braxator
10.08.10,09:24
Chcel by som sa poradit,ci sa oplati dat si postavit nove bytove jadro zo sadrokartonu.Cital som,ze je to menej prasne,hlucne a hlavne rychlejsie ako stavba murovaneho jadra.Ide mi vsak o to,ci sadrokartonove jadro ma aj dlhsiu zivotnost a ci sa napr.v pripade vytopenia nemoze poskodit,resp.narusit cela stena a nevzniknu praskliny alebo nejake ine problemy.Ma este nejake vyhody sadrokartonove jadro oproti murovanemu?Samozrejme, ze tie financne si uvedomujem.
alltracboy
10.08.10,16:00
ja idem robit priecky z 15cm ytongu tej vyssej hustoty. Kvoly hluku. ci tam budem 10 alebo 15 to ej uz jedno, ale urcite to bude nepriezvucnejsie. Ked chces mat aky taky klud tak nad sadrokartonom neuvazuj. Ked som bol maldsi tak som v detskej robil priecku z ytongu.. bolo to lacnejsie ako sadrokarton a nebola to ziadna tragedia spravit.
ski555
10.08.10,17:43
pravda je akurát v tom,že zo SDK je to rýchlajšie,ale prikláňam sa k variante z Ytongu,lepšie odhlučnené a nebude všetko počuť do bytu:)
ciners
10.08.10,18:11
Ja by som okukol aj ekopanel. Sadro treba 2x sadro, izolacia a 2x sadro a hluk nebude. Ytong je tiez v pohode, na obklad z tychto asi naj.
220870
11.08.10,14:56
postavil som x jadier z toho aj toho jednoznacne lacnejsia ,kvalitativne nporovnatelne lepsia ,rychlejsia ,variabilnejsia ,varianta je ytong 10-15 cm.Neni o com.
braxator
11.08.10,19:58
postavil som x jadier z toho aj toho jednoznacne lacnejsia ,kvalitativne nporovnatelne lepsia ,rychlejsia ,variabilnejsia ,varianta je ytong 10-15 cm.Neni o com.

Nechapem to.Dal som si urobit cennik firmy,ktora by mi prestavala jadro na murovane,a len za pracu je to vyse 3500 eur,bez materialu.Doba vyhotovenia je min.3 tyzdne.Ako moze byt sadrokarton drahsi a co sa tyka casu vyhotovenia dlhsie trvat?
ski555
11.08.10,20:08
To mám chápať ako rozobranie existujúceho jadra,vymurovanie nového nič viac za 3 500 EUR?:):):)Ale skorej je to k plaču,zožeňte si normálneho živnostníka,referencie,pýtať sa po známych.3 týždne to musia urobiť komplet jadro aj s obkladom a sanitou.
ciners
11.08.10,20:25
Nechapem to.Dal som si urobit cennik firmy,ktora by mi prestavala jadro na murovane,a len za pracu je to vyse 3500 eur,bez materialu.Doba vyhotovenia je min.3 tyzdne.Ako moze byt sadrokarton drahsi a co sa tyka casu vyhotovenia dlhsie trvat?

3 tyzdne? Ak aj s omietkami a obkladmi, tak nejake cakanie na zatvrdnutie beriem, ale nie 3 tyzdne cisteho casu prace. 3500€ je zderstvo, to poslite do ri..
braxator
11.08.10,23:01
Asi som to mal doplnit,ze ta cena bola vyratana so vsetkym - nove elektricke rozvody v celom byte,vodoinstalacia,stierky v celom byte + malovanie celeho bytu,pokladka dlazby,laminatovej podlahy v celom byte,obkladu v kupelni a WC.Ale vsetko bez materialu.Za demontaz jadra nejakych 250 eur.
Ferdosondo
12.08.10,08:14
Asi som to mal doplnit,ze ta cena bola vyratana so vsetkym - nove elektricke rozvody v celom byte,vodoinstalacia,stierky v celom byte + malovanie celeho bytu,pokladka dlazby,laminatovej podlahy v celom byte,obkladu v kupelni a WC.Ale vsetko bez materialu.Za demontaz jadra nejakych 250 eur.
Normálna cena je niekde okolo 1300-2000 Eur za jadro. Píšeš však, že k tomu aj elektrika, stierky, dlažby, podlahy, maľovanie. Dá sa povedať, že komplet rekonštrukcia. Myslím, že tých 3 500 je normálna cena za ten rozsah prác. Akurát demontáž jadra za 250Eur je dosť veľa.
veronikasad
12.08.10,08:23
Nechapem to.Dal som si urobit cennik firmy,ktora by mi prestavala jadro na murovane,a len za pracu je to vyse 3500 eur,bez materialu.Doba vyhotovenia je min.3 tyzdne.Ako moze byt sadrokarton drahsi a co sa tyka casu vyhotovenia dlhsie trvat?
za kompletnú prestavbu bytového jadra na murované, vrátane demontáže a odvozu stavebného odpadu som platila vo februári 2000€ (bez materiálu, ten som platila sama. Dovoz zabezpečovala firma, ktorá robila rekonštrukciu). Prestavba trvala 7 kal. dní.
braxator
12.08.10,10:14
Dakujem za info.Ale pre mna je podstatna otazka,ci je murovane jadro lacnejsie alebo drahsie ako sadrokartonove,lebo nazory,ktore som tu cital,su rozne.Myslel som si,ze keby som si dal urobit sadrokartonove jadro,tak ma to vyjde ovela menej a je to aj rychlejsie ako pri murovanom jadre,kde treba cakat na uplne vyschnutie stien a ine 3 -4 tyzdne.
220870
12.08.10,12:27
Nechapem to.Dal som si urobit cennik firmy,ktora by mi prestavala jadro na murovane,a len za pracu je to vyse 3500 eur,bez materialu.Doba vyhotovenia je min.3 tyzdne.Ako moze byt sadrokarton drahsi a co sa tyka casu vyhotovenia dlhsie trvat?
jedno jadro velmi komplikovane sme tuto sezonu robili z "kartonu "cena prac vratane omeitok roznych drobnych oprav v byte dlazieb... cca 1000 E + el .voda. a material to mohlo byt cca 3000-3500 E nerobil som to na kluc presnu cenu vsetkych prac a materialov neviem
ski555
12.08.10,18:17
Asi som to mal doplnit,ze ta cena bola vyratana so vsetkym - nove elektricke rozvody v celom byte,vodoinstalacia,stierky v celom byte + malovanie celeho bytu,pokladka dlazby,laminatovej podlahy v celom byte,obkladu v kupelni a WC.Ale vsetko bez materialu.Za demontaz jadra nejakych 250 eur.
keď niečo chcem,musím písať konkrétne,potom sa píšu zbytočnosti:)
tá cena potom nie je zlá,týka sa to vlastne celej rekonštrukcie
jezo421
13.08.10,04:07
... a je to aj rychlejsie ako pri murovanom jadre,kde treba cakat na uplne vyschnutie stien a ine 3 -4 tyzdne.
Zabudni na to, ze nejaka firma bude cakat na vyschnutie. Okrem toho itong ako taky za par tyzdnov aj tak nevyschne, to by si ho musel kupit rok vopred a naukladat napr. do obyvacky :-)

Sadrokarton ma vyhodu, ze netreba robit drazky na vodu a kable, ale zase musis robit pevne konstrukcie v miestach, kde chces nieco vesat (umyvadlo, skrinky). A ak sa bojis vytopenia, itong je urcite lepsia volba.
Ferdosondo
13.08.10,12:37
Braxator čo sa týka ceny práce, tak rozdiel medzi SDK a Ytongom nebude, a ak ,tak veľmi malý. Keď už to ideš robiť, tak daj Ytong. Ak sa ti zdá veľa, tak buď došetri, alebo to nerob.
220870
13.08.10,13:09
Braxator čo sa týka ceny práce, tak rozdiel medzi SDK a Ytongom nebude, a ak ,tak veľmi malý. Keď už to ideš robiť, tak daj Ytong. Ak sa ti zdá veľa, tak buď došetri, alebo to nerob.
prave ten rozdiel v cene prace je pri murovanom jadre o 20 percent nizsi.plati stale stara zasada cim mensie kusy tim menensie tvarnice.SDK jado je podla mna celkovo o 20 percent viac narocne na pracu a cas.materialovo pri komplikovanych tvaroch aj o 50 percent drahsie.
alaya1
23.10.11,16:38
Mna by zaujimali vase skusenoszti s tymi ekopanelmi, vyzera to dobre. Je to prasne pri praci, ci je to cista robota, ako pri sadrokartone?
Ytong nemozeme davat, koli zdrav.problemom, tak uvazuem, ci tie ekopaleny, no nemam ziadne referencie o tom.Ak nie, tak sadrokarton.
Ide o vymenu bytoveho jadra umakart.
220870
23.10.11,19:27
Mna by zaujimali vase skusenoszti s tymi ekopanelmi, vyzera to dobre. Je to prasne pri praci, ci je to cista robota, ako pri sadrokartone? Ytong nemozeme davat, koli zdrav.problemom, tak uvazuem, ci tie ekopaleny, no nemam ziadne referencie o tom.Ak nie, tak sadrokarton. Ide o vymenu bytoveho jadra umakart. Hrôza na to len pozerať.Nedal by som za to ani deravý groš.Neviem prečo nechcete sadrokarton,spomínate nejaké zdravotné problémy.Ale takýto panel bude páchnuť , ako celá chemická továreň dokopy.
krokodil28
24.10.11,05:16
SDK do panelaku ani nahodou, po jednom vytopeni mozes vyhodit:o(
alaya1
24.10.11,09:48
Tak neviem, ja som pisala, bud sadrokarton, alebo nasla som tu ekopanel.

Murovanie neprichadza do uvahy.

U nas maju susedia sadrokartonovu kupelnu aj po 10 rokov a nic sa im neznicilo.
Murovat sa neda.
Braňo
24.10.11,09:57
[QUOTE=jezo421;1478926]Zabudni na to, ze nejaka firma bude cakat na vyschnutie. Okrem toho itong ako taky za par tyzdnov aj tak nevyschne, to by si ho musel kupit rok vopred a naukladat napr. do obyvacky :-)

Ja som zákazník, takže ja stanovujem, či to vyschne alebo nie a koľko dní. Zároveň aj platím.
220870
24.10.11,17:00
Cenovo je to jedno.Kvalitou SDK vyhovuje nieje o nič lepší alebo horší ak Ytong.SDK je prašnejší hlučnejší.Rýchlosť výstavby je porovnateľná.SDk (zelený) je odolný voči vode, vytopenie mu neublíži.
alaya1
24.10.11,17:05
Dakujem za rady, ja som si to davala u nas prepocitavat viacerym firmam, no SDK vysiel o dost menej a vystavba bola rychlejsia asi o tyzden, tak vyslo asi 9 dni uz uplne komplet aj s elektorinst.

Len mam problem so zavasenim vrchnej casti kuchynskej linky. To neviem, nechcem ju vesat na SDK.
Hladala som typy cez google, nich som nenasla.Myslela som, nejak ju pripevnit o nejaku dosky, potom tu dosku o listy toho SDK? Som v tom laik.

Nasla som tento link, je to ten zeleny SDK? Ci inovacia, aky mate nazor na toto?
http://www.sadrokarton-montaze.eu/sadrokarton/impregnovany-sadrokarton/presov.php
Ferdosondo
25.10.11,04:51
Práve toto je problém jadra z SDK. Musíš mať dopredu premyslené, kde čo zavesíš a podla toho dať výstuže. To si si mala prebrať s majstrami pred výstavbou. Ťažko radiť, ale zavolaj ich a spýtaj sa, ako teraz máš zavesiť linku.
alaya1
25.10.11,06:00
Ved ja este nic nerobim, len zistujem u ludi, ktori sa v tom vyznaju tu na porade. rady odbornikov su na nezaplatenie.