profitechnik1
25.08.10,07:44
Pekný deň prajem. Dal som si podrezať starý dom z pálenej tehly kvôli vlhkosti. miestami sa však nepodarilo pre členotisť vykonať podrezanie až po podlahu a tak vznikol asi 10-20 cm priestor pod izoláciou. Pracovníci firmy mi tvrdili, že postačuje sanačná omietka s prídavkom napr. Baurexu, ale vraj je dobré pod omietku ešte múr napustiť nejakým prípravkom odpudzujúcim vlhkosť. Našiel som iba prípravok Hydrofob, alebo Lukofob, obidva sú však určené na povrchovú úpravu a nie som si istý, či na tom bude potom držať omietka. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem
220870
25.08.10,15:14
Lukofob nie to je klasická penetrácia,bolo by zbytočné a skôr nevhodné ju na takýto povrch dávať.Hydrofob môže byť.Ale nie na plošnú penetráciu muriva ale na napúšťanie múrov navŕtaním otvorov (podľa postupu).Baurex odporúčam aj ja .Je to špičkový materiál.
profitechnik1
26.08.10,03:47
Ďakujem pekne.
lubko6394
26.08.10,07:27
Ak dobre rozumiem, tak je podrezanie na úrovni podlahy a len niekde 20 cm vyššie. Problém vidím v podlahe a tých 20 cm. Ja som podrezával tiež ale ja som po celej podlahe dal izoláciu a spojil ju s tou v podrezaní, takže teraz mám dom v plastovej vani (ja som podrezával vo výške 20-60 cm nad podlahou).
Tá vlhkosť ked nebude môcť ísť do múra, tak ti môže prejsť do podlahy.
goromir
26.05.11,20:26
Či bude stčiť sanačná omietka alebo nie zavisí na stave zavlhnutia muriva. Ak chcete ešte realizovať injektáž, tak ste si to nemali dávať podrezať. Ak však trváte na realizácii, tak výborný injektážny krém je DRYZONE. Jednoduchá aplikácia vám ušetrí peniaze za realizačnú firmu.
lubko6394
27.05.11,05:36
Či bude stčiť sanačná omietka alebo nie zavisí na stave zavlhnutia muriva. Ak chcete ešte realizovať injektáž, tak ste si to nemali dávať podrezať. Ak však trváte na realizácii, tak výborný injektážny krém je DRYZONE. Jednoduchá aplikácia vám ušetrí peniaze za realizačnú firmu.


Aha naraz vo veľa témach sa objavuje zázrak dodávaný firmou z Toplolčian a ešte tie rady dáva pod jedným nickom. Totálna reklama !!!:D:D:D