petosc
08.08.10,19:29
Chcem sa spýtať ako mám vyriešiť daždovú vodu, kam ju mám odviesť do kanalizácie alebo urobiť nejaký trativod do zeme? ja mám pultovú strechu 255m2 a dva zvody. /vlastne len jeden, lebo to je dvojdom/ ked je silný dažd bude stíhať ten trativod? keby som to dal do kanalizácie treba za to platiť? koľko? keby som to nenahlásil, možu nato nejako dojsť??
arizona
08.08.10,18:12
Chcem sa spýtať ako mám vyriešiť daždovú vodu, kam ju mám odviesť do kanalizácie alebo urobiť nejaký trativod do zeme? ja mám pultovú strechu 255m2 a dva zvody. /vlastne len jeden, lebo to je dvojdom/ ked je silný dažd bude stíhať ten trativod? keby som to dal do kanalizácie treba za to platiť? koľko? keby som to nenahlásil, možu nato nejako dojsť??
Ak máte v obci kanalizáciu, musíš sa pripojiť, či chceš, alebo nie.Platíš vodné a stočné.Takže je ti zbytočné robiť trativody...


Povinnosť platiť vodné a stočné je upravená v zákone č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách
http://www.webpravnik.sk/?p=182
KEJKA
08.08.10,18:13
dažďovú vodu rieši už projekt, my sme mali zvody na pozemok, ale meníme to na vsakovacie jamy.
Poplatok za zvod do kanalizácie počítajú vodárne podľa priemeru zrážok a plochy strechy, ktosi tu už písal že 70 EUR za rok.
Načierno do kanalizácie - neviem, ako, ale myslím, že by na to mohli prísť. Resp. nahlásia zvedaví a všímaví susedia.....
KEJKA
08.08.10,18:15
vodné a stočné je jedna vec a poplatky za dažďovú vodu druhá - mám to v zmluve vyčlenené, ale môj nakoľko projekt nepočíta s odvodom dažďovej vody do kanalizácie, tak nevyrubili nič. Stočné áno, ale opakujem - okrem dažďovej vody, špeciálne som sa na to pýtala.
Vlastas
08.08.10,18:40
My zachytávame dažďovú vodu na polievanie. Máme dva žleby ktoré končia v sudoch. Nakoľko sme sa pred dvoma týždňami pripájali na novú kanalizáciu bol u nás aj pracovník z vodární. Keď videl že nemáme dažďovú vodu stiahnutú do kanalizácie, zapísal to do papierov a nemusíme platiť za dažďovú vodu.Oficiálne sa platí za vodné a stočné aj za dažďovú vodu.
inajana
08.08.10,19:07
Známy má urobenú zber. nádobu a z nej spätné využitie na splachovanie WC a samozrejme na polievanie záhrady. Neviem podrobnosti, ale "vydupal" si čiastku o ktorú platí menej za stočné.
pivko
09.08.10,03:29
Ak máte v obci kanalizáciu, musíš sa pripojiť, či chceš, alebo nie.Platíš vodné a stočné.Takže je ti zbytočné robiť trativody...


Povinnosť platiť vodné a stočné je upravená v zákone č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách
http://www.webpravnik.sk/?p=182
Zákon je zákon ,ale skutočnosť je iná.Na ulici kde ja staviam je na kanalizáciu pripojeny max.každý druhý dom. V Košiciach je ročné stočné pri streche 160m2 cca 70 Eur tak že v mojom prípade neni čo riešiť trativodom. A ešte prípad rodičov - za jednu polovicu strechy neplatia nakoľko majú pod jedným zvodom sudy a vodu zachytávajú.