brano8
18.08.10,07:09
Zdravim prosim vas nemate nahodou skusenosti s firmou euroline predava projekty na rodinne domy.
prosim vas neviete mi poradit ci mi staci projekt na stavebne povolenie PSP - projekt na stavebné povolenie.
da sa podla toho svojpomocne postavit bungalov. Ako je tam rozpracovana statika, zaklady, vence, krov atd.....

dakujem
andiablo
18.08.10,06:54
no na stavebné povolenie ti to stačí ale nepostavíš podľa toho ak nemáš so stavním domu skúseností. Potreboval by si niekoho kto vie čo a ako. A mimochodom ku kolaudácii budeš potrebovať realizačný projekt kde už máš všetko podrobne nakreslené. Chýba tak kopu vecí a to hlavne detailov, ktoré treba doriešiť priamo na mieste.
day
18.08.10,08:11
ked najdes 100% projekt cez katalog tak nie je nad cim vahat,
ja som chcel neake zmeny, tak budem mat individualny projekt

k cene projektu zapocitaj: predrazena stavba - vacsinou vsetko predimenzovane, osadenie na pozemok, pripojky - napojenie sieti

katalog "nenapasuje" RD do prostredia kde chcete stavat

na individual som mal ponuky od 1.000 - 2.000€ komplet
fedo78
18.08.10,08:37
no na stavebné povolenie ti to stačí ale nepostavíš podľa toho ak nemáš so stavním domu skúseností. Potreboval by si niekoho kto vie čo a ako. A mimochodom ku kolaudácii budeš potrebovať realizačný projekt kde už máš všetko podrobne nakreslené. Chýba tak kopu vecí a to hlavne detailov, ktoré treba doriešiť priamo na mieste.

Aký realizačný projekt bude potrebovať? Ja som mal žiadosti projekt na SP a ten istý som predložil pri kolaudácii so zaznačenými zmenami (zakreslila ich manželka červ. perom) potvrdenými od stav. dozora.
ciners
18.08.10,08:50
Ked date 800€ za projekt pre stavebko + napr 200€ za osadenie, tak za 1200€-1400€ vam ho nakreslia aj individualne a netreba znacit doma ceruzkou zmeny. Zavisi samozrejma od velksoti domu a financnych moznosti.
fedo78
18.08.10,09:01
Ja som len chcel vedieť, čo je myslené pod "realizačným projektom", ktorý by mal vraj potrebovať ku kolaudácii, pretože ja som svoj projekt priložil k stav. povoleniu a pri kolaudácii už len overili, či je všetko podla neho, resp. či sú zaznačené zmeny. Boli to drobné zmeny počas stavby, preto boli len doma zaznačené červ. perom. Mimochodom mal som indiv. projekt s osadením a prípojkami, cena 1500 €.
ciners
18.08.10,10:24
Pri stavebnom povoleni sa nieco povoli a to sa kolauduje, ci je to podla toho,co sa povolilo. Zmeny sa kreslia do vykresov zmien pred dokoncenim. Realizacny projekt sluzi na realizaciu, su tam vykazy materialov, konkretne detaily a podobne.
brano8
18.08.10,10:30
ok takze asi podla vas nepostavim dom bez realizacneho projektu?
a prosim vas nemate niekto nejaky projekt od euroline na stavebne povolenie psp v digitalnej forme alebo aspon niekde naskenovany,
mne by stacilo sa na to pozriet a kamarat statik mi podla toho vie povedat ci sa to podla toho bude dat postavit.
fedo78
18.08.10,10:43
Pri stavebnom povoleni sa nieco povoli a to sa kolauduje, ci je to podla toho,co sa povolilo. Zmeny sa kreslia do vykresov zmien pred dokoncenim. Realizacny projekt sluzi na realizaciu, su tam vykazy materialov, konkretne detaily a podobne.

Toto mi je práve jasné, len som sa čudoval príspevku, v ktorom "andiablo" píše, že ku kolaudácii treba realizačný projekt.
babyjane11
18.08.10,11:09
Takže ak tejto debate dobre rozumiem, ak si kupim katalogovy projekt za 800-900 €, tak ten je vhodny iba na stavebne povolenie?
A okrem toho este musim mat projekty na pripojky energii? za dalsich cca 600 €?
babyjane11
18.08.10,11:12
Neviete mi poradit nejakeho sikovneho osvedceneho projektanta rodinnych domov v Piestanoch, Hlohovci alebo Trnave, ktory urobi projekt mensieho domu na uzky pozemok za nepremrstenu cenu?
Ariel1
18.08.10,11:38
K stavebnemu povoleniu potrebujes kompletny projekt vratane technickych sprav na elektroinstalaciu, zdravotechniku a pod. To bolo asi myslene pod realizacnym projektom. Teda nielen nakres domu ale komplet projektovu dokumentaciu, ktoru musia spracovavat odbornici z roznych oblasti. Neviem, ci katalogovy projekt obsahuje tuto cast lebo vzdy vychadza z konkretnych podmienok staveniska.
Ariel1
18.08.10,11:41
(k projektantovi v TT) Poznam takeho sikovneho, robil mi projekt cez stavebnu firmu. Ale inak je to samostatny projektant. Len neviem, co znamena dobra cena. Ja mam projekt zadarmo ako sucast stavby. V TT moze pomoct aj s uradnikmi.
brano8
18.08.10,13:57
TO JA VIEM ZE REALIZACNY RIESI DETAILE ALE CI NAHODOU AJ V PSP NA STAVEBNE POVOLENIE NIE SU TROSKU ROZPISANE NAPR. PREKLADY, VENCE VYSTUZ .....
ciners
18.08.10,14:53
TO JA VIEM ZE REALIZACNY RIESI DETAILE ALE CI NAHODOU AJ V PSP NA STAVEBNE POVOLENIE NIE SU TROSKU ROZPISANE NAPR. PREKLADY, VENCE VYSTUZ .....

Zavisi od autora, ale vacsinou su.
babyjane11
18.08.10,15:50
Ariel 1 - mohla by som Ta poprosit o kontakt na toho sikovneho architekta v TT?
dakujem
chandler
19.08.10,07:29
ok takze asi podla vas nepostavim dom bez realizacneho projektu?
a prosim vas nemate niekto nejaky projekt od euroline na stavebne povolenie psp v digitalnej forme alebo aspon niekde naskenovany,
mne by stacilo sa na to pozriet a kamarat statik mi podla toho vie povedat ci sa to podla toho bude dat postavit.

ked mas kamarata statika, tak ti bude vediet spravit statiku a mozes stavat aj s projektom na stavebne pov. otazka je ci nie je lacnejsie kupit uz rovno realizacny ako kupovat projekt na stavebko a davat si dorabat statiku - bud mu nico dat alebo byt zaviazany. neviem ake su tam rozdiely v cene.
stavebne detaily moc nepotrebujes ak mas dobry stavebny dozor - vyriesi to na stavbe.

inac na stranke euroline mas vzorovy projekt co vsetko odsahuje. zo statiky tam su nejake vypocty ale ziadny vykres.
matusstefan
19.08.10,18:20
No my sme kupovali projekt na SP tiez od euroline v decembri 2008 aj s predvianocnou zlavou -25%. Povodne stal projekt 17000, takze so zlavou to stalo okolo 12tis. Situacny plan nam spravili za 8000Sk a bolo. Tiez staviame svojpomocne a PSP bohato staci. Mame tam podrobne rozpisane ake zelezo ide do prekladov ak sa robia zb-ove, elektrina, kanalizacia, voda, plyn - ja si myslim, ze vsetko je vypracovane tak, ze to uplne staci na svojpomocnu vystavbu. Mame v projekte aj kladacsky plan stropu. Nam tiez tvrdili, ked sme kupovali projekt, ze bez neho si dom nepostavime sami, ale je to blbost. A spotreba materialu sa da lahko vypocitat. Ak sa ti nechce ratat, v stavebninach ochotne pomozu, ak im zoberies projekt.
mravec19
20.08.10,05:22
My sme mali individuálny projekt za 1100 € komplet aj na stavebko a realizačný projekt + 500 € statik - jednopodlažný nie podpivniočený -
janfasanga
28.08.10,20:14
Ako je tam rozpracovana statika, zaklady, vence, krov atd.....
Braňo, aby som ti odpovedal úplne k veci, v PSP od euroline máš výkresy tvaru železobetonóvých prvkov (vence, preklady, dosky, schodisko, ...) a aj kladačák stropu. Podrobne okótované a opoložkované, ale zmenšené do mierky 1:100! (je to ale v pohode čitateľné). To isté platí aj o krove (ten je súčasť architektúry, nie statiky). Čo je ale dôležité, že v PSP nebudeš mať výkazy materiálu, čiže nebudeš mať nákresy armovania železobetónových prvkov, výkaz betonárskej ocele a taktiež výkaz reziva krovu (samotné profily drevených prvkov krovu budú v pôdoryse krovu).
Či sa ti oplatí kúpiť RP, musíš posúdiť ty sám. Ak budeš robiť kopu zmien oproti projektu, tak možno ani nie, ale ak dom plánuješ postaviť na 100% presne podľa projektu (čiže aj použiť presne tie materiály) tak osobne si myslím, že tých pár stoviek E to zato stojí.
day
31.10.10,19:58
Pri stavebnom povoleni sa nieco povoli a to sa kolauduje, ci je to podla toho,co sa povolilo. Zmeny sa kreslia do vykresov zmien pred dokoncenim. Realizacny projekt sluzi na realizaciu, su tam vykazy materialov, konkretne detaily a podobne.

... a co vsetko obsahuje cast statiky - realizacny projekt? ;)
day
01.11.10,07:33