lupege
17.08.10,11:50
Prosim o radu v nasledujucom: v januari 2007 sme od obce kupili stavebny pozemok (nove IBV, spolu s nami este traja susedia) a do dnesneho dna nam neboli dokoncene inzinierske siete, konkretne vodovod. Ten je v sucasnosti v stadiu vystavby. Dostali sa nam vsak informacie, ze v tomto roku mozno nebude siet dokoncena, tak ma zaujima ci nahodou (ze vraj ano) neexsituje daky zakon, ktory zavazuje obec predavat pozemky len s vybudovanymi sietami??? To sa v nasom pripade nestalo, kedze vsetko sa riesilo az po predaji. Pripadne ci neexistuje daka lehota, do ktorej musia siete vybudovat. V kupno-predajnej zmluve zmienku o sietach nemame (teraz na to doplacame). Dakujem za kazdu radu.
marko182
17.08.10,10:22
Vy ste kupili pozemok za zmluvne dohodnutych podmienok, takze pokial nemate taketo ustanovenie zakomponovane v zmluve, tak si myslim, ze obci ziadna takato povinnost nevyplyva.
andiablo
17.08.10,10:24
No čo nieje na papieri ti v dnešnej dobe málo kto dodrží. Pokiaľ nemáš v zmluve a kúpe pozemku uvedený vodovod a pod. tak obec nijako nedonútiš. No a lehota na to veru neexistuje. Všetko je to o peniazoch. Ak máš taký veľký problém a náhli ťa to tak si sprav vrt
lupege
17.08.10,10:42
No bohuzial je pravda, ze v zmluve riesenie sieti zakompovane nemame. Nasa chyba, chapem. Len bol ustny prislub, ze do dvoch rokov ich vsetky spravia. Teraz plynie stvrty, plyn, elektrina, kanalizacia je hotova. Voda sa robi, len nevieme, ci stihnu do konca roka. Preto som sa pytala, ci nahodou nie je zakon, ktory hovori o povinnosti mat vybudovane siete este pred predajom obecnych pozemkov. Som sa chcela tym branit, ze to maju v povinnosti mat vybudovane este pred a u nas nie su schopni to spravit ani do styroch rokov.
Chobot
17.08.10,10:51
No bohuzial je pravda, ze v zmluve riesenie sieti zakompovane nemame. Nasa chyba, chapem. Len bol ustny prislub, ze do dvoch rokov ich vsetky spravia. Teraz plynie stvrty, plyn, elektrina, kanalizacia je hotova. Voda sa robi, len nevieme, ci stihnu do konca roka. Preto som sa pytala, ci nahodou nie je zakon, ktory hovori o povinnosti mat vybudovane siete este pred predajom obecnych pozemkov. Som sa chcela tym branit, ze to maju v povinnosti mat vybudovane este pred a u nas nie su schopni to spravit ani do styroch rokov.


Nie, nie je taká povinnosť. Môžu ti predať pozemok aj bez akýchkoľvek sietí. V mnohých prípadoch si musia vlastníci pozemkov vybudovať inž. siete na vlastné náklady.
day
17.08.10,12:46
suhlasim s chlapcami :D, ale ...
kolega hovori, v pripade, ze obec preda pozemok a Ty postavis dom, nasledne poziadas obec o pripojky musia ich spravit (pred pozemok, nie do domu) samozrejme realizacia ??? a ked sa povie stat "musi" :D

inak ako pisu chlapci, budte radi, ze postavili vsetko okrem vody, vela z nas si to musela vsetko zaplatit.
lupege
17.08.10,18:16
Ja chapem, ze mozem byt rada, ze je to aspon v takom stadiu v akom to je a veru som rada... lenze idem v piatok na obec a tak chcem vediet, ci im to vobec mam pravo vycitat. Day, ked kolega hovori, ze "musia", nevie poradit kde by som pripadne nasla napisane, ze "musia" (zakon, predpis, uznesenie...). Diky
wagner
17.08.10,18:26
Ja chapem, ze mozem byt rada, ze je to aspon v takom stadiu v akom to je a veru som rada... lenze idem v piatok na obec a tak chcem vediet, ci im to vobec mam pravo vycitat. Day, ked kolega hovori, ze "musia", nevie poradit kde by som pripadne nasla napisane, ze "musia" (zakon, predpis, uznesenie...). Diky

Nemusia. Môžu, ak majú peniaze. Vodovod pokiaľ nie je obecný tak nepatrí obci a vôbec sa nemusia o to starať. Mohli Ti povedať, aby si si spravila studňu. Takže buď rada, že sa postarali o ostatné, vieš koľkí by to brali všetkymi desiatimi?
day
17.08.10,18:44
samozrejme, zajtra Ti dam vediet
... z pristupu obci, miest rozdelenia priorit atd. moze prislub znamenat vela rokov.
my chceme (musime?) stavat cestu, osvetlenie, komplet siete a aby k nam prislo smetiarske auto vsetko darujeme mestu
day
01.09.10,19:08
ten moj kolega viac hovoril ako mal, ospravedlnujem sa,
nepomozem