day
22.08.10,08:29
ahojte,

ake rozmery, velkost okien ste zvolili? drzali ste sa presne projektu alebo ste rozmery menili?

dakujem
marleau
22.08.10,08:45
Rozmery okien sa dajú zmeniť,veď sami najlepšie viete,aký otvor vám vyhovuje,či je výška parapetu vám výhodná.Norma je v tomto aspoň u mňa nepotrebná.Niekto má rád viac presvetlenia,niekto chce v nejakej miestnosti radšej prítmie,záleží na orientácii miestnosti,roletách,či budú alebo nie,výške podhľadu a tak.
andiablo
22.08.10,10:04
zájdi si do pár firiem a vypítaj si cenníky normovaných okien. Ušetriíš veľa eur pri takýchto oknách. V konečnom dôsledku by si kôli par cm zaplatil veľa eur. Keď trafíš čo i len polovicu typizovaných okien tak ušetríš min 1000 eur.
magor12
22.08.10,19:38
Ak by som mal menit rozmer okien určite by som ich nedal menšie.Čiže ked menit tak len za väčšie-mám rád svetlo,ak ho je vela zatiahnem rolety príp.žalúzie. Nerozumiem ľudom ktorí sa pri výmene okien za eurookná príp.plastové rozhodnú pre menšie a rozdiel zamurujú.Pripravia sa tak o denné svetlo. Budú žit ako krtkovia alebo budú svietit elektrinou.
220870
22.08.10,19:47
O tom by som vedel písať celý týždeň.Jeden za všetky .Okná maličké izby veľké ,nevhodne orientované,vraj aby moc neprekúril ,sprchový kút za 4 000€,vodovodné batérie bajočkom min5 000€,kuchynská linka kde bude max kávu variť za 18 000€,terénne úpravy okolo domu odhadom 30-40 000€ a je mu lúto dať mesačne o 10-15 € naviac za energie.Nechápem takýchto ľudí.
day
01.09.10,19:05
okna chceme dostatocne velke, tam by nemal byt problem,

napr.: uvazoval som do kupelne dat dlhe uzke okno na vysku, ale ...? zatial mame klasicke mensie obdlznikove

kuchyna, mame klasicke stvorcove, ale mal som nakreslene aj uzke, dlhe na sirku, ale...?
prvy pohlad strelna :)

preto uvazujem, ci spekulovat s niecim inym pri oknach, kupelne som uz take videl, ale kuchynu este nie,

tiez nie som zastancom neakych extremov, videl som okno velke ako stena obyvacky
TomasHC
02.09.10,05:20
Ja som dal presne podla projektu, som spokojny. V obyvacke 2ks 150x150cm + dvere na terasu 1,25x2,35 a podobne :)
day
02.09.10,06:42
Ja som dal presne podla projektu, som spokojny. V obyvacke 2ks 150x150cm + dvere na terasu 1,25x2,35 a podobne :)

uz som myslel, ze si na dovolenke,

ja chcem dat tiez podla projektu, len najskor musim povedat - ake okna,
ale poslem pohlady a "uvidime"
day
15.01.11,21:38
kuchyna 1,5x1,4m (sxv)
obyvacka 1x2,26 - 2x2,26 - 1x2,26
2x kupelna 1,3x0,7
spalna 1x2,26
2x izba 1,5x1,4m
+ vonkajsie zaluzie

v pripade, ze mate dobry tip na firmu okna/zaluzie v okoli NR prosim dajte vediet,
dakujem
VZDY
15.01.11,22:57
pre day - Nešteandartné rozmery okien sú super do každého druhu miestnosti, aj kuchyne, len : treba vhodne zakomponovať do intriéru a !!! nakresliť si ho vopred aj do pohľadu domu /exteriér/. Lebo je pár domov, kde sa mi fakt rozum zastaví, keď to z vonku vidím. Interiér pritom môže byť super. Celkove sa snažiť o určitý štýl, vyváženosť, koncepčnosť exteriéru. Ak si to neviete predstaviť, skúste nájsť napr. študenta architektúry, sú šikovný a lacný. Stačí inzerát. Alebo požiadať o radu autora projektu. /ak nebol katalógový/
drozdm
16.01.11,07:57
ja okna necham asi podla projektu, akurat v OI zmením na výšku lebo bude aj nižši strop trocha a aj na šírku, ale zas je z čoho lebo v projekte su vysoke 2,4 a široke 2,7 m a to 2x a ja ich dam asi na výšku 2,25 a širku 2,1m ale zas terasove dvere zvečšim trocha.
ozaj nezadavali ste niekto žiadosť o ponuku cien na
cenoveponuky.sk ?
220870
16.01.11,08:19
Najlacnejší nerovná sa dobrý a už vôbec nie najlepší.Ak idete stavať tak hneď na začiatku si romyslite či chcete stavať najlacnejšie alebo aspoň dobre.Ak nakupovať cez takéto portály tak len original balené ,výrobky od renovovaných výrobcov,s dôrazom na to že chcem konkrétny výrobok od konkrétneho výrobcu v I. akostnej triedy,nie dva dni pred skončením záruky,s dokladom o pôvode materiálu.Požadovať zmluvu o termíne dodania.Žiadne zálohy a platiť ,až po dodaní materiálu a skontrolovaní jeho kvality a množstva.
Keď tak si hlavne popozerajte , a porovnajte ceny v online obchodoch ,s tými v okolitých stavebninách .Aby ste zbytočne nepreplácali.Napríklad tu
http://www.ok-stavebniny.cz/
A oči na stopkách pri kupovaní materiálu nehorázne moc sa klame.
day
16.01.11,08:51
ja okna necham asi podla projektu, akurat v OI zmením na výšku lebo bude aj nižši strop trocha a aj na šírku, ale zas je z čoho lebo v projekte su vysoke 2,4 a široke 2,7 m a to 2x a ja ich dam asi na výšku 2,25 a širku 2,1m ale zas terasove dvere zvečšim trocha.
ozaj nezadavali ste niekto žiadosť o ponuku cien na
cenoveponuky.sk ?

ja som si stiahol e-mailove adresy, rozposlal som co potrebujem, odpovede/ponuky porovnam, vyberem cca 3 dodavatelov a osobne navstivim predajne/vyrobu. napisal som vlastnosti ktore chcem a podla toho sa rozhodnem.

zatial na uvedene rozmery od 4tis€ - 5tis€, vsade cca rovnake, len sa mi nepacia firmy ktore deklaruju 45% zlavu, ponuka je neprehladna a zistis, ze ziadnu zlavu naponukaju, len prvotna cena je prestrelena az az :mad:
day
16.01.11,08:54
pre day - Nešteandartné rozmery okien sú super do každého druhu miestnosti, aj kuchyne, len : treba vhodne zakomponovať do intriéru a !!! nakresliť si ho vopred aj do pohľadu domu /exteriér/. Lebo je pár domov, kde sa mi fakt rozum zastaví, keď to z vonku vidím. Interiér pritom môže byť super. Celkove sa snažiť o určitý štýl, vyváženosť, koncepčnosť exteriéru. Ak si to neviete predstaviť, skúste nájsť napr. študenta architektúry, sú šikovný a lacný. Stačí inzerát. Alebo požiadať o radu autora projektu. /ak nebol katalógový/

dom mam rozkresleny, takze kazdu zmenu sa snazim preniest aj na "papier"
VZDY
16.01.11,12:41
Ak sa vám to nakreslené pozdáva, nevidím problém. Pripomienka technická - do šírky ste limitovaný urobeným prekladom.
day
16.01.11,13:08
Ak sa vám to nakreslené pozdáva, nevidím problém. Pripomienka technická - do šírky ste limitovaný urobeným prekladom.

myslis na vysku? ano, uz tam mame preklad
peter3377
16.01.11,14:25
ak tu pisete rozmery okien tak na porovnanie by padlo vhod aj rozmer danej izby v m2 alebo m3 , ved je ine dat okno 1,5*1,5m do izby s rozlohou 25m2 ako do izby 10m2, napr. u mna izba 12m2=31,2m3 na okno o rozmere 3m2
janopo
16.01.11,16:32
My budeme dávať okná od 20 do 25% z podlahovej plochy. Myslím si, že je to taký dobrý pomer medzi dostatočným komfortným presvetlením izieb a cenou.
drozdm
16.01.11,16:47
My budeme dávať okná od 20 do 25% z podlahovej plochy. Myslím si, že je to taký dobrý pomer medzi dostatočným komfortným presvetlením izieb a cenou.
jj tiež som si to narýchlo prep. a je to tak. V našom projekte je to tiež 22-25 % podlahovej plochy
VZDY
17.01.11,19:20
No jednoducho ak už je preklad, okno sa dá tak akurát zväčšiť smerom na dol - znížiť parapet. Hore to nepustí a boky tiež nie, už držia preklad.
day
18.01.11,07:16
ak tu pisete rozmery okien tak na porovnanie by padlo vhod aj rozmer danej izby v m2 alebo m3 , ved je ine dat okno 1,5*1,5m do izby s rozlohou 25m2 ako do izby 10m2, napr. u mna izba 12m2=31,2m3 na okno o rozmere 3m2

kuchyna, obyvacka plocha 38,5m2 okna 13,4m2 = 34%
detske plocha 12,24m2 okna 2,07m2 = 17%
spalna plocha 13,05m2 okna 2,26m2 = 17,3%

v izbach asi zvacsim na min 20%
drozdm
18.01.11,11:55
mate niekto skúsenosti s oknami DREVENO-HLINIKOVYMY ? ake su vyhody nevyhody , lebo vela som o nich nepočul v našich podmienkach.
alltracboy
18.01.11,12:31
drevo-hlinik je top medzi oknami co som pocul. A tomu aj odpoveda cena.
mendo933
18.01.11,13:25
mate niekto skúsenosti s oknami DREVENO-HLINIKOVYMY ? ake su vyhody nevyhody , lebo vela som o nich nepočul v našich podmienkach.
Nepocul si ich asi preto lebo to vyraba len malo firiem (co som postrehol ,internorm, prazak,makrowin), niesu v kazdom inzerate v pardone a malokto si ich dovoli/ je ochotny za to dat. Vyhoda je vtom ze zvon je hlinik, co je najodolnejsi mat.voci poveternostnym vplivom a dnu mas prirodny dreveny material. Ak mas obmedzeny rozpocet na dom tak by som volil plastove a drevohlinik pustil z hlavy.
drozdm
18.01.11,14:30
Nepocul si ich asi preto lebo to vyraba len malo firiem (co som postrehol ,internorm, prazak,makrowin), niesu v kazdom inzerate v pardone a malokto si ich dovoli/ je ochotny za to dat. Vyhoda je vtom ze zvon je hlinik, co je najodolnejsi mat.voci poveternostnym vplivom a dnu mas prirodny dreveny material. Ak mas obmedzeny rozpocet na dom tak by som volil plastove a drevohlinik pustil z hlavy.
jasne . ja som zADAL ponuku a oni sa ozvali ale cenu neurobili vraj lebo či mam važny zaujem aby vedeli či maju ratať a pod. NO ale však ako môžem vedieť či mam zaujem ked neviem ani orientačnu cenu.Takže ked sa neozvu aj s cenami tak nič.Je jasne že to bude drahšie len netušim v akom pomere k eurooknam.
takže všeobecne su kvalitnejšie a odolnejšie vravite?
dakujem , ak ma niekto os. skusenosť dajte vediet. Inač je to firma zo Sniny a vyvažaju do švajčiarska myslim.
mendo933
18.01.11,19:47
Orientacne som si zistoval cenu vchodvych dveri a cena tam bola cez 3000€ a tam to len zacinalo, hlinikove stali 1340€. Dost zalezi aj od akeho vyrobcu , tam sa ceny uz riadne hybu, hlavne internorm.Drevo-hlinik malo kto vyraba, dost ide na export a potom sa tie firmy chovaju tak ze ani CP nespravia, kym sa neukazes na X5-ke.
Ak chses eurookna tak by este stalo za zvazenie pozistovat ceny, lebo ani tie euro niesu najlacnejsie treba to po case osetrovat, u drevohliniku to z exterieru odpada. Len ak po rokoch sa zacnu prejavovat nedostatky vyroby, materialu hlavne u dreva tak to nezachrani ani hlinik budes si hlavu trieskat. Ja som chcel niekedy len euro, bohuzial som este nenasiel spokojneho majitela eurookien. Tak som zvolil plast a nelutujem.
drozdm
18.01.11,19:54
ako to mysliž že žiaden spok. majitel eurookien. Poniektory si chvalia
či?
220870
19.01.11,16:53
Orientacne som si zistoval cenu vchodvych dveri a cena tam bola cez 3000€ a tam to len zacinalo, hlinikove stali 1340€. Dost zalezi aj od akeho vyrobcu , tam sa ceny uz riadne hybu, hlavne internorm.Drevo-hlinik malo kto vyraba, dost ide na export a potom sa tie firmy chovaju tak ze ani CP nespravia, kym sa neukazes na X5-ke.
Ak chses eurookna tak by este stalo za zvazenie pozistovat ceny, lebo ani tie euro niesu najlacnejsie treba to po case osetrovat, u drevohliniku to z exterieru odpada. Len ak po rokoch sa zacnu prejavovat nedostatky vyroby, materialu hlavne u dreva tak to nezachrani ani hlinik budes si hlavu trieskat. Ja som chcel niekedy len euro, bohuzial som este nenasiel spokojneho majitela eurookien. Tak som zvolil plast a nelutujem.
Ja som ešte eurookna nevidel.:mee:
drozdm
19.01.11,17:06
Ja som ešte eurookna nevidel.:mee:

:D:D:D ako to mysliš, však už to vysvetlite. čo su nekvalitne všetky či či?