Andy Kralik
14.08.10,13:04
Ako funguje bojler, tade ohrievač vody so zásobníkom. Nádrž sa naplní vodou z vodovodu, zohreje sa na požadovanú teplotu, v prípade poklesu teploty sa automaticky dohrieva, ale ako je zabezpečený výstupný tlak z ohrievača do batérie? Čo určuje pod akým tlakom bude voda prúdiť?
alltracboy
14.08.10,11:35
tlak vo vodovodnom potrubi pokial ho neznizis.
220870
14.08.10,13:53
bojler je chraneny manualnym pretlakovym ventilom proti explozii,a a teplomernym spinacom
Andy Kralik
15.08.10,11:10
Dakujem za odpovede.
Ja mam problem s nestabilnym tlakom vody. Chvilu je normalny, nasledne klesne aby sa po chvile zas vratil do normalu. Prilis vysoky nebyva. Len som sa zamyslal ako by sa v tejto sustave spraval bojler..
Ice dive
15.08.10,11:19
akonáhle poklesne tlak vo vodovodnom potrubí bojler prestáva púšťať vodu aj keď je zásobník plný....

napr. u nás v dedine, akonáhle je porucha vodovodného potrubia, odstavia dodávku vody a netečie nič ani zásobník bojlera sa nedá vypustiť..... potom odstavím prívod vody z obecného vodovodu, a propojím dom na studňu a dom je opať zásobovaný vodou a bojler opať fičí:D:D:D:D
ešte som nezistil, ako by to bolo, kebyže neodstavím mestský vodovod t.j. voda by tiekla cez hodiny opacnym smerom, či by mi odrátali vrátenú vodu:D:D:D
alltracboy
15.08.10,13:49
pokial tecie voda z vodovodu tak bude tiect aj z bojleru. Ked ti kolise tlak tak je problem v dedinskom rozvode. mozes si tam dat regulator na nizsi tlak a nebude ti to tak kolisat. Bojleru je jedno ci tade voda preteka alebo nie.. on proste vyhreje a udrzuje teplotu ci uz voda odteka alebo nie.
Laco-monter
15.08.10,14:51
Existuje niečo,čo sa volá domáca vodareň /darling/,

nie je to veľká investícia,zakúpiť, zapojiť a máte konštantný tlak v systéme.

Ja by som to tak riešil,keď su zmeny tlaku v systeme.
Ice dive
15.08.10,19:44
Existuje niečo,čo sa volá domáca vodareň /darling/,

nie je to veľká investícia,zakúpiť, zapojiť a máte konštantný tlak v systéme.

Ja by som to tak riešil,keď su zmeny tlaku v systeme.
no a ako by fungovala tá domáca vodáreň v prípade poklesu resp. výpadku dodávky vody vo verejnom vodovode?

podľa mňa by posunula len tú zásobu vody, ktorú by mala cca 30 litrov (možno ani to nie) a potom by skončila... nasilu z potrubia nič nevytiahne, pokiaľ tam nie je dostatok vody...
canbo
16.08.10,15:54
pokles na vstupe sa dá chrániť tlakovým spínačom, alebo moderné čerpadlá majú zabudovanú ochranu proti behu na "sucho".
bodliak
16.08.10,16:29
Rozvod vody z verejneho vodovodu nesmie byt v ziadnom pripade prepojeny na system, ktory cerpa vodu zo studne!
canbo
16.08.10,16:44
Rozvod vody z verejneho vodovodu nesmie byt v ziadnom pripade prepojeny na system, ktory cerpa vodu zo studne!

Nejedná sa o prepojenie domácej vodárne zo studne a zmiešanie vody ,ale zapojenie domácej vodárne v úvodzovkách ako zvyšovač tlaku vody.