day
23.08.10,16:05
Ahojte,

hladame vhodnu krytinu,
po prestudovani roznych tech.listov vacsina garantuje dlhorocnu (?) farebnu stalost,
ked sa pozeram po strechach vacsinou su "bez farby" a musim povedat v porovnani s foto na strankach vyrobcu nepekne.

je to moj subjektivny nazor alebo ..., ake su Vase strechy? zaujima ma farebna stalost

dakujem
220870
23.08.10,14:28
Podľa mojich pozorovaní ,najvyššiu farostálosť dosahuje Bramac hnedá,mierne horšie je na tom bordovo červená.Inak všetko bledne,okrem plechov.
marleau
23.08.10,15:03
Zas nie je problém po 10-15 rokoch škridľu pretrieť nanovo,ak ide už o vizuálny efekt.
day
24.08.10,04:00
10rokov mi pride velmi malo, velmi sa mi nechce po 10tich rokoch lozit po streche a malovat, v okoli niektore strechy po max 5tich rokoch vyzeraju strasne.

pri kriteriu - farebna stalost je poradie nasledovne:
1. plech
2. beton
3. palena

sedi?

dakujem
Zeck
24.08.10,06:14
My mame na dome od roku 1950 rovnaku skridlu - bobrovku a zatial nezmenila farbu - je tehlovo cervena. Asi to bude tym, ze tie ine odtiene napr. hneda su namalovane na tych novych skridlach...
TomasHC
24.08.10,06:43
My mame na dome od roku 1950 rovnaku skridlu - bobrovku a zatial nezmenila farbu - je tehlovo cervena. Asi to bude tym, ze tie ine odtiene napr. hneda su namalovane na tych novych skridlach...

Tiez mam ten pocit, ze prirodna tehlova farba musi vydrzat na veky.
alltracboy
24.08.10,07:52
po par mesiacoch sa uz na strechu ani nepozries..problem by mohol byt pri vymene prasknutej skridle, kde bude nova vyrazne sytejsia.
bupi
24.08.10,08:24
Na svetlych odtienoch skridly je vidno hned plesen a machy, na tmavsich nevidno.
Tiiez to zavisi od struktury povrchu aj tvaru skridly. Ked je drsnejsi,nezachytava sa na nom tak lahko mach a ak ano, velmi to nevidno.
Na rovnych je vidno vsetko, na tvare vlnka rovinka menej.
lusielaL
24.08.10,09:13
My mame Moravsku-Bramac,odtien cerveno hneda,treti rok.Zatial je farebne stale pekna,mozno je bledsia ako ked sa davala,ale vôbec to nevnimam.Po machu ani stopy.K plechu mam poznamku zo skusenosti-manzel dokoncil detom striesku na smykalke,plech mu dal kamarat,zbytok z jeho strechy-Maslen,rok ho mal ulozeny a z opacnej strany je hrdzavy.
220870
24.08.10,14:39
Nefarbené nelakované ľahšie chytia machy a majú vyššiu nasiakavosť,to je ich nevýhoda a dôvod prečo sa škridly lakujú ,farbia.
Ferdosondo
25.08.10,04:14
Zas nie je problém po 10-15 rokoch škridľu pretrieť nanovo,ak ide už o vizuálny efekt.
A to už niekto robil? Čím by si to chcel "pretrieť"?
lubko6394
25.08.10,05:39
A to už niekto robil? Čím by si to chcel "pretrieť"?

No, farbiť som nevidel, ale minulý rok behal sused s wapkou po Tondachu a vyzeralo to super. Ja sa tam vyškriabem až potom, čo mi začne padať príliš veľa nachu do odkvapu a bude ich upchávať. Btw. aký vplyv na kvalitu strechy má jej farba? Ja počítam s tým, že tmavá strecha časom zosvetlie, svetlá stmavne a to najmä tým, čo na ňu padá - či už kyslý dážd alebo trus holubov.
day
25.08.10,17:40
vplyv nema ziadny, ale tiez nechcem krytinu ktora po 5tich rokoch zostane "bezfarebna", samozrejme pri zachovani ostatnych, dolezitejsich vlasnosti krytini

mozno sa vela ludi prestane pozerat na strechu, ale ja by som sa chcel pozerat na peknu stechu aj po rokoch, hlavne ked sa jedna o bungalov
lubko6394
26.08.10,04:42
vplyv nema ziadny, ale tiez nechcem krytinu ktora po 5tich rokoch zostane "bezfarebna", samozrejme pri zachovani ostatnych, dolezitejsich vlasnosti krytini

mozno sa vela ludi prestane pozerat na strechu, ale ja by som sa chcel pozerat na peknu stechu aj po rokoch, hlavne ked sa jedna o bungalov

Najjednoduchšie sa mi vidí drsný Bramac antracit. K tomu som dal podbitie palisander ( všetko tmavé ) a medenné ríny, ktoré mi po roku stmavli a z tej čiernoty už nevystupujú a potom Ti ostáva zvoliť vhodnú omietku - marhuľa, sky... a ani po rokoch by sa celkový dojem nemal príliš meniť a to napriek možným zmenám odtieňov, A ked máš bungalov alebo neobývané podkrovie, tak Ti tá zvýšená teplota z tmavej krytiny môže byť ukradnutá.
TomasHC
26.08.10,05:39
Najjednoduchšie sa mi vidí drsný Bramac antracit. K tomu som dal podbitie palisander ( všetko tmavé ) a medenné ríny, ktoré mi po roku stmavli a z tej čiernoty už nevystupujú a potom Ti ostáva zvoliť vhodnú omietku - marhuľa, sky... a ani po rokoch by sa celkový dojem nemal príliš meniť a to napriek možným zmenám odtieňov, A ked máš bungalov alebo neobývané podkrovie, tak Ti tá zvýšená teplota z tmavej krytiny môže byť ukradnutá.

...a po 5 rokoch budes mat na tom drsnom Bramacu malu botanicku zahradu :(
day
26.08.10,06:10
to nie :), urcite hladku,
ako pise Tomas, budes mat na streche druhu zahradku,

paci sa mi cierna, pripadne klasika tehlovo cervena, nq donovaloch som videl modru, to nie

ked vydrzi pekne farebna 10rokov budem spokojny