slivoq
23.08.10,09:44
Ahojte,

je možné zrušiť priznané klieštiny na začiatku a konci strechy? Presah strechy je 60 cm, krov má vrcholovú vaznicu podopretú na 4 miestach na dľžke 11m, dĺžka krokiev je skoro 7m.

Dakujem
marleau
23.08.10,08:47
Bez problémov,dokonca aj pri betónovej krytine.
alltracboy
23.08.10,09:36
moze sa to potom prehybat
slivoq
23.08.10,10:47
a nebude problem ako pise alltracboy s prehybanim krokiev kedze mam len vrcholovu vaznicu a nie stredove?
marleau
23.08.10,14:49
Aká je vzdialenosť vrcholovej väznice a pomúrnice?A aká je výška krokvy?Ak dobre rozumiem,týka sa to len krajných párov krokiev.
slivoq
23.08.10,16:57
Aká je vzdialenosť vrcholovej väznice a pomúrnice?A aká je výška krokvy?Ak dobre rozumiem,týka sa to len krajných párov krokiev.

Áno týka sa to len krajných párov krokiev. Vzdialenosť vrcholovej väznice od pomúrnice je 5965mm a dĺžka celej krokvy je presne 6915mm. Klieštiny sú umiestnené 3530mm od hornej väznice, sklon strechy je 40 stupnov, dĺžka klieštin je 5780mm a osová vzdialenosť klieštin je 900mm.
ciners
23.08.10,17:03
tak tam tu kliestinu nechajte....nespadne, ale uz od vlastnej tiaze casom dotvaruje a bude ten priehyb vidno
alltracboy
27.08.10,06:49
ciners, ja ked dam ten vrcholovy vaznik, mal by som dat narezat aj vyssie krokvy? kliestiny sa presunu z vysky cca 130cm na vysku asi 2,2m, cize budu viac hore (pod vrcholovym vaznikom) ako v strede. Chcem zamedzit tomu prehybaniu krokiev co najviac.
Cecilia
08.11.12,12:19
nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam, či je v poriadku ak strechári namontovali iba po jednej klieštine, aj ked sme mali pripravené, nedali klieštiny po oboch stranách krokiev, iba po jenej strane, na vrch pôjde plech, strecha je jednoduché áčko
marleau
08.11.12,12:32
nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam, či je v poriadku ak strechári namontovali iba po jednej klieštine, aj ked sme mali pripravené, nedali klieštiny po oboch stranách krokiev, iba po jenej strane, na vrch pôjde plech, strecha je jednoduché áčko
No moc v poriadku to nie je,pretože ak boli pripravené,tak tam asi podľa statiky mali byť.Čím to zdovodnili strechári?
Cecilia
08.11.12,12:43
odôvodnili, že po jednej stačí, že niekto nedáva vôbec klieštiny, ale ked chceme, tak nám ich domontujú
marleau
08.11.12,13:26
Prečo ste sa ich nespýtali,že kto im dovoľuje svojvoľne meniť statiku krovu?To naozaj namontovali len po jednej klieštine?Klieština je pri hambálkovom krove jedna z najdoležitejších statických častí,ak nie najdoležitejšia,napriek tomu,že je na streche plech.Akého prierezu boli tie klieštiny?Nemáte rez krovom z projektu?
chandler
08.11.12,15:08
povedz im ze chces aby to domontovali a vybavene :)
alltracboy
08.11.12,15:24
ta vonkajsia sa nedava kvoly zaklopu. Aspon som to tiez tak videl na vela domoch. ja nakoniec tiez nemam na koncoch ziadnu kliestinu a nic sa nedeje uz dva roky. Skridla je betonova. Mam tam ale vrcholovy vaznik.