Andrea Szabóová
19.08.10,09:30
Dobrý deň,

potrebovala by som pomôcť ohľadne uplatnenia nákladov. Firma nám fakturuje za technické a org. zabezpečenie marketingovej akcie. V rámci akcie si fakturuje aj za rôzne služby, napr. farbenie na tvár pre zúčastnených, výrobu pečiatok, oblečenie pre tanečníčky, čistenie ich kostýmov. V podstate sa jedná o zábavu v rámci promo akcie - festivalu. Uplatnili by ste si aj takéte náklady za služby za daňové?

ďakujem
Katarína Cigánová
19.08.10,14:44
Dobrý deň,

potrebovala by som pomôcť ohľadne uplatnenia nákladov. Firma nám fakturuje za technické a org. zabezpečenie marketingovej akcie. V rámci akcie si fakturuje aj za rôzne služby, napr. farbenie na tvár pre zúčastnených, výrobu pečiatok, oblečenie pre tanečníčky, čistenie ich kostýmov. V podstate sa jedná o zábavu v rámci promo akcie - festivalu. Uplatnili by ste si aj takéte náklady za služby za daňové?

ďakujem
takéto náklady sú pre kontrolné organy citlivé , ale podľa mojho názoru , ak obhájite , že takýmito akciami robíte podporu predaja vašich výrobkov , tak prečo to nedat do daňových nákladov ? a ideálne je ak sa napr. po takýchto promo - akciách zvýši predaj - tak to je priam ukážkový príklad pre dosiahnutie , udržanie a zabezpečenie príjmu . vtedy by som neváhala ani minutu a do nákladov / danových / by som to kludne dala
treba to posúdit individuálne