siska- za
07.08.10,13:30
Pozemok od cesty je uzsi a dlhsi. Stupanie svahu je na 10m - 1m, dobra ilovita zemina. Vybrali sme si dom kde budu dodrzane 2 metre z jednej i druhej strany, pred i za domom ostava dost miesta, dokonca pred tymto pozemkom mame 10m sirkaX30m dlzka pristupovej cesty. Bungalov v tvare L dlzka ma byt 16,6m - najsirsia cast je 12m, uzsia cast 9m. Nebude tam ziadne podpivnicenie. Je to pripad v ktorom sa musia spevnovat steny od susedov (ziadnych zatial nemame...)?

Dakujem

Spevnovanie, spomenul projektant ked som sa ho pytala ci by sme nemohli este viac zabrat do svahu pre priestor za domom a v konecnom dosledku upravit teren okolo domu, vytvorit terasy...boji sa aby sme nemuseli spevnovat koli susedom. tiez tomu velmi nerozumiem..vid obrazok zadna cast domu
ciners
07.08.10,12:12
Ako spevnovat steny od susedov? To vam asi niekto poradil nejaku ludovu sprostost, lebo take cosi neexistuje.
Stanislav 1975
07.08.10,12:14
Ako spevnovat steny od susedov? To vam asi niekto poradil nejaku ludovu sprostost, lebo take cosi neexistuje.

Ja som tiež ešte takú vetu nepočul...:confused::confused::confused:-ako spevniť od susedov,hmhm
siska- za
09.08.10,15:47
Spevnovanie, spomenul projektant ked som sa ho pytala ci by sme nemohli este viac zabrat do svahu pre priestor za domom a v konecnom dosledku upravit teren okolo domu, vytvorit terasy...boji sa aby sme nemuseli spevnovat koli susedom. tiez tomu velmi nerozumiem..vid obrazok zadna cast domu
ciners
09.08.10,16:48
Jaj akoze nejake zemne tlaky na steny? Ved tam ked potecie voda, tak bude cela zadna stena od blata, to treba nadvihnut dom alebo riesit inak odvodnenie.