a4000
20.08.10,17:57
Zdravim poradakov,

v plastovom okne mam mat podla objednavky osadene trojsklo 4-15-4-15-4. Na skle som nasiel nalepku od Nitrasklo, kde je uvedene presne toto:
Vyrobok: Climatop Ultra N
Planitherm Ultra 4m
Float 4mm
Planitherm Ultra 4m
Swisspacer - V sedy 15
Swisspacer - V sedy 15

Podla tohto by tam to trojsklo byt malo a na webe vyrobcu som si nasiel aj nejaky popis o Climatop Ultra N.

No mne sa pri pohlade na to sklo zda, akoby tam boli skla iba dve. Vidim v tom skle dva distancne profily (swisspacer), ale zda sa mi, akoby medzi nimi to stredne sklo nebolo :) Je nejakym sposobom mozne zistit, ci tam to stredne sklo je alebo nie je?
Taktiez mi nie je jasne to oznacenie skla "Float"...

Dakujem za napady.
220870
20.08.10,19:37
Najjednoduchší spôsob ako to zistiť ..... kameňom:D.Je to očný klam Nitrasklo je numero uno,absolútna top kvalita a serióznosť na slovenskom trhu.
Ak nemáte dostatočne veľký kameň tak sa to dá zistiť tak, že viberiete sklennú výplň z rámu okna.Na to stačí demontovať zasklievacie lišty a trochu posunúť sklenenú výplň ;)
pivko
21.08.10,04:47
Zdravim poradakov,

v plastovom okne mam mat podla objednavky osadene trojsklo 4-15-4-15-4. Na skle som nasiel nalepku od Nitrasklo, kde je uvedene presne toto:
Vyrobok: Climatop Ultra N
Planitherm Ultra 4m
Float 4mm
Planitherm Ultra 4m
Swisspacer - V sedy 15
Swisspacer - V sedy 15

Podla tohto by tam to trojsklo byt malo a na webe vyrobcu som si nasiel aj nejaky popis o Climatop Ultra N.

No mne sa pri pohlade na to sklo zda, akoby tam boli skla iba dve. Vidim v tom skle dva distancne profily (swisspacer), ale zda sa mi, akoby medzi nimi to stredne sklo nebolo :) Je nejakym sposobom mozne zistit, ci tam to stredne sklo je alebo nie je?
Taktiez mi nie je jasne to oznacenie skla "Float"...

Dakujem za napady.
Ja mám tiež okná s 3sklom, aj swisspacerom z Nitrasklo tak že kľudne spi. Podľa Teba ak sú tam 2 rámčeky tak čo je v strede ak nie sklo:confused::eek::mee:to by ma zaujímalo;)
alltracboy
21.08.10,06:14
ono ten spacer zrejme od seba nedilatuje vzduch, takze sklo tam byt musi. A ked nieje vidiet, je to len dobre. Pre total neveriaceho Tomasa moze pomoct, ze ten ram odvazi, potom si podla mernej hustoty skla vypocita vahu vyplni, odpocita ram-priblizne, to sklo ma zrejme dost velku vahu