskykutil.cz/sikovna-folie-za-radiatory
habib
05.08.10,20:13
Lepidlo natierať netreba, stiahneš foliu a prilepíš o stenu, dá sa to šuchnúť za radiátor a niečím popritláčať

.......tak ja som si tu námahu,čo si ,,majstri,, nedali,dal a radiator je dole.Takže hovoríš že to na zadnej strane má všetko hotové a stačí stiahnut ako nálepku?Tak to by bolo super,ešte zistit kde to dostanem....
Llívia
05.08.10,20:32
.......tak ja som si tu námahu,čo si ,,majstri,, nedali,dal a radiator je dole.Takže hovoríš že to na zadnej strane má všetko hotové a stačí stiahnut ako nálepku?Tak to by bolo super,ešte zistit kde to dostanem....

Skús v stavebninách. :)
Oliwa
08.08.10,19:52
.......tak ja som si tu námahu,čo si ,,majstri,, nedali,dal a radiator je dole.Takže hovoríš že to na zadnej strane má všetko hotové a stačí stiahnut ako nálepku?Tak to by bolo super,ešte zistit kde to dostanem....

Zatiaľ sa veľmi neteš. Neviem, či to dostaneš kúpiť na metráž /na 2 radiátory/. Lebo čo ja viem, manžel priniesol celý kotúč... Možno sa mýlim, a zadarí sa Ti. :)
andiablo
09.08.10,04:22
Zatiaľ sa veľmi neteš. Neviem, či to dostaneš kúpiť na metráž /na 2 radiátory/. Lebo čo ja viem, manžel priniesol celý kotúč... Možno sa mýlim, a zadarí sa Ti. :)
no dá sa kúpiť metráž
habib
09.08.10,09:05
......no nakoniec som sa rozhodol, že to skúsim zarovnat tým Feinputzom(zeleným),mám ho asi 25kg.Tak som si tu ,,dieru,, ohraničim maliarskou páskou,tak aby to bol pekný pravidelný štvorec a teraz to plánujem ,,zaplácat,, Feinputzom a zarovnat,potom ked to zaschne tak odstranim pásku a tak vyriešim te okraje a bude to len asi o 1mm vyššie ako tá stará ,,nová,, vrstva.
Taky je plán,uvidim ako to dopadne.....mohol by niekto poradit,čim možem potom po zaschnutí ten Feinputz vyhladit,odstranit nerovnosti ale nejde mi o nejakú štrukturu,ktorá sa robí ešte počas schnutia,ale len čím by som to mohol zahladit po vyschnutí..........neviem napr. nejaký brusný papier,našiel som aj že sa používa molitanové hladítko,ale to myslím že je práve na to zahladovanie pri schnutí.
andiablo
09.08.10,18:20
no to molitanové hladítko sa volá "filcak" po našom. A je ideálne. Robí sa to tak, že keď uvädne omietka tak ho namočíš z mierov a kruhovými pohybmi dostaneš zrno von a vznikne ti to čo má. Je to len otázka zvyku a keďže to máš za radiátorom tak chyba na kráse ti moc vadiť nebude
sito
09.08.10,18:23
......no nakoniec som sa rozhodol, že to skúsim zarovnat tým Feinputzom(zeleným),mám ho asi 25kg.Tak som si tu ,,dieru,, ohraničim maliarskou páskou,tak aby to bol pekný pravidelný štvorec a teraz to plánujem ,,zaplácat,, Feinputzom a zarovnat,potom ked to zaschne tak odstranim pásku a tak vyriešim te okraje a bude to len asi o 1mm vyššie ako tá stará ,,nová,, vrstva.
Taky je plán,uvidim ako to dopadne.....mohol by niekto poradit,čim možem potom po zaschnutí ten Feinputz vyhladit,odstranit nerovnosti ale nejde mi o nejakú štrukturu,ktorá sa robí ešte počas schnutia,ale len čím by som to mohol zahladit po vyschnutí..........neviem napr. nejaký brusný papier,našiel som aj že sa používa molitanové hladítko,ale to myslím že je práve na to zahladovanie pri schnutí.

Keď budeš mať radiátor dole a stena vyhladená, je hriech nedať tam tu reflexnú fóliu.
habib
10.08.10,09:54
no to molitanové hladítko sa volá "filcak" po našom. A je ideálne. Robí sa to tak, že keď uvädne omietka tak ho namočíš z mierov a kruhovými pohybmi dostaneš zrno von a vznikne ti to čo má. Je to len otázka zvyku a keďže to máš za radiátorom tak chyba na kráse ti moc vadiť nebude

.......a otázka,dá sa ten filcák niečim nahradit,napr.hubkou na riad nejakou trochu namočenou ale fakt mi nejde o tu štruktúru ale o vyhladenie,alebo ten nejaký brusný papier nejaký jemný....proste aby som si pre 1,5m2 nemusel kupovat filcák.
A samozrejme ked to takto urobím,s tou páskou a tak,tak samozrejm tam už foliu neplánujem dávat.Načo aj?
Lotarka
10.08.10,11:39
.......a otázka,dá sa ten filcák niečim nahradit,napr.hubkou na riad nejakou trochu namočenou ale fakt mi nejde o tu štruktúru ale o vyhladenie,alebo ten nejaký brusný papier nejaký jemný....proste aby som si pre 1,5m2 nemusel kupovat filcák.
A samozrejme ked to takto urobím,s tou páskou a tak,tak samozrejm tam už foliu neplánujem dávat.Načo aj?

Skús s kúskom polystyrénu.

A čo sa týka tej fólie - my sme ju dávali za radiátori predminulý rok, keď sme mali ešte staré okná. Miestnosť sa skôr vyhriala na požadovanú teplotu, ako keď tam tá fólia nebola.
habib
10.08.10,12:01
Skús s kúskom polystyrénu.

A čo sa týka tej fólie - my sme ju dávali za radiátori predminulý rok, keď sme mali ešte staré okná. Miestnosť sa skôr vyhriala na požadovanú teplotu, ako keď tam tá fólia nebola.

.....o.k ten polystyren sa zdá byt dobrý nápad.No ale mne nejde o lepšie vyhrievanie miestnosti(máme nové okná,barák zateplený a nové omietky na stene).Plus na nejakej diskusii som čital že ta folia je účinnejšia pri novších radiatoroch,my máme staré rebrové a potom tam ešte bola velká ,,hádka,, či merač tepla na radiatoroch nebude zaznamenávat viac ako má....
Každopádne ja volím radšej peknu stenu za radiatorom ako tu foliu,myslím že to lepšie ukáže,len sa tá vyrovnávka musí podarit,musí to byt fakt rovné, aspon to čo radiator nezakryje....
andiablo
10.08.10,12:08
polystyrén je ok inak ten filcak stoji 3E
habib
10.08.10,13:25
polystyrén je ok inak ten filcak stoji 3E

.....no možno ,,zainvestujem,, do toho filcáku(na nete som videl aj za 1,5€) ale hlavny problém takejto vecičky v domácnosti je.........že sa po použití stratí a nikdy viac neukáže,proste dostane nožičky a nikdo nič nevie........:D
Llívia
10.08.10,18:04
Aké nožičky? To škriatkovia odnesú :D Sú to príbuzný tých, čo odnášajú ponožky, ale vždy len 1 ks z páru :D