mravec19
19.08.10,09:05
Cena za základy RD 120 m2 jednopodlažný nie je podpivničený - komplet spraví firma - 10 tis. € je dobrá cena ???
day
19.08.10,08:07
na rovine, do svahu? ake hlboke, podlozie, pouzity material, ....
vela neznamych

daj si urobit viacej ponuk, zadaj dopyt na 123dopyt.sk, telefon si daj na nabijacku, odpovedaj :) a dostanes kvantum ponuk, podla toho sa rozhodnes

inak daj do vyhladavaca cena za zaklady a mozes studovat
mravec19
19.08.10,08:21
Ďakujem za radu, skúsim dopyt.
marleau
19.08.10,09:20
Naozaj ťažko určiť,ale podobný rozmer sme robili za cca 7 tisíc a to sme teda nešetrili na materiáloch (ale ani neplytvali).
fetya
19.08.10,17:59
Bungalow 180 m2, hlbka zakladov 80 cm, 10 cm strk, zelezo, zaliate betonom-2 rady DT, deka s vykopom, zelezom, domiesavacom, pumpou-8 tisic, svojpomocne, bez papiera, bez dph. Ak sa da, nespoliehaj na firmu,radsej svojpomocne, kamaratmi, a vacsina betonarni ti da ten beton bez papiera, aj tebe je to vyhoda.
alltracboy
19.08.10,18:10
praca svojpomocne je na prd.. narobis sa ako kon, musis sa spoliehat na volny cas druhych ludi, robota tak neodsypa. Ak by som mal druhy krat robit hrubu stavbu tak radsej obetovat tych cca 200- 300 tis za pracu ktoru spravy firma. Teraz idem betonovat prvy veniec a to stavam uz pol roka. A ten veniem ma stal kopec nervou a pomaly dva tyzdne pomaly kazdennej makacky, dovolenky ..zajtra pride betonpumpa a ja este nemam zavitove tyce..tak rano pekne skoro vstat a dorabat.. a co sa tyka kamaratskej vypomoci.. dnes uz kazdy na pomoc vacsinou serie.. kazdy ma rad svoj volny cas a nieto aby este niekde makal za par supiek, alebo za obed.
220870
19.08.10,19:36
Bungalow 180 m2, hlbka zakladov 80 cm, 10 cm strk, zelezo, zaliate betonom-2 rady DT, deka s vykopom, zelezom, domiesavacom, pumpou-8 tisic, svojpomocne, bez papiera, bez dph. Ak sa da, nespoliehaj na firmu,radsej svojpomocne, kamaratmi, a vacsina betonarni ti da ten beton bez papiera, aj tebe je to vyhoda.
Pri základoch by mal byť aspoň" jeden čo to už videl raz robiť".Aj keď sa to zdá jednoduché dá sa tam veľa vecí pokaziť,opravy sú potom neskutočne nákladné a problematické.
day
20.08.10,06:02
Pri základoch by mal byť aspoň" jeden čo to už videl raz robiť".Aj keď sa to zdá jednoduché dá sa tam veľa vecí pokaziť,opravy sú potom neskutočne nákladné a problematické.


ahoj,

ako su najcastejsie chyby, kde si dat pozor?

dakujem
Zeck
20.08.10,09:00
co sa da na zakladoch pokazit by aj mna zaujimalo...
day
20.08.10,09:22
mna napadaju moznosti: zle spravene prechody a ukoncenia sieti, zle polozena karisiet, zle zarovanie dosky, nezvibrovany beton, ....
vladoziak
20.08.10,12:51
praca svojpomocne je na prd.. narobis sa ako kon, musis sa spoliehat na volny cas druhych ludi, robota tak neodsypa. Ak by som mal druhy krat robit hrubu stavbu tak radsej obetovat tych cca 200- 300 tis za pracu ktoru spravy firma. Teraz idem betonovat prvy veniec a to stavam uz pol roka. A ten veniem ma stal kopec nervou a pomaly dva tyzdne pomaly kazdennej makacky, dovolenky ..zajtra pride betonpumpa a ja este nemam zavitove tyce..tak rano pekne skoro vstat a dorabat.. a co sa tyka kamaratskej vypomoci.. dnes uz kazdy na pomoc vacsinou serie.. kazdy ma rad svoj volny cas a nieto aby este niekde makal za par supiek, alebo za obed.
svojpomoc nie na prd,pre niekoho usetrenych 10000 eur je velky peniaz,ze sa namakas pri svojpomoci ti malo byt jasne uz pred samotnym stavanim,a ak si myslis,ze ked to robi firma tak tvoje nervy su usetrene?Asi nie dovolim si tvrdit,ze su znicene este viac,ja stavam svojpomoc,zatial vsetko sam,pridu mi pomoct bratia,otec a svagor,iba salovanie schodov robil majster ale ten to ma uz ako fusku lebo je na dochodku a ide robit aj krov,krytinu chcem pokladat sam,a doteraz som neolutoval,ze to robim svojpomocne aspon viem ako je co urobene.Ale ak by som mal prijem za polroka viac ako 10000 eur tak nevaham a aj ja to dam robit dodavatelsky inac nie.
vladoziak
20.08.10,12:53
co sa da na zakladoch pokazit by aj mna zaujimalo...
vsetko:)
alltracboy
20.08.10,14:45
svojpomoc nie na prd,pre niekoho usetrenych 10000 eur je velky peniaz,ze sa namakas pri svojpomoci ti malo byt jasne uz pred samotnym stavanim,a ak si myslis,ze ked to robi firma tak tvoje nervy su usetrene?Asi nie dovolim si tvrdit,ze su znicene este viac,ja stavam svojpomoc,zatial vsetko sam,pridu mi pomoct bratia,otec a svagor,iba salovanie schodov robil majster ale ten to ma uz ako fusku lebo je na dochodku a ide robit aj krov,krytinu chcem pokladat sam,a doteraz som neolutoval,ze to robim svojpomocne aspon viem ako je co urobene.Ale ak by som mal prijem za polroka viac ako 10000 eur tak nevaham a aj ja to dam robit dodavatelsky inac nie.
ano..ale na svojpomoc musi mat clovek skusenosti a zazemie.. a nie len tak niekomu na porade povedat ze stavaj svojpomocne. ono to nieje tazke stavat, len to dlllllho trva. a clovek sa teda fest narobi. Rano sme betonovali veniec a teda makacka to bola len zhutnovat.. potom pumpa vyleje hromadu betonu ktoru treba tiez nejak vyuzit.. som narobeny ako kon. ale spravil som veniec, zaklady pod stlpiky aj boky terasy. ono pri firemnom stavani je dobre ze pride partia, a dom vam rastie pred ocami, kdezto pri svojpomoci sa vsetko vlecie, treba sledovat pocasie., lebo ked prsi tak sa mi na zahradu nedostanu tazke auta ani voz zo stavebnin.. a podobne mensie problemy.