petosc
06.08.10,18:48
Caute chcel by som sa spýtať. Dnes som bol vyberať krb a oni my povedali, že najprv nech je hotová podlahovka a až potom robiť krb. No a mne iný povedali že najprv krb a potom podlahovku. teraz fakt neviem. musím niekde nájsť poradie prác na stavbe.
alltracboy
06.08.10,18:41
kolega stava , robil okna potom elektriku, omietky, krb a podlahovku ide robit teraz
Ferdosondo
07.08.10,05:09
kolega stava , robil okna potom elektriku, omietky, krb a podlahovku ide robit teraz
Najprv si daj okná a dvere. Nie že by nemohli ísť aj potom, ale už v dome budeš mať aj veci, ktoré môžu dostať nohy(káble, krbová vložka ...). Čo sa týka toho krbu tak môžeš dať na platňu aj na poter v ktorom bude podlahové kúrenie. Istejšie je však na platňu.
Avšak na krb máš ešte čas, aj napriek tomu, že v predajni si to vysvetľujú inak.
1. Okná
2. Elektrika
3. voda odpad
4.Plyn ak je uvažovaný
5. krb
6. podlahové kúrenie
7. potery
8. zateplenie podkrovia +SDK
9. omietky
10. kúpelne
11. balkóny
12. Maľovanie
13. kuchyňa
14. dvere
15. sťahovanie:)
Niektoré veci sa dajú robiť aj súčasne, alebo prehodiť poradie(bod10-14). Poradie 1-9 by som dodržal.
tiger111
07.08.10,09:09
Najprv si daj okná a dvere. Nie že by nemohli ísť aj potom, ale už v dome budeš mať aj veci, ktoré môžu dostať nohy(káble, krbová vložka ...). Čo sa týka toho krbu tak môžeš dať na platňu aj na poter v ktorom bude podlahové kúrenie. Istejšie je však na platňu.
Avšak na krb máš ešte čas, aj napriek tomu, že v predajni si to vysvetľujú inak.
1. Okná
2. Elektrika
3. voda odpad
4.Plyn ak je uvažovaný
5. krb
6. podlahové kúrenie
7. potery
8. zateplenie podkrovia +SDK
9. omietky
10. kúpelne
11. balkóny
12. Maľovanie
13. kuchyňa
14. dvere
15. sťahovanie:)
Niektoré veci sa dajú robiť aj súčasne, alebo prehodiť poradie(bod10-14). Poradie 1-9 by som dodržal.
mala uprava:
-najpr voda a odpad a az potom elektr.
petosc
07.08.10,09:10
mala uprava:
-najpr voda a odpad a az potom elektr.
prečo?? mne najprv dojde elektrikár, je to problém??
zk24
07.08.10,09:12
Caute chcel by som sa spýtať. Dnes som bol vyberať krb a oni my povedali, že najprv nech je hotová podlahovka a až potom robiť krb. No a mne iný povedali že najprv krb a potom podlahovku. teraz fakt neviem. musím niekde nájsť poradie prác na stavbe.

U nas bol najprv krb a potom podlahovka, respektive krb uz davno stoji a podlahovka sa robi prave teraz.
zk24
07.08.10,09:15
prečo?? mne najprv dojde elektrikár, je to problém??

Nam to robili sucasne.
220870
07.08.10,12:44
robit najskor podlahu a potom krb je hovadina prveho stupna krbarom visvetlite ze ak vam poskodia podlahu tak budu paltit jej vimenu opravu zakrivanie a upratovanie na vlasne nakladi plus povisavanie a opratie zaclon.
Stanislav 1975
07.08.10,12:48
U nas bol najprv krb a potom podlahovka, respektive krb uz davno stoji a podlahovka sa robi prave teraz.

ach jáááj, tá romantika, pekne večer papučky, pohárik vínka ( samozrejme červeného) a pekne pozerať do krbíku, ach jááááj...:Dmimotemy
tiger111
07.08.10,13:13
prečo?? mne najprv dojde elektrikár, je to problém??

v podstate je to jedno
-len je jednoduchsie davat najprv do steny potrubia a potom kable
-zjednodusene povedane kabel dokaze obist potrubie ovela lahsie ako naopak
bjuty smis
07.08.10,14:48
Ferdosondo

omitky by mali byť pred podlahou -potermi....aspon to mi tvdí stavebný dozor aj majstri....
Ferdosondo
08.08.10,05:20
mala uprava:
-najpr voda a odpad a az potom elektr.
máš pravdu. Elektrikou ľahšie obídeš vodu a odpad ako naopak. Petosc takže najprv voda a odpad a potom elektrika.
Ferdosondo
08.08.10,05:25
Ferdosondo

omitky by mali byť pred podlahou -potermi....aspon to mi tvdí stavebný dozor aj majstri....
Máš pravdu je to tak lepšie aj ja som tak robil. Dá sa to aj opačne, akurát majstri nebudú nadšení, že musia naspodu "dopucúvať". Sused to tak ide teraz robiť, preto ma včera narýchlo napadlo toto poradie
jankot
08.08.10,05:59
Ferdosondo

omitky by mali byť pred podlahou -potermi....aspon to mi tvdí stavebný dozor aj majstri....

takze nechame radsej omietkarov skakat po hydroizolacii z lepenky,podlahovom kureni, rozvodov elektr.vedeni, rozvodov vody a kanalizacie a potom to opravovat alebo robit pracne opatrenia s prikryvanim?
podla mna je uplne jedno ako sa to pucuje, ved rohy stien, alebo rohy strop-stena pucujes tak isto ako stena-podlaha. a ked uz sme pri tom po pokladke podlah sa davaju este rohove listy, popripade "cokel z dlazby"
na mojom dome /hruba stavba s oknami/som mal postup takyto-
-podkrovie sadrokarton
-priprava na instalacie /sekanie drazok,otvory na krabicky,vrtanie dier-proste prace s najvacsim bordelom a prachom/
-kompletny poriadok /totalne nezazivna a tahajuca sa praca- clovek sa nachodiiii/
-hydroizolacia
-kanalizacia-voda-kurenie-elektroinsalacia
-pokladka podlahoveho polyst.+folia
-potery
-krb
-omietky
-malovanie
-parapety, plavajuce podlahy,dlazby, obkady kupelna, kuchyna
-dvere, svetla, vypinace, baterie atd

ale kazdy ma svoj postup a iny nazor
petosc
08.08.10,09:27
takže v podstate je to jedno kedy sa to bude robiť. len aby tam bola dodržaná ako taká postupnosť.
sito
08.08.10,09:31
Keď chceš mať strechu nad hlavou, najprv musíš základy. Stavbári vedia povedať, že pred tým ešte WC.
bjuty smis
08.08.10,10:33
takze nechame radsej omietkarov skakat po hydroizolacii z lepenky,podlahovom kureni, rozvodov elektr.vedeni, rozvodov vody a kanalizacie a potom to opravovat alebo robit pracne opatrenia s prikryvanim?

omietkarske fy mi tvrdia, že tak to má byť, ak bude najprv podlaha a potom omietky, môžu praskať - nato ma upozornili viac omietkarov a potvrdil to aj stavebný dozor...
jankot
08.08.10,12:47
omietkarske fy mi tvrdia, že tak to má byť, ak bude najprv podlaha a potom omietky, môžu praskať - nato ma upozornili viac omietkarov a potvrdil to aj stavebný dozor...

ale preco praskat?- ved ked robis poter tak tam davas dilataciu okolo stien, poter tym nie je spojeny zo stenou. jedine preco to firma doporuca je ze sa im to lepsie robi.
vies ako sa ipa musi perfektne opravovat pomedzi kable a trubky? oni ti to neopravia akurat dobre zamaskuju.
ale ako som napisal - kazdy ma svoj postup a iny nazor
urcite by som nedal v niektorych veciach na firmy a majstrov, oni sa maju prisposobit tebe nie ty im.
inac uz som videl aj pripad kedy sa spravili omietky ako prve a potom sekali insalacie, ale to sa niekomu asi zastavil rozum....