Jurajm
18.08.10,11:38
Stretol som sa s odporucanim, aby som okna namontoval az po vnutornych omietkach a poteroch podlahy a pripadne az po zatepleni. Vraj to ma len same vyhody vzhladom na to, ze budem mat asi eurookna - robotnici neposkodia okna pri ostatnych pracach a drevene okna budu usetrene vlhkosti zo schnutia omietok, poterov...stavba bude navyse rychlejsie schnut ked bude otvorena atd. Stavebne otvory vraj nie je problem pripravit pre okna tak, ze sa tam potom len vlozia dodatocne... Problem nie je vraj potom ani s montazou okien na pasky (vnutorne aj vonkajsie)... Jediny problem je, ze stavba je otvorena pocas robenia instalacii, rozvodov atd...a teda riziko ze nieco zmizne. Mate s takymto nestandardnym postupom montaze okien niekto skusenost? Vdaka
andiablo
18.08.10,11:39
no nešiel by som do toho. Problamaticky sa ti budu veru okna osádzať a budeš na dva krát robiť omietky okolo okien. Ale šak pri robeni omietok a poterov môžeš mať okná otvorené a stavby sa ti bude vetrať
TomasHC
18.08.10,12:08
No zrovna pri poteroch sa nema vetrat.
vratnik
18.08.10,12:21
Menej pracne to urcite nie je. Omietat ostenia sa daju voci okennym ramom setrnym sposobom, pri malovani par kvapiek farby z valceka moc nezavazi. Neviem si napriklad predstavit, zateplovanie muru na slepo bez okna. Ved treba nasucho odskusat parapet, ukoncenie parapetu, ukoncit zateplenie a ked bude vsetko osietkovae a zaomietnute, potom bude velmi tazke robit korekcie. Podla mna je to neprakticke, pracne a komplikovane, navyse by som sa bal, ze mi napriklad zmizne cela elektroinstalacia.
pivko
18.08.10,14:24
Ja som robil najprv hrubé omietky až potom okná. Teraz ide poter potom štuk a XPS+ sieťka na špalety./okná olepím maliarskou páskou a foliou-no problém/