jofty1
16.08.10,12:36
Zdravim vas,,,,mate niekto skusenosti so sadrokartonom? hlavne ma zaujima ci je zlozite tie spoje vytmelit a vybrusit... hlavne ci ich bude v buducnosti vidiet? alebo je potrebne na cely sadrokarton natiahnut omietku( dufam ze nie).... dakujem
jofty1
16.08.10,10:45
Zdravim vas, Idem robit doma sadrokarton,,, no neviem sa rozhodnut ci spoje tmelit a brusit, alebo na cele omietka. resp. ci tie vybrusene spoje nebude vidiet aj cez malovku..... mate niekto s tymto skusenosti....
dakujem za rady..
KEJKA
16.08.10,11:47
mne robili teraz stropy, tmelili, sadrovali, sieťkovali, medzivrstvy brúsili, či šmirgľovali.
Potom sme ich svojpomocne - syn maľoval Primalexom a krásne sú, bielučké bez fľakov. Akurát neviem teraz isto, či dal dve alebo tri vrstvy. Mám pocit že dve, ale nie som si istá.
........................ a nezadávaj duplicitne..............http://www.porada.sk/t145538-spoje-na-sadrokartone.html
fedo78
16.08.10,12:28
po montáži sadrokartónových tabulí treba všetky spoje pretmeliť a natiahnuť sklotextilnú pásku alebo mriežku, aby spoje nepraskali a zase zatiahnuť sadrou. Lepšie je dať sadry menej a viackrát, ako dať naraz viac potom veľa brúsiť, prídeš na to sám. Pri brúsení som si k stropu prikladal kolmo 40 cm dlhé hladítko a podľa toho som videl, či tam mám hrby alebo jamy, voľným okom to nevidieť.
ski555
16.08.10,17:25
spoje bude vidno,len ak budú zle vysadrované,prípadne prebrúsené.Priečne spoje najprv presadrovať,nedávať hneď pásku,sadra sa stiahne dovnútra a pod páskou zostane voľné miesto,čím páska veľmi pruží a na maľovke to je vidno.Ak sa vysadruje prvý krát,ďaľšiu vrstvu treba ťahať o niečo širšiu,aby každá vrstva nezostala ohraničená nerovnosťami,potom sa to zle brúsi a výsledok je prinajmenšom strašný:)
KEJKA
16.08.10,17:56
takto mi to vysvetlili, aj urobili, každú vrstvu širšiu. nič na strope nevidím - teda žiadne stopy po páske, po spojoch.
jofty1
17.08.10,18:34
este sa vas chcem spytat ci je sadrokarton mozne montovat este pred omietkami, mam steny natiahnute sietkou a lepidlom,,,, nenasiakne sadrokarton vlhkostou???
220870
17.08.10,18:51
Je to ideálny stav keď máte urobené hrubé omietky a potom urobíte SDK nekoniec štukové,alebo sádrové omietky stien.Nemusíte sa báť SDK je natoľko odolný ,že nenavlhne natoľko aby sa poškodil.Ak sa aj tak bojíte môžete ho pred omietkami napenetrovať.
bubak99
22.08.10,21:42
Mna zaujima co sa stane zo sadrokartonom ked ma vytopila suseda. vytielka jej komplet pracka na zem a ja mam v byte plavaren kvapka mi to cez sadros. je to biely mam to na strope ako podhlad a na stene prilepene. na strope sa drzi voda este v konstrukcii a stale to kvapka cez sroby . A to som dokoncil pred 1 mesiacom . Naduje sa to , znici sa alebo sa to vyschne a budem musiet len poopravovat spoje a kde su sroby ?
220870
23.08.10,03:45
Oduje sa to.Odutá prehnutá časť sa bude musieť vymeniť.