henry_sk
23.08.10,17:10
Dobrý deň,

potrebujem Váš názor - posúdiť prácu murára, ktorý pracuje na zateplení fasády. Zatiaľ je na jednej strane domu.

1. EPS je lepený hrubými húsenkami peny CT84 na brizolit opláchnutý wapkou, penu po nanesení mierne poprášil vodnou hmlou
2. EPS nekotvil - bez hmoždín, iba miestami, kde by hrozilo odpadnutie do zaschnutia
3. EPS prebrúsený škrabkou na omietky - dosť bordelu a na EPS zostalo dosť omrviniek
4. používa sa kleber Mercato professional od DenBravenu
5. natiahol vrstvu lepidla, vtlačil sieťku zubatým hladítkom a tým čo sa pretlačilo skrz sieťku to zahladil - mierne vidno obrysy sieťky
6. dosť vysoké teploty, tak na druhý deň mierne navlhčil deň starú vrstvu sieťky s lepidlom a ťahal na to ďalšiu vrstvu lepidla, ktorou vraj vyrovnáva drobné nerovnosti a úplne tým zakryje sieťku
7. po dni schnúce staré lepidlo, mierne vlhčil vodnou hmlou - vraj je to na to, aby cement v lepidle lesie vyzrel
8. omietka na to pôjde až na druhý rok - nechať kleber tak, alebo už teraz zbrúsiť a napenetrovať?

ďakujem
220870
23.08.10,16:27
Tak kúpte veľkú sviecu a chodte ju zapáliť do kostola a poďakovať sa pánbožkovi za to že ste natrafili na tákéhoto pána majstra.Tomu čo vám ho odporučil treba kúpiť min liter špičkovej domácej slivovice.
Aj keď nevidím rovinnatosť a kvalitu práce ale tak by sa to malo robiť.To original postup.
andiablo
23.08.10,17:15
zbrúsiť môžeš ale nepetrvať netreba. Na penetrák by sa ti len nychytali nečistoty
marleau
23.08.10,17:23
Tak kúpte veľkú sviecu a chodte ju zapáliť do kostola a poďakovať sa pánbožkovi za to že ste natrafili na tákéhoto pána majstra.Tomu čo vám ho odporučil treba kúpiť min liter špičkovej domácej slivovice.
Aj keď nevidím rovinnatosť a kvalitu práce ale tak by sa to malo robiť.To original postup.
Takému treba kšeft dohodiť.Som rád,že nie som sám,čo robí svoju robotu poctivo,aj keď pri troške lajdáckosti by zarobil.
marleau
23.08.10,17:24
Penetrák by bolo treba po 3 mesiacoch obnoviť,takže ten určite nie.
henry_sk
23.08.10,18:21
To je fakt taký dokonalý postup? Sviečku síce nezapálim, ale slivka sa nájde :-)

andiablo, po akej dobe brúsiť? Lebo lešenie tam nechcem mať moc dlho a čakať týždne na zretie klebra... čo tak prebrúsiť až o rok(max. dva) pred penetrákom a omietkou?

Mimochodom, rovinatosť je super, len občas vidno potiahnutie hobľom.

ďakujem
andiablo
23.08.10,19:02
To je fakt taký dokonalý postup? Sviečku síce nezapálim, ale slivka sa nájde :-)

andiablo, po akej dobe brúsiť? Lebo lešenie tam nechcem mať moc dlho a čakať týždne na zretie klebra... čo tak prebrúsiť až o rok(max. dva) pred penetrákom a omietkou?

Mimochodom, rovinatosť je super, len občas vidno potiahnutie hobľom.

ďakujem
podľa mňa môžeš aj teraz keď nie je na total vytvrdnuté. Ja som to tak robil. Lepšie sa to prebúsi ako keď to na fest stvrdne
220870
23.08.10,19:04
Nechápem čo chcete brúsiť?Kleber sa nebrúsi len sa pozrážajú drobné výstupky lepidla.Nič viac netreba.