amolnar
18.08.10,14:27
Z čoho urobiť podlahu na povale? Strop tvoria hrubé drevené trámy (od seba sú asi na 90cm). Povala bude neobytná, len na skladovanie ľahších vecí. Podlaha ale musí byť dostatočne pevná - aby sa po nej dalo chodiť.

Čo použiť
- dosky 30mm?
- OSB dosky ? (akú triedu /3,4,?/ hrubku?)
- preglejku? (akú hrúbku?)
- niečo iné?

Poraďte prosím niečo dobré, čo splní účel a veľa to nestojí.

Ďakujem.
alltracboy
18.08.10,12:41
ja dam klasicke 2,5cm dosky
amolnar
18.08.10,12:53
ja dam klasicke 2,5cm dosky
2,5-ky (salovacie dosky) pouzijem aj ja - ale len na miesta, kde je nizka vyska - t.j. kde sa neda chodit. Na pochodzne miesta sa mi to zda malo (mam dost vela kg :( ).
220870
18.08.10,13:56
5 cm foršne ,ak sú dosky málo.
TomasHC
18.08.10,17:11
Ja som dal 15mm OSB dosky, bez perodrazky a prichytil som ich samorezkami na latovy rost (sirka laty 10cm) s rozostupom 62,5cm. Je to v pohode, trochu to pruzi, ale inak pevne. Ak das 18mm s perodrazkou, bude to ako beton ;)
kinetic
21.08.10,18:39
Ja ju akurát dokončujem. Robím ju z foršní 2,5 x 10 cm. Dvaja ju robíme, chodíme po nej a nie je žiadny problém.
apo
25.08.10,07:10
Dobrý deň

V rodinnom dome v podkroví robím podlahu tak ako je zobrazené ne tomto linku.

http://ivom.webgarden.cz/image/8551389

Kto mi prezradí čo je aplikované po okraji miestnosti na obrázku.
A aký to má význam.


Ďakujem.

apo
alltracboy
25.08.10,07:29
salovacie dosky by som tam nedaval.. je tam sama kora, ktora je domovom roznych potvoriek a plesni.. aby si neskor nelutoval. ked sa ti zda malo 2,5cm doska tak skus si dat taku dosku na tehly s rozostupom nejakych 80cm a skus po tom skakat.. a potom povedz ci je to malo alebo nie :D
alltracboy
25.08.10,07:34
Dobrý deň

V rodinnom dome v podkroví robím podlahu tak ako je zobrazené ne tomto linku.

http://ivom.webgarden.cz/image/8551389

Kto mi prezradí čo je aplikované po okraji miestnosti na obrázku.
A aký to má význam.


Ďakujem.

apo
je to nejaky dilatacny pas a sluzi na dilataciu :D proste nejaky pruzny material hrubky cca 2-2,5cm ktory sa stlaca ak sa podlaha teplom roztiahne. Inak by ti ju vydulo.
marleau
25.08.10,10:05
Ja by som dal najprv rošt z lát 4x5 alebo 5x5 každých 30-40 cm a na to OSB dosky 22 mm perodrážku.Ide o priehyb medzi trámami a 90 cm je dosť,preto ten rošt.
vratnik
25.08.10,10:52
Co vela nestoji a splni svoj ucet. Cast povaly, ktoru budete vyuzivat na skladovanie mozete pokryt co dom da - stare dosky pripadne plochy z vyburanych panelakovych jadier, ktore najdete pri kontajneroch. Na zvysnu cast povaly vam staci par hrubych forst.
apo
26.08.10,21:24
je to nejaky dilatacny pas a sluzi na dilataciu :D proste nejaky pruzny material hrubky cca 2-2,5cm ktory sa stlaca ak sa podlaha teplom roztiahne. Inak by ti ju vydulo.

Na prízemí máme podlahové kúrenie. Každý okruh je oddelený dilatačným pásom z materiálu z napenenej hmoty. To čo prečnievalo nad betónovým poterom sa zrezalo a je vo vreciach pripravené na vyhodenie. Šírka zrezaných pásov je cca 10 cm a hrúbka 1 cm, ale úplne stlačiteľná prstami. Ak by som tieto pásy použil na dilatáciu výsledok by bol rovnaký ako keď by som špalíkmi zabezpečil, aby sa OSB dosky po obvode nedotýkali obvodového múru. Po dokončení s ukladaním OSB dosiek by som špalíky odstránil. Dilatačný pás, ktorý ak tam ponechám bude plniť funkciu výplne dilatačnej medzery, aby sa tam nedostal nejaký predmet, ktorý by dilatáciu OSB dosiek obmedzil.

Môže byť zvolený takýto postup?

Ďakujem.

apo
alltracboy
27.08.10,06:43
kludne to tak sprav. ked je to moc lahko stlacitelne tak by som tam asi dal aj docasne pocas montaze nejake koliky, alebo ako sa podlaha natlka, tak by sa mohla dostat az na stenu. potom koliky vybral a vyplnil tou penou. ked na to das laminatovu podlahu, tak to bude sluzit ako dilatacia aj pre nu, potom zrezat a dat listy.
drahuska111
14.02.12,13:20
Ja by som chcela poprosit o radu co sa tyka podlahy na povale... teraz cez tieto silne mrazy sa nam vyskytol nasledovny problem... Stropy v hornych izbach mame zo sadrokartonu... nad nim je folia... a potom klasicke zateplenie so sklennou vatou... a hore na povale mame dosky... ale momentalne je pod tymi doskami az vrstva ladu. Na viac ako polovici povaly mame koberec. Tam, kde je koberec je ten lad pod nim, cize nad doskou... tam, kde koberec nie je, je lad pod doskou... Obavame sa, ze ked sa to rozpusti, vsetko pojde pravdepodobne do vaty a mozno aj ku sadrokartonu... co v takomto pripade robit? dakujem za radu...
drozdm
14.02.12,14:57
Ja by som chcela poprosit o radu co sa tyka podlahy na povale... teraz cez tieto silne mrazy sa nam vyskytol nasledovny problem... Stropy v hornych izbach mame zo sadrokartonu... nad nim je folia... a potom klasicke zateplenie so sklennou vatou... a hore na povale mame dosky... ale momentalne je pod tymi doskami az vrstva ladu. Na viac ako polovici povaly mame koberec. Tam, kde je koberec je ten lad pod nim, cize nad doskou... tam, kde koberec nie je, je lad pod doskou... Obavame sa, ze ked sa to rozpusti, vsetko pojde pravdepodobne do vaty a mozno aj ku sadrokartonu... co v takomto pripade robit? dakujem za radu...
byvate tam alebo je to neobyvane a aku foliu maš nad sadrokartonom
220870
14.02.12,15:57
Ja by som chcela poprosit o radu co sa tyka podlahy na povale... teraz cez tieto silne mrazy sa nam vyskytol nasledovny problem... Stropy v hornych izbach mame zo sadrokartonu... nad nim je folia... a potom klasicke zateplenie so sklennou vatou... a hore na povale mame dosky... ale momentalne je pod tymi doskami az vrstva ladu. Na viac ako polovici povaly mame koberec. Tam, kde je koberec je ten lad pod nim, cize nad doskou... tam, kde koberec nie je, je lad pod doskou... Obavame sa, ze ked sa to rozpusti, vsetko pojde pravdepodobne do vaty a mozno aj ku sadrokartonu... co v takomto pripade robit? dakujem za radu...
Ak ste to správne pomenovali a popísali tak je to havarijný stav.Ste ohrozený na živote a zdraví.Môže dôjsť ku skratu a požiaru.
drozdm
14.02.12,16:16
Ak ste to správne pomenovali a popísali tak je to havarijný stav.Ste ohrozený na živote a zdraví.Môže dôjsť ku skratu a požiaru.
no mna by prave zaujalo čo spôsobilo že sa tam tvori lad
marleau
14.02.12,16:33
no mna by prave zaujalo čo spôsobilo že sa tam tvori lad
Nad izoláciou mala byť paropriepustná fólia,lebo krov je zrejme nezateplený a bez fólie.
220870
14.02.12,16:45
Neodpovedal som na otázku.Chybne prevedená skladba stropu.Zrejme absencia parozábrany.
no mna by prave zaujalo čo spôsobilo že sa tam tvori lad
drozdm
14.02.12,17:40
Nad izoláciou mala byť paropriepustná fólia,lebo krov je zrejme nezateplený a bez fólie.
uf tak moment ..aby som sa vyvaroval. mam dreveny tramovy strop, medzi tramy som narval vatu a potom ešte križom odspodo druhu vrstvu, na nu dam tu hlinikovu foliu teda od miestnosti na strop myslim pod sadroš..povala je debnena fošnamy a podkrovie je neobyvane a nezateplene, samozrejme pod škridlov mam paropriep. foliu 140g...nezabudol som na niečo ? :(
220870
14.02.12,17:55
uf tak moment ..aby som sa vyvaroval. mam dreveny tramovy strop, medzi tramy som narval vatu a potom ešte križom odspodo druhu vrstvu, na nu dam tu hlinikovu foliu teda od miestnosti na strop myslim pod sadroš..povala je debnena fošnamy a podkrovie je neobyvane a nezateplene, samozrejme pod škridlov mam paropriep. foliu 140g...nezabudol som na niečo ? :(
Takto je to ok.
jana13
10.05.12,14:47
Ja by som chcela poprosit o radu co sa tyka podlahy na povale... teraz cez tieto silne mrazy sa nam vyskytol nasledovny problem... Stropy v hornych izbach mame zo sadrokartonu... nad nim je folia... a potom klasicke zateplenie so sklennou vatou... a hore na povale mame dosky... ale momentalne je pod tymi doskami az vrstva ladu. Na viac ako polovici povaly mame koberec. Tam, kde je koberec je ten lad pod nim, cize nad doskou... tam, kde koberec nie je, je lad pod doskou... Obavame sa, ze ked sa to rozpusti, vsetko pojde pravdepodobne do vaty a mozno aj ku sadrokartonu... co v takomto pripade robit? dakujem za radu...
Myslím že asi takto: nesprávne urobená parozábrana, cez deň keď svieti slnko a mrzne sa vlhkosť vyzráža na doskách alebo pod kobercom a v noci keď na strechu nepečie slnko to pekne zmrzne.
Mám podobný problém na vonkajšej folii (paropriepustnej ako tvrdili) u mňa je to skoro neriešitelné teda ak nechcem rozobrať strechu. Skúste odvetrať čo sa ešte dá, nedusiť izoláciu z vonka.