jasteraic
06.08.10,18:58
Chcem poprosiť o radu, rekonštruujeme RD a chceli by sme umiestniť práčku v pivničných priestoroch, kde máme vedený odpad vo výške cca 180cm nad zemou. Moja otázka je: do akej výšky je práčka schopná bez problémov vytlačiť použitú vodu do odpadu?
Vopred ďakujem za odpovede.
Janyke
06.08.10,19:29
No neviem ti povedat aky tlak dokaze pracka vytvorit ale pri kupe nasej novej pracky nam v obchodnom dome predavac povedal ze odpad by nemal byt vyssie ako je horny okraj pracky.
jasteraic
06.08.10,20:04
Ďakujem za odpoveď, s tým však budeme mať problém. Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo riešiť, aby práčka mohla zostať v takomto priestore a bezproblémovo fungovala?
Ice dive
06.08.10,20:13
susedia mojich známych mali v pivnici práčovňu kde mali vybudovanú aj zbernú nádobu na odpadovú vodu, vždy keď bola zberná nádoba plná, plavák spustil elektromotor na čerpadle, ktoré vodu odčerpalo do kanalizácie...
Problém však vidím v tom, že to vyžaduje ďalšiu investíciu do čerpadla ako aj vybudovania zbernej nádoby....
Flinstone
07.08.10,04:39
dostať aj hotové prečerpávačky odpadu, či už k sprchám alebo aj k wc
napr.
http://www.ebara.sk/index.php?stranka=produkt&kat=precerpavacie&id=precerpavacie
jasteraic
08.08.10,12:42
Ďakujem všetkým za odpovede, zisťovali sme si aj ceny prečerpávačiek, pohybujú sa cca od 350€, ale nakoniec sme to vyriešili inak. Dopátrali sme sa, že vyústenie odpadovej rúry z práčky môže byt max. vo výške 100cm od dna práčky a kedže odpad u nás je presne vo výške 170cm, práčku postavíme na murovaný stupienok, aby bola splnená podmienka toho 1m. Druhá výhoda - nebudem sa musieť ku práčke zohýbať :-)
inajana
08.08.10,18:58
Tiež by som to riešila "stupienkom", ale naša Whirlp nevypúšťala vodu - ak bola hadica zavesená vzadu na tom držiaku, kam sa umiestňuje pri preprave. Tak si tú výšku ešte radšej preverte.