val007
16.08.10,09:01
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pod plávajúcu podlahu stačí na poter iba obyčajná 3mm podložka, ktorú kúpim v Baumaxe, alebo by ste ju kúpili radšej niekde inde? Ďalej by som potrebovala poradiť, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu, keď je podlahové kúrenie? Je to ale len v časti miestnosti, okolo kuchynskej linky. Mal by to byť izo-floor vhodný na podlahovku, no ten má zase inú hrúbku. Čo sme našli bol len 1,1 mm, tak sme mysleli, že by sme ho dali dvojmo, no to je 2,2 mm a tá podložka má až 3 mm, bude tam potom asi výškový rozdiel. Aj keď sme zasa mysleli, že tá podložka sa predsa len utlačí a ten izo-floor asi nie. Nechceme ho dávať všade z finančných dôvodov, lebo celá chodbo kuchyňo obývačka je dosť veľká. A tiež by ma zaujímalo, či by ste ho kúpili v baumaxe, alebo radšej inde. Ďakujem.
TomasHC
16.08.10,07:47
Zeck
16.08.10,08:18
ta obycajna 3mm podlozka je uplne o nicom. podla mna vyhodene peniaze, po roku sa utlaci tak ze jeden by neveril a podlaha zacne vrzgat...
val007
16.08.10,10:11
TomasHC, čítala som, ale o veľa múdrejšia som neni.
Akurát som sa zasa zneistila v tej fólii na poter. Pod poterom fóliu máme. Bola som v troch predajniach. V jednej mi povedali, že fóliu treba tam, kde je podlahovka a ďalších dvoch mi povedali, že ju treba dať všade, pokiaľ sú nanovo zabetónované podlahy, že to treba preložiť cez seba, prelepiť hocijakou páskou a vytiahnuť kúsok na stenu pod okrajové lišty. Aj by sme to urobili, ale tiež mi vŕtajú v hlave tie plesne a či to nebude aj smrdieť.
Pre Zeck - OK a čo tam teda dať? Izo-floor alebo nejakú hrubšiu podložku?
Mne teda po tých predajniach ponúkali aj 2mm!
Zeck
16.08.10,12:35
dajte tam izo-floor hoc aj najtensi, vzdy to bude lepsie ako ta obycajna podlozka 2/3mm. treba si najst predajcu, ktory ma najnizsiu cenu a kupit.
ja som dal asi pred 4 rokmi obycajnu podlozku, po roku uz to vrzgalo, minuly rok som napriek odporucaniam odbornikov dal do druhej izby opat obycajnu (kvoli peniazom :-) a opat sa to utlacilo. ale keby som robil este niekde podlahu tak uz do tretice tam dam izo floor...:)
Ferdosondo
17.08.10,14:42
dajte tam izo-floor hoc aj najtensi, vzdy to bude lepsie ako ta obycajna podlozka 2/3mm. treba si najst predajcu, ktory ma najnizsiu cenu a kupit.
ja som dal asi pred 4 rokmi obycajnu podlozku, po roku uz to vrzgalo, minuly rok som napriek odporucaniam odbornikov dal do druhej izby opat obycajnu (kvoli peniazom :-) a opat sa to utlacilo. ale keby som robil este niekde podlahu tak uz do tretice tam dam izo floor...:)
Problém nie je v podložke, ale v krivej podlahe.
220870
17.08.10,16:39
tak ako píše ferdosondo ak máte krivú podahu tak tam môžete dávať všetky možné aj nemožmé druhy podložiek čsom to začne aj tak vrzgať.Treba urobiť rovný poter a použiť najlacnejšiu podložku a nič nebude vrzgať.
pivko
15.02.11,11:51
Dajte tip kde majú teraz Izo Floor za dobrú cenu , potrebujem vačšie množstvo do celého domu 5mm , alebo 6mm.
pivko
25.02.11,12:39
Izo Floor kúpený, ale v jednej izbe na prízemí mám poter nižšie o 3cm. Možem dať pod plávajúcu podlahu 2cm xps, nato izo floor aby som dorovnal ten skok z chodby?
220870
25.02.11,19:05
Izo Floor kúpený, ale v jednej izbe na prízemí mám poter nižšie o 3cm. Možem dať pod plávajúcu podlahu 2cm xps, nato izo floor aby som dorovnal ten skok z chodby?
Ano.Lacnejšia asi bude sadrovlaknitá doska.
kukino7
25.02.11,20:56
ta obycajna 3mm podlozka je uplne o nicom. podla mna vyhodene peniaze, po roku sa utlaci tak ze jeden by neveril a podlaha zacne vrzgat...
ja ju mám už 3 roky a nevŕzga.
dolfort
28.02.11,23:34
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pod plávajúcu podlahu stačí na poter iba obyčajná 3mm podložka, ktorú kúpim v Baumaxe, alebo by ste ju kúpili radšej niekde inde? Ďalej by som potrebovala poradiť, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu, keď je podlahové kúrenie? Je to ale len v časti miestnosti, okolo kuchynskej linky. Mal by to byť izo-floor vhodný na podlahovku, no ten má zase inú hrúbku. Čo sme našli bol len 1,1 mm, tak sme mysleli, že by sme ho dali dvojmo, no to je 2,2 mm a tá podložka má až 3 mm, bude tam potom asi výškový rozdiel. Aj keď sme zasa mysleli, že tá podložka sa predsa len utlačí a ten izo-floor asi nie. Nechceme ho dávať všade z finančných dôvodov, lebo celá chodbo kuchyňo obývačka je dosť veľká. A tiež by ma zaujímalo, či by ste ho kúpili v baumaxe, alebo radšej inde. Ďakujem.

http://www.porada.sk/t155969-plavajuca-podlaha-na-podlahovom-kureni.html

Ak máš podlahové kúrenie, hľadaj podložku s nízkym tepelným odporom. Klasický izofloor dosť izoluje. Ja som dal Texizol 200 Hrúbka: 1,7mm; Súčiniteľ tepelnej vodivosti: 0,037 W.m-1.K-1.
peter666666
06.03.11,09:04
zalezi od rovnosti podlahy daj nivelak a 6mm mironal budes spokojny
TomasHC
06.03.11,09:17
zalezi od rovnosti podlahy daj nivelak a 6mm mironal budes spokojny

Ked da nivelak, tak staci aj grafitovy papier, nieto este 6mm Mirelon!