erla
08.08.10,21:51
Ahojte,chcem sa opýtať,či má niekto skúsenosti zo stavaním plotu zo starých tehál a o.i.ma zaujíma aj cena ,aby som sa vedela orientovať a aj firma,ktorú by ste mi doporučili.Moja predstava je cca 180cm vysoký plot so zakomponovaním starých kolies ak zoženiem od voza..tehly mám,len dúfam,že sú použiteľné...zohnala som ich za odvoz..ďakujem za info.
erla
09.08.10,10:44
...hlavne neviem,akých murárov mám oslovovať...či nejakých umeleckých alebo stavbárov...ďakujem za info
arizona
09.08.10,10:52
day
12.08.10,07:30
nam sa paci tiez plot zo starych tehal, bez kolies
ako pisala arizona, zo stranky staretehly kupit par paliet a stavat
erla
13.08.10,05:58
no nieje nádherný?...presne taký sa mi páči,len sa nechceme úplne odrezať od sveta:-),preto tie kolesá alebo niečo čo presvetlí ten múr..nepoznáte konkrétneho murára,ktorý staval takýto plot?Ja som s jedným murárom už komunikovala,len si chcem overiť ceny aj skúsenosti iných,patrím k ľuďom 150xmeraj a raz strihaj:-)ďakujem za každú radu,EL
day
13.08.10,07:03
plot by sme chceli rozdelit, t.z. tehly - porast (kriky, stromy?) - tehly - atd, cca kazde 3m

ale to je este velmi daleko
vratnik
13.08.10,07:35
Plot je velmi pekny, nepocmaral vam ho uz niekto?
day
13.08.10,09:08
mne zatial nie, ja mam zatial pletivo, foto je z netu, staretehly.sk
riziko, pri takomto plote hrozi (ale kde nehrozi :cool:)
220870
13.08.10,13:36
murovany plot zo sarych tehal je jedna jednoduchsich murarskych prac nic zlozite akurat je to babracka.
Lubomir1
30.08.10,17:22
Dobrý deň,

mohol by som sa spýtať, ako ste pokročili s plotom? Ja mám tiež na záhrade zachovalé stará tehly (cca 70 ročné) a chcel by som si dať spraviť plot z tehál (plné múry ako je vyššie na obrázku - len bez tých výklenkov).

Zaujímalo by ma:
- ako hlboko by mal byť betónový múrik (v ílovitej zemine), na ktorý sa murujú tehly?
- treba aj izoláciu proti vlhkosti?
- treba na to nejaký projekt a stavebné povolenie, alebo len ohlásenie drobnej stavby?
- aká je asi primeraná odmena murárovi (dĺžka cca 21 m)?

Vopred ďakujem za prípadné rady, tipy. Inak som z okolia Nitry, keby niekto mal skúsenosti s murovaním okrasného plotu zo starých tehál.
lienocka001
30.08.10,17:28
mam cca 4 az 5 tisic starych tehal su cca 160 rocne kazda ma vyrytu znacku tehelne chcela by som si z nich urobit murik na prednu cast a plus cosi v zahrade mozno aj ako dlazbu na chodnicky a tak.. mate niekto inspiraciu ako ich dat /aspon par/ tak aby bolo vidiet aj tie znacky prip. nejake inspiracie co s nimi robit...
mam ich po buracke stareho domka boli spajane len s hlinou su pekne ocistene pobalene na paletach...
prip. ako vyuzit tie polky a tak.. z nich..
dakujem za inspiracie...

a este s cim sa to vlasne spaja... je na to nejaka speci malta ci lepidlo
220870
30.08.10,19:22
erla
31.08.10,07:22
Ahojte všetci...my sme zatiaľ v takom štádiu rozhodovania...hľadáme murára,ktorý to už robil a má s takým plotom skúsenosti...takže ešte sú tehly na paletách...určite dám vedieť,keď sa to pohne:-)
erla
28.02.11,10:24
Zdravím všetkých,konečne sme ako tak postavili plot,ešte nieje úplne hotový,treba ešte prebrúsiť a vyšpárovať a dať nejakú ochranu,len to ešte sme sa nedopátrali,že akú...
220870
28.02.11,11:05
Poriadne to vyšpárujte(dá sa kúpiť aj original špárovacia malta), vystriekajte vapkou alebo okartáčovať oceľovým kartáčom.Napenetrujte stačí aj riedený duvilax,po lete keď sa skončia horúčavy znova penetrovať a až potom lakovať(treba to nechať trochu obschnúť).
Juraj Lakata
28.02.11,21:38
uz sme robyli plot zo starych tehiel je to dost pekne a da sa stoho vselico vimisliet videl som vselijake kreasne ploti ale z tehal je to pekne ale aj nakladne keby chcete moholi by sme sa dohodnut.
erla
01.03.11,08:58
Ďakujem za rady,človek sa nevyzná,keď s tým nerobí a je rád za každú radu,jeden nám doporučoval myslím Murexin,ale určite existujú aj lacnejšie alternatívy..som rada,že to je v takomto štádiu,mali sme problém zohnať niekoho,kto by sa na to dal...ale našťastie sme sa dopátrali k jednému cez známeho a vyzerá byť šikovný...no keď bude niečo prirobené ,zavesím foto na net..:)
erla
01.03.11,09:00
ďakujem pekne za ponuku,už sa na tom pracuje...škoda,že ste sa neozval skôr,nemohla som nikoho zohnať,každý to videl moc pracné..