Janakubi
09.08.10,13:00
Chcela by som sa spýtať, či sa dáva pod prvý schod izolácia alebo nie.
220870
09.08.10,11:05
niekedi sa dava niekedi nie zalezi od toho ake schodi a v akom prostredi
radek666
10.08.10,07:51
Chcela by som sa spýtať, či sa dáva pod prvý schod izolácia alebo nie.

aká izoácia hydro alebo tepelná??? hydroizoláciu určite ano.
Janakubi
10.08.10,08:06
Myslela som hydroizoláciu. Lebo my už máme schody urobené a úplne sme na to zabudli.
radek666
25.08.10,09:08
Chcem sa spýtať ohladne šalovania schodov. Koľko sa necháva na povrchovú úpravu železobetónových schodov výška??? ešte presne neviem čo bude na povrchu schodov a potrebujem už teraz vedieť o koľko nižšie mám zašalovať každý schod. Koľko ste nechávali rezervu na povrchovú úpravu a na akú (dlažba, drevo, plávačka atď)
Ďakujem
marleau
25.08.10,09:18
Chcem sa spýtať ohladne šalovania schodov. Koľko sa necháva na povrchovú úpravu železobetónových schodov výška??? ešte presne neviem čo bude na povrchu schodov a potrebujem už teraz vedieť o koľko nižšie mám zašalovať každý schod. Koľko ste nechávali rezervu na povrchovú úpravu a na akú (dlažba, drevo, plávačka atď)
Ďakujem
"ešte presne neviem čo bude na povrchu schodov a potrebujem už teraz vedieť o koľko nižšie" - no to sa zle radí,keď nevieš,čo chceš...pre laminát a dlažbu okolo 1 cm a masív (napr. buk alebo dub) okolo 4 cm.Naozaj ťažko poradiť,keď napr. laminát sa robí vo viacerých hrúbkach.
radek666
25.08.10,10:25
"ešte presne neviem čo bude na povrchu schodov a potrebujem už teraz vedieť o koľko nižšie" - no to sa zle radí,keď nevieš,čo chceš...pre laminát a dlažbu okolo 1 cm a masív (napr. buk alebo dub) okolo 4 cm.Naozaj ťažko poradiť,keď napr. laminát sa robí vo viacerých hrúbkach.

nejaké optimum snád je. v štádiu hrubej stavby predsa nie každý vie ako bude mať poriešený interiér a čo sa mu tam bude hodiť poprípade aké materiály budú dostupné o cca 2 roky ked bude riešit schodisko.
vladoziak
25.08.10,10:43
nejaké optimum snád je. v štádiu hrubej stavby predsa nie každý vie ako bude mať poriešený interiér a čo sa mu tam bude hodiť poprípade aké materiály budú dostupné o cca 2 roky ked bude riešit schodisko.
Ja mam schody vysoke 16,5 cm.Prvy schod som robil vyssi o hrubku buducej podlahy na prizemi takze 16,5+hrubka buducej podlahy to musis vediet kolko bude podlaha mat,netreba este zabudnut odratat vysku oblozenia na schodoch,ked bude mat napr.5 cm tak 16,5+hrubka buducej podlahy-/minus/vyska oblozenia schodu.posledny schod som robil tak,ze od vysky 16,5 som odratal buducu hrubku podlahy poschodia.Ostatne schody som robil na vysku 16,5 cm,ked budem v buducnosti robit konecnu upravu schodista tak kazdy schod okrem posledneho bude mat jednu vysku 16,5 cm lebo napr.ked dam dubovu dosku 5 cm na kazdy schod tak vyska sa nezmeni na ziadnom okrem posledneho schodu.
marleau
25.08.10,11:00
nejaké optimum snád je. v štádiu hrubej stavby predsa nie každý vie ako bude mať poriešený interiér a čo sa mu tam bude hodiť poprípade aké materiály budú dostupné o cca 2 roky ked bude riešit schodisko.
optimum je 1-10 cm.teraz si vyber.... V budúcnosti može nastať problém pri prvom a poslednom stupni,lebo urobiť sa dá schodisko len raz,vyhovovať úplne bude tiež len jednému variantu.Ak sa rozhodnete pre iný variant,ako bolo plánované schodisko,može sa stať,že pri výstupe alebo zostupe schodmi budete na kroku cítiť,že posledný (alebo prvý,alebo oba stupne) sú výškovo iné ako všetky vo vnútri schodiskového ramena.Noha si "zvykne na výšku stupňa už pri treťom schode a keď je potom jeden o pár cm vyšší alebo nižší,pocítiš to a nie je to príjemné.tu nie je štandard,tu treba poznať skladbu podláh,aj hrubej aj nášľapnej a dobre to rozpočítať,aby v konečnom vyhotovení boli výšky rovnaké.Myslím si,že do 5 mm sa do ako tak dá.