Luky89
09.08.10,10:15
S čím napenetrovať starý porobeton pod kontaktný zatepľovaci systém na zjednotenie a zmenšenie nasiakavosti?
Postačí duvilax alebo použiť Duvilax VV základná penetracia?
220870
09.08.10,10:08
kontaktni zateplovaci sistem nepotrebuje penetraciu,penetruje sa len preto abi sa polepil prach nie preto abi sa to zjednotilo
Luky89
09.08.10,14:15
Idem robyť kontaktné zateplenie s povrchovou úpravou s KLINKER pásikmi no a fasádu mám brizolit (pôjde dole) a pod tím porobeton. V návode k zatepleniu (od výrobcu) mám uvedené že keď idem lepiť na porobeton tak musím napenetrovať kvôli vysokej nasiakavosti porobetonu aby nenastali problémy s lepidlom no ako vhodná penetrácia vychádza Duvilax VV základná penetrácia no a keďže v sklade kde väčšinou nakupujem ju nemajú uvedenú v e-shope (ešte ho len otvárajú a majú tam asi 40% produktov) tak ak by ho nemali keď tam pôjdem osobne tak či by nestačill obyčajný Duvilax alebo niečo podobné.
day
09.08.10,15:05
s vyrazom penetracia, napenetrovat, penetrak sa stretavam casto, vie mi prosim niekto vysvetlit co vyznam penetracia znamena a kedy sa penetruje?

dakujem
Luky89
09.08.10,15:14
penetrácia

prenikanie, vnikanie; priechod, hĺbka; preniknutie spermie do vajíčka

toto bol výklad a teraz stavebníctvo penetračný náter sa používa napr. na to aby sa zjednotil , spevnil povrch pred vykonávaním určitej činnosti. Aby sa upravila nasiakavosť podkladu napr. u mňa na to aby pórobeton neodčerpal vodu z lepidla skôr ako vytvrdne alebo pri maľovaní aby malta vsakovala farbu rovnomerne aby nevznikli fľaky (slabšie vpije farba tak je tmavšia inde vpije viac a tak je svetlejšia) a na to aby lepšie prilnula na povrch. A myslím že sú aj penetrácie na zrýchlenie prác napríklad klasická vápenná malta na to aby vytvrdla potrebuje CO2 zo vzduchu (niekedy sa to riešilo tlakovými fľašami alebo ohňom v miestnosti) tak prečo CO2 nedopraviť rovno do schnucej malty. Alebo pri práci vzniká nežiaduca látka ktorá bráni ďalšej činnosti na určité obdobie kým sa sama neodbúra (reakcia zo vzduchom alebo dážď,..) tak vytvoríme chemickú reakciu pomocou penetrácie ktorej výsledný produkt už nebráni ďalšej činnosti.
dodo75477
09.08.10,18:14
Ahoj, Duvilax je na baze PVAC (polyvinylacetate), vhodnejsie je pouzit penetracny nater na baze SA (styrenakrylatovej) disperzie. Specialne urcenej na penetracne natery, pretoze SA disperzie sa pouzivaju aj na vyrobu vonkajsich fasadnych farieb a omietok. Ak mas problem rad ti pomôzem...kolko potrebujes?? Riedi sa spravidla 1:1 az 1:2 ( penetrak voda ) a spotreba je cca 0,2 litra na m2
Luky89
10.08.10,03:33
Ahoj, Duvilax je na baze PVAC (polyvinylacetate), vhodnejsie je pouzit penetracny nater na baze SA (styrenakrylatovej) disperzie. Specialne urcenej na penetracne natery, pretoze SA disperzie sa pouzivaju aj na vyrobu vonkajsich fasadnych farieb a omietok. Ak mas problem rad ti pomôzem...kolko potrebujes?? Riedi sa spravidla 1:1 az 1:2 ( penetrak voda ) a spotreba je cca 0,2 litra na m2
No ale ja ho nepotrebujem pod omietku ale pod lepidlo. No a v technickom liste tej základnej penetracii bolo uvedené že je určená pod lepidlá na fasádne kontaktné systémy na zníženie nasiakavosti.
No a myslím že 220870 raz niekomu poradil že stačí duvilax.
dodo75477
10.08.10,07:14
nezalezi na tom, ci je to pod omietku, alebo pod lepidlo na zateplovaci system, lepidlo je to iste ako omietka, iba ho mas jemnejsie a mas tam asi 0,2 kg CMC, v lepsom pripade HEC a nejaku stopu PVAC redisperg. prasku na 100 kg zmesi. Ako si spravne napisal, alebo tebe to niekto napisal, penetrak plni funkciu spevnenia povrchu a zaroven lepsiu prilnavost dalsej vrstvy. Duvilax svojou povahou vytvori spojovaci mostik, ale nespevni tak velmi podklad... ja ti nechcem zle...ked viem, ze penetracia na baze SA je svojou povahou lepsia, tak ti poradim tu... nie PVAC disperziu...je to to iste ako tema receptur na vnutorne a vonkajsie disperzne farby a omietky... vnutorne sa robia s disperziou na baze PVAC, pretoze to staci, vonkajsie s disperziami na baze SA, lebo PVAC nestaci... nechcel som ti zle...xixixixi
Luky89
10.08.10,10:52
Vieš chcel by som to spraviť čo najlepšie. V penetračných náteroch sa veľmi nevyznám lebo doposiaľ som ich ani veľmi nemusel používať. S tým duvilaxom som to bral tak že aby bolo čo najlepšie spojenie medzi lepidlom a pórobetonom.

Ide o lepidlo Quick -Mix RKS trieda lepidla C2TE
220870
10.08.10,14:07
Idem robyť kontaktné zateplenie s povrchovou úpravou s KLINKER pásikmi no a fasádu mám brizolit (pôjde dole) a pod tím porobeton. V návode k zatepleniu (od výrobcu) mám uvedené že keď idem lepiť na porobeton tak musím napenetrovať kvôli vysokej nasiakavosti porobetonu aby nenastali problémy s lepidlom no ako vhodná penetrácia vychádza Duvilax VV základná penetrácia no a keďže v sklade kde väčšinou nakupujem ju nemajú uvedenú v e-shope (ešte ho len otvárajú a majú tam asi 40% produktov) tak ak by ho nemali keď tam pôjdem osobne tak či by nestačill obyčajný Duvilax alebo niečo podobné.
trochu komplexnejsie bi som vam vedel poradit cez telefon celkovo penetracie a ich viznam je odlisni u jednotlivich druhov tipov a postupov prac.vo vasom pripade ak bi som mal odpovedat uplne zodpovedne tak bi som musel vidiet fasadu domu po osekani brizolitu.budem vichadzat z toho ze sede kvadre su po osekani pevne a sudrzne nemelnia sa ,nerozsipaju.v tom pripade treba tie kvadre co najlepsie zbavit prachu necistot,asi najlepsie bzi bolo to cele vistriekat prudom vodi napenetrovat duvilaxom do 10 L vodi cca 2 dcl duvilaxu a klasicki naspricovat vapenno cementovim spricom{nieje to drahe a 100 X ucinnejsie ako vsetki penetraki}ak idete na polistirenovu fasadu lepit tehlicki tak v miestach lepenia musite urcite pouzit tanierove kotvi s ocelovim klincom
duvilax je vo vasom pripade najlepsie riesenie najlepsi penetrak to ze je najlacnejsi nieje podstatne nedajte sa klamat predrazenimi produktami mozete ho pridat aj do toho spricu potom bude ten spric na vecne casi
vo vasom pripade virobcovia lepidla vizaduju penetrovat preto abi voda obsiahnuta v lepidle richlo nevsiakla do kvadru,znizuje sa tim pevnost lepidla ,lepidlo takzvane zhori a tim sa dobre neprilepi na stenu
Luky89
10.08.10,14:35
Užitočná vecička názvoslovie lepidiel.