sthruska
16.08.10,13:47
Konkrétne ma zaujíma, či dvoj garáž je v zmysle STN jednotlivá garáž.
Chobot
16.08.10,12:15
Konkrétne ma zaujíma, či dvoj garáž je v zmysle STN jednotlivá garáž.

Síce neviem, čo konkrétne sa pýtaš, ale to nebude záležať od nejakej normy, ale od stavebného riešenia budovy. Ak to budú individuálne garáže stavebne samostatné, len stenami k sebe, tak bo budú jednotlivé garáže. Pokiaľ budú mať spoločné steny a spoločnú strechu, tak to bude stavba s 2,3, 4 či X garážami.

Alebo čo si mal na mysli pod pojmom "dvojgaráž"? Niečo ako dvojdom?
sthruska
16.08.10,12:22
Existujú normy Požiarna bezpečnosť stavieb (Jednotlivé a radové garáže STN 73 0837 a Hromadné garáže STN 73 0838), ale tie nedefinujú typy garáží. A stavebné normy nemám. A čo som hľadal u stavbárov tak som nepochodil. Wikipedia a google mlčia.
Je to jeden priestor pre dve osobné alebo dodávkové vozidlá. Či už v rodinnom dome alebo nejakej výrobe.
Neriešim či je to garáž samostatne stojaca, pristavená alebo vstavaná. S tým nemám problém.
Mária27
16.08.10,17:35
A tiež bude záležať, či si garáže dáš zapísať pod jedno súpisné číslo, alebo dve.
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.08.10,18:53
Konkrétne ma zaujíma, či dvoj garáž je v zmysle STN jednotlivá garáž.



Výňatok zo zákona č. 145/1995 Z.z. o správnych poplatkoch v platnom znení


Položka 60


Žiadosť o stavebné povolenie

e) na stavbu garáže s jedným alebo dvoma miestami .................................................. ........................................... 23 eur

__________________________________________________ _


Nikde inde neviem o tom, že je pojem dvojgaráž v zákonoch, čo by malo byť podstatné.

Určite dvojgaráž má nad 25 m2, takže vyžaduje stavebné povolenie.
Ak sa postavý tak, že bude sa zmluvne dohodnúť fyzické rozdelenie, tak môže mať aj 2 súpisné čísla, ale to nie je asi v otázke .


CIMOM
sthruska
20.08.10,07:19
Tak som sa k tomu konečne dostal:

STN 73 6057 kap. I. čl. 1. Jednotlivá garáž - objekt, prípadne priestor, ktorý slúži na odstavovanie cestných vozidiel, má najviac tri státia a môže mať len jeden spoločný vjazd.