Saxo19
10.08.10,11:06
Chceme dat na strop v kuchyni v byte polystyren, lebo je krivy. Planujeme take 50x50 dosky, hrubka 1 cm, predava to Baumax. Zaujimava ma vas nazor, pripadne skusenosti, ci nebude po case problem s plesnami, pripadne rozpadom od tepla a vyparov s varenia. Vyska stropu je 2,6 m, plocha 9 m2. Dakujem.
radek666
10.08.10,13:20
Chceme dat na strop v kuchyni v byte polystyren, lebo je krivy. Planujeme take 50x50 dosky, hrubka 1 cm, predava to Baumax. Zaujimava ma vas nazor, pripadne skusenosti, ci nebude po case problem s plesnami, pripadne rozpadom od tepla a vyparov s varenia. Vyska stropu je 2,6 m, plocha 9 m2. Dakujem.

tie polystyrénové dosky ti pekne skopírujú strop. čiže ak máš strop krivý tak aj tie dosky budú krivé. a tá mastnota z varenia im tiež nebude prospievať. Radšej by som išiel do sadrokartónu. Uberie ti sice 5cm zo svetlosti kuchyne ale vyrovnáš strop a nebudeš mať problém s prípadným opadávaním kaziet.
220870
10.08.10,14:52
tak ako pise radek je to velmi namahave prilepit na krivi strop + skuste porozmislat co budete robit s tim stropom ked sa ho rozhodnete malovat{ nic nieje vecne a vsetko raz treba opravovat- malovat
sito
10.08.10,16:05
Chceme dat na strop v kuchyni v byte polystyren, lebo je krivy. Planujeme take 50x50 dosky, hrubka 1 cm, predava to Baumax. Zaujimava ma vas nazor, pripadne skusenosti, ci nebude po case problem s plesnami, pripadne rozpadom od tepla a vyparov s varenia. Vyska stropu je 2,6 m, plocha 9 m2. Dakujem.

Do kuchyne NIE! V iných miestnostiach áno. Podľa možnosti čim menej členitým povrchom.
Saxo19
10.08.10,19:55
Ono je to tak....strop uz nieje krivy, lebo som dal omietku, ale zle to vyzera..kombinacia beton-omietka....som majster-samouk. Dakujem za radu, ale skor by ma zaujimalo nieco ine ako sadrokarton, lebo sam to nespravim a ldi nemam....