miroslavbu
05.08.10,21:15
Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?
Stanislav 1975
05.08.10,19:17
Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?

ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...:mad:
sarasara
06.08.10,17:26
ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...:mad:

No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.
Stanislav 1975
06.08.10,17:27
No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.

www.staznosti.sme.sk
Ice dive
06.08.10,17:44
Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?
No nepíšete nič ako ste sa s likvidátorom/obhliadkarom dohodli, na poistnom plnení resp. čo ste uviedli do hlásenia ohľadom poistného plnenia, nakoľko poisťovňa spravila obhladku zdokumentovala škodu a momentálne asi čaká na dodanie dokladov o odstránení škôdy... (bločky faktúry a pod...), alebo požiadali ste o zálohu na poistné plnenie aby bolo z čoho odstraňovať???
adi11
06.08.10,18:22
ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...:mad:
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz
Stanislav 1975
06.08.10,18:29
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz

Otom že je lacnejšia vobec nepochybujem...:D:D:D, súhlasím ...
Ice dive
06.08.10,18:47
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz
tak to gratulujem, každá uspora v rodinnom rozpočte je len veľkým plus, babka k babce budú kapce...:D len aby to neskončilo novou témou na porade "ako prinútiť kooperatívu aby preplatila faktúru servisu, poctivo som jej platil lacnú poistku..."
adi11
06.08.10,18:52
tak to gratulujem, každá uspora v rodinnom rozpočte je len veľkým plus, babka k babce budú kapce...:D len aby to neskončilo novou témou na porade "ako prinútiť kooperatívu aby preplatila faktúru servisu, poctivo som jej platil lacnú poistku..."
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?
Stanislav 1975
06.08.10,18:53
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?

no adi, nič v zlom,ale fakt si mala byť radšej ticho...:cool:
adi11
06.08.10,18:55
no adi, nič v zlom,ale fakt si mala byť radšej ticho...:cool:
..jej a tak som si chcela do jazyka zahryznut..no vidis..uz sa stalo:mee:
Stanislav 1975
06.08.10,18:56
..jej a tak som si chcela do jazyka zahryznut..no vidis..uz sa stalo:mee:

Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?:D:D:D
jozka56
06.08.10,19:01
Stanislav niečo mi ušlo??? Skús byť konkrétnejší.
Ice dive
06.08.10,19:04
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?
nie v pohode, ja len, že veľa ludí, hodnotí poistenie podľa ceny a vôbec ich nezaujíma, služby riziká si vlastne kupujú... a potom to má taký zmysel ako poistenie proti uhryznutiu žralokom na Dunaji:D:D:D
adi11
06.08.10,19:05
Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?:D:D:D
:---
:---:---
miroslavbu
07.08.10,11:24
Ak sa môžem vrátiť k mojej téme, poistné plnenie som v poisťovni požiadal
z rozpočtu poisťovne. A k položenej otázke o poisťovni, nie je to
Kooperatíva. Zatiaľ verím, že sa dá všetko do poriadku aj bez útoku na meno poisťovne. Ale zrejme vo všetkých poisťovniach to bude tak, že klient je zaujímavý kým má platiť. Opačne to je už horšie.
220870
07.08.10,12:30
No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.
kooperativa je sprosti podvod zruste to platite podvodnikom
220870
07.08.10,12:36
Ak sa môžem vrátiť k mojej téme, poistné plnenie som v poisťovni požiadal
z rozpočtu poisťovne. A k položenej otázke o poisťovni, nie je to
Kooperatíva. Zatiaľ verím, že sa dá všetko do poriadku aj bez útoku na meno poisťovne. Ale zrejme vo všetkých poisťovniach to bude tak, že klient je zaujímavý kým má platiť. Opačne to je už horšie.
nie milite sa napr . podobne problemi ma aj ceska poistovna slovensko.vzdi je dolezite komu a za co platite.pokial viem tak po obhliadke mozete zacat s rekonstrukciou ,opravou,poistovna vam zaplati len percento z poistnej sumi ,podla poskodenia budovi majetku atd nevim preco nenapisete meno poistovne ak je niekto chrapun tak sa aj ja k nemu budem chovat ako ku chrapunovi.
v piostovni som kedisi pracoval a poistovne tak ako aj telekomunikacie zamestnavaju vela chrapunov, pravnikov ,a pod .ktori maju jedinu napln prace ,vimislat sposob ako co najviac oje...bat zakaznika ak sa chcete s nimi bit sam nemate sancu .internet je na nich bic a ten bic treba pouzit
miroslavbu
07.08.10,15:40
Máte pravdu, môžem sa snažiť koľko chcem, sviňa len sviňou zostane.
Nezaplatili za dva mesiace, pričom ja som svoje poistné platil ešte v predstihu. Jedná sa o poisťovňu UNIQA.
No a skúste si pozrieť ich tlačivo na hlásenie škody cez internet, je tam rovno možnosť výberu úhrady " z rozpočtu poisťovne alebo z účtov".
Zároveň ak by bol problém v nežiadaní alebo nedoložení účtov, je zaujímavé, že obchodník, cez ktorého som poistku vybavoval mi nevie poradiť a odporúča ma na telefonickú linku. A operátor o vybavení neposkytne informácie maximálne si poznačí, že klient urguje platbu. To je výhra.
Zatiaľ sa snažím dopátrať pravdy a svojho poistného plnenia.
jozefsv
08.08.10,10:12
zda sa mi ze poistovnam vyplyva zo zakona nejaky termin ukoncenia
Katy a R
08.08.10,10:26
Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?:D:D:D

... nuž Stanko, ja zase mám za sebou véééľmi nepríjemnú skúsenosť s plnením tvojej poisťovne :mee:... takže je to úplne jedno... :confused:
Stanislav 1975
08.08.10,10:34
... nuž Stanko, ja zase mám za sebou véééľmi nepríjemnú skúsenosť s plnením tvojej poisťovne :mee:... takže je to úplne jedno... :confused:

No daj...:D:D:D:cool:,či zas nemal niekto podpoistené auto...:)
day
08.08.10,10:42
miro nevolaj ani sprostredkovatelovi (ten vacsinou pomoze, len pri podpise zmluvy), nepomoze ani operator, najlepsie do poistovne (na)behnut osobne, urobit burku, pytat riaditela, ziadat pisomne vyjadrenie, podat oficialnu, potvrdenu staznost na necinnost, ked mas vyssiu skodu ako bola spisana, ziadat doobhliadku, jednat razne a k veci

drzim palce
alchstuip
09.08.10,11:38
Hmmm, tak od nasej poistovne nam prisli peniaze za pivnice zaliate spodnou vodou do 14 dni od nahlasenia..... je prevda, ze je to jedna z drahsich postovni....
jankakle
24.08.10,13:55
a ktora to je?
miroslavbu
01.09.10,18:26
miro nevolaj ani sprostredkovatelovi (ten vacsinou pomoze, len pri podpise zmluvy), nepomoze ani operator, najlepsie do poistovne (na)behnut osobne, urobit burku, pytat riaditela, ziadat pisomne vyjadrenie, podat oficialnu, potvrdenu staznost na necinnost, ked mas vyssiu skodu ako bola spisana, ziadat doobhliadku, jednat razne a k veci

drzim palce

Ďakujem za radu. Presne takto som to v poisťovni zobral a po zaslaní písomnej sťažnosti sa zázračne rýchlo ukončilo šetrenie a je i prepočet na poistné plnenie. Lenže moja obava, že zrejme nie som poistení v slušnej poisťovni sa pri vyčíslenej sume potvrdila. Asi sa chvíľku budem s poisťovňou UNIQA ťahať za prsty a keď to ináč nepôjde i v tomto príspevku poinformujem o poplatkoch, podmienkach a spôsobe odškodnenia touto spoločnosťou.
durisovad
01.09.10,18:54
Nam pred dvomi rokmi krupy urobili dierky na streche zimnej zahrady - je z lexanu, prisiel agent, poobzeral, pofotil, spisal protokol a povedal, aby sme to dali opravit odbornej firme. Firma prisla, vymenila lexan, nechala fakturu, tu sme vyplatili a poslali do poistovne. Okrem 300 Sk, co je spoluucast, nam preplatili vsetko, teda vyse 20.000. Bola to Kooperativa.
Composite
02.09.10,10:51
ja zatiaľ s kooperatívou mám dobré skúsenosti, ale z havaríjnej.
2 krát drahé auto buchnuté, škoda cez 5 tis. a 12 tis € a nikdy nerobili problém (behom pol roka - sa zadarilo). Za 2 týždne vybavené papiere a za ďalšie 2 týždne peniaze na účte

nad poisťovňami má dozor myslím NBS, tak sa treba obrátiť na ňu a ešte na asociáciu poisťovní
Chobot
02.09.10,11:14
ja zatiaľ s kooperatívou mám dobré skúsenosti, ale z havaríjnej.
2 krát drahé auto buchnuté, škoda cez 5 tis. a 12 tis € a nikdy nerobili problém (behom pol roka - sa zadarilo). Za 2 týždne vybavené papiere a za ďalšie 2 týždne peniaze na účte

nad poisťovňami má dozor myslím NBS, tak sa treba obrátiť na ňu a ešte na asociáciu poisťovní

Dohľad síce vykonáva NBS, ale do sporov medzi klientami a poisťovňou vstupuje len veľmi opatrne. Nedávno síce bolo v NBS zriadené oddelenie ochrany klienta, ale v sporoch ohľadne poistného plnenia a pod. nemôžu prikázať poisťovni vyplatiť poistné plnenie. Môžu akurát prešetriť, či poisťovňa postupovala pri šetrení poistnej udalosti v súlade s platnou legislatívou. Takže aktívne nemôžu ovplyvniť spor, to môže jedine súd.

A SLASPO (Slovenská asosiácia poisťovní) - tá už vôbec nerieši reklamácie klientov. Účelom SLASPO je niečo úplne iné než riešenie sporov klient - poisťovňa. SLASPO môže nanajvýš preveriť, čo poisťovňa dodržuje Etický kódex.
Oliwa
02.09.10,12:08
miro nevolaj ani sprostredkovatelovi (ten vacsinou pomoze, len pri podpise zmluvy), nepomoze ani operator, najlepsie do poistovne (na)behnut osobne, urobit burku, pytat riaditela, ziadat pisomne vyjadrenie, podat oficialnu, potvrdenu staznost na necinnost, ked mas vyssiu skodu ako bola spisana, ziadat doobhliadku, jednat razne a k veci

drzim palce
No tak ja mám čerstvú skúsenosť s osobnou návštevou poisťovne spred 2-týždňov.
Manžel nahlásil poistnú udalosť, prišiel agent, nafotil, spísal záznam, poslal do BA na centrálu, manžel dal vyhotoviť na jeho podnet znalecký posudok na naše náklady, tiež odoslal do BA, ako kázal agent.
Následne prišla "od stola" z BA zamietavá odpoveď, že v zmysle článku blablabla.... nám nevzniká nárok na plnenie. Ktosi bol pre zmenu taký "horlivý" a promptný, že rozhodol so skorším dátumom, ako bol doručený znalecký posudok, hoci v zázname agent napísal, že bude po vyhotovení dodatočne zaslaný a bude súčasťou dokumentácie...
Na ďalší deň nám zo schránky vypadol šek na ročné poistné /každý rok vyššie/, čo môjho muža patrične naštartovalo...

Dohodol osobné stretnutie s pánom riaditeľom poisťovne, a v deň D sme sa vybrali hodiť reč, že čo a ako ďalej, lebo nakoľko máme pred sebou ešte 11 rokov "spolupráce" /doba splácania hypotekárneho úveru a s ním súvisiace poistenie/ - takto si to teda nepredstavujeme... vôbec sa mi tam nechcelo...
Privítal nás s úsmevom nejaký kindermanažér s uzlom na kravate, ktorý mu možno ráno ešte viazala jeho mama a prekvapivo konštatoval, že sme dochvíľni. Ja som si myslela, že je to nejaký asistent riaditeľa, alebo vysokoškolák na praxi /ale v auguste?/ - ale bol to sám riaditeľ.
Ako prvé si na pomoc zavolal kolegyňu /ako neskôr vysvitlo, s 11-ročnou praxou, ktorá jemu evidentne chýbala.../, čo aj sám priznal - ale ani nemusel, lebo to bolo jasné od začiatku...
Chceli sme dve veci:
1. reklamovať vybavenie našej poistnej udalosti
2. spýtať sa, aký produkt nám ponúknu, aby sme mali zabezpečenú budúcnosť, ak nám nebodaj odnesie dom voda alebo sa zosunie kopec - eventuálne prerobiť zmluvu, prípadne dať z nej výpoveď, ak bude konkurencia lepšia...
No ľudia moji, to ste mali vidieť - ešte dnes sa na tom usmievam, lebo keby som to mala brať vážne, tak ma asi trafí šľak...
Jediné šťastie vtedy bolo, že sme si po 3 rokoch odchádzali trošku oddýchnuť do hôr na dovolenku, takže ma návšteva u p. riaditeľa nedokázala vytočiť...
Ten totiž väčšinu času mlčal, a debatovali sme s jeho "podriadenou". Samozrejme som si predtým pozrela našu zmluvu a všeobecné obchodné podmienky, aby som sa vedela pýtať... Problém bol v tom, že pán riaditeľ nevedel odpovedať.
Ale manželovi nezabudol povedať, že ak sa bude sťažovať, resp. dotazovať v BA na "náš prípad", má byť pokorný!!!!!!!!!
To už teda naštartoval aj mňa, tak som sa ho spýtala: Vy ste naozaj pán riaditeľ? A on, že áno. A ja na to: A to myslíte vážne, že svojich klientov vyzývate k pokore? Chlapec sa zbadal, tuším sa aj začervenal, aj mi ho bolo skoro ľúto... Povedala som, že síce chápem, že celé poisťovníctvo je založené na princípe solidarity, ale ak sme ich niekoľkoroční klienti a ak chcú, aby sme nimi aj naďalej boli, bolo by si treba uvedomiť, že na tej stoličke sedí aj za naše peniaze /to mu povedal muž.../
Potom nám kolegyňa priniesla vytlačenú novú ponuku s produktom, ktorý by mal zahŕňať všetko, čo nám v predchádzajúcej zmluve chýbalo /ako som doma predtým s hrôzou zistila - mali sme v podstate poistenú len nehnuteľnosť, resp. holé múry, žiadne spotrebiče, zodpovednosť za škodu, živelné pohromy - a to vďaka dvom skutočnostiam - "odborníkovi" v banke, ktorý nám túto skvelú zmluvu urobil, resp. dal ju ich dcérskej poisťovni /dnes tam už nepracuje/ a vďaka infarktovým stavom a časovému stresu, ktoré sme prežívali pri vybavovaní hypotéky a kúpe domu /kto to prežil, vie, o čom hovorím/ a tak sme doplatili na vlastnú nedôslednosť, ale ako vravia bratia česi - "Co je psáno, to je dáno" - takže mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... - ešteže sa nič vážne nestalo...

Takže poučená týmto zistením som sa preto pýtala a pýtala a pýtala /na ich vkus asi veľa otázok, lebo mi bolo povedané, že nejako veľmi do toho vidím/ a nie vždy som dostala uspokojivú odpoveď. Pán riaditeľ sľúbil /veď to ho nič nestojí/, že nezávisle od našej písomnej žiadosti prešetrí našu sťažnosť /dokonca osobne, ak pôjde do BA/, jeho kolegyňa sa začala odrazu kamsi ponáhľať /venovali nám totiž až 1 h času - a to bolo asi na nich priveľa/. Na záver sa ma ešte spýtal, že odkiaľ to všetko viem - tie informácie, aj tú o tej solidárnosti - lebo to im vraj hovorili aj na školení... Tak som mu povedala, že ak to naozaj chce vedieť, tak kedysi veľmi dávno som začínala v poisťovni /ale len 3 mesiace a aj to na poistení osôb/, k tomu 15 rokov v bankovníctve + životné skúsenosti... Rozišli sme sa s tým, že som mu povedala, aby si z toho nič nerobil, že život ho naučí, podali sme si ruky a my sme odišli na tú vytúženú dovolenku...
Ešte som mu mohla povedať, že všetko, čo sa odomňa dozvedel, má ako školenie grátis, a nebudem mu to účtovať na faktúru... Ale to ma napadlo až vonku - a až taká protivná by som aj tak nebola... myslím, že chlapec si tú našu návštevu aj tak zapamätá.

Tak som to sem pricapila až teraz s odstupom času, keď emócie vychladli, lebo vtedy by ste si asi iné boli prečítali...
Na záver:
chápem, že každý musí nejako začínať /všetci sme boli mladí/, ale to už fakt nemajú nikoho schopnejšieho na takýto post - alebo zasa zohrala úlohu len známosť, lebo chlapec skončil školu a nemal kam ísť? Neviem, či robil nejaký konkurz - ale ak bol toto najschopnejší uchádzač... Mňa na mojom mieste po návrate z MD /resp. už počas nej/ tiež nahradilo takéto protekčné chlapčiatko /samozrejme za vyšší plat/, ale to nebol post riaditeľa /takže v tom netreba vidieť nič osobné/... Tá jeho kolegyňa šancu zrejme nemala, a ani ju nebude mať, lebo je staršia a je žena - čo na tom, že mala prax a v hlave podstatne viac...

PS 1: Ako som už raz v inej téme spomenula, osobne nič proti poisťovniam a poisťovákom nemám - niekto to robiť musí a každý sa chce nejako živiť - ale keď mi začne riaditeľ komerčnej poisťovne v treťom tisícročí rozprávať o tom, že oni nič, oni sú len obchodníci a my ako klienti máme byť pokorní - tak to je sila... ako keby sme boli v stredoveku - poisťovňa feudál a mi poddaní...

Ktosi tu niekde napísal v súvislosti s úvermi, že pokiaľ o ne človek žiada, je nádejný klient, ak ich dostane - je pre banku už len dlžník... a tak podobne je to aj s poisťovňami...
A teraz sa môžte do mňa pustiť /kto prvý hodí kameňom?/ - ak nesúhlasí /ak sa niekto vôbec dočítal až sem, ale mne sa aspoň uľavilo/ - ja som len napísala moju poslednú, resp. ako sa správne vraj píše ostatnú skúsenosť s poistením rodinného domu - ako znela téma... Snáď sa to niekomu zíde, keď bude uzatvárať novú zmluvu...

PS 2: S manželom sa odvtedy oslovujeme "pán Pokorný" a "pani Pokorná"... :D - a hneď nám je veselšie, aj keď je to v podstate tragikomédia a smiať sa nie je veľmi čomu...
day
02.09.10,12:38
ked som bol naposledy v banke, tak do "Hypo-bunky" v banke, su to take male kamrliky, prisli s odstupom 10min 3 mladi pani, vsetci boli riaditelia Hypo sekcie, takze na Tvoje stastie ste sa rozparavali len s jednym :)
Oliwa
02.09.10,13:01
Toto bol najsamvrchnejší riaditeľ pobočky osobne - a ten je /pokiaľ viem/ len jeden... ;)
Composite
03.09.10,07:12
chobot, ja som ani nepíslal o vyplatení, ale prešetrení,