dadia1
08.11.05,09:03
Ahoj.

Tak ma napadlo, ze sa tu mozno najde niekto mudry a poradi mi.
chodim do jednej činskej rychloreštauracie - Pieštany - Tesco.
Robia tam užasne obalovane kuracie kusky s takou sladko kyslou červenou omačkou.
Je to niečo užasne. to kuracie masko je obalene a vysmažene. ale neviem v čom je obalene. je take nadychane a super. tak sa mi zda, ze uz do tesca chodime nie kvoli nakupom ale kvoli kuracim kuskom :-))))
tak rada by som to urobila doma aj s tou omačkou, ale neviem ako na to.

Prosim ak sa tu najde niekto kto by mi poradil, budem fakt velmi vdačna.
Dakujem vam.

Pekný dník
Tatiana
08.11.05,08:19
Ahoj.

Tak ma napadlo, ze sa tu mozno najde niekto mudry a poradi mi.
chodim do jednej činskej rychloreštauracie - Pieštany - Tesco.
Robia tam užasne obalovane kuracie kusky s takou sladko kyslou červenou omačkou.
Je to niečo užasne. to kuracie masko je obalene a vysmažene. ale neviem v čom je obalene. je take nadychane a super. tak sa mi zda, ze uz do tesca chodime nie kvoli nakupom ale kvoli kuracim kuskom :-))))
tak rada by som to urobila doma aj s tou omačkou, ale neviem ako na to.

Prosim ak sa tu najde niekto kto by mi poradil, budem fakt velmi vdačna.
Dakujem vam.

Pekný dníkTu omáčku robiť neviem. Ale na chutné šťavnaté kurazie rezne mi dala raz kámoška recept a fakt sú dobré.
Do bieleho jogurtu vyšľaháš 2-3 vajíčka. Posolíš, okoreníš rezne, trošku pridáš sójovej omáčky a zaleješ tým dresingom a necháš postáť do druhého dňa. Potom tie rezne obaľuješ iba strúhanke a vyprážaš. Niekedy vôbec to nedávam ani odležať do chladničky a robím to hneď a sú fakt výborné.
dadia1
08.11.05,08:25
určite musia byt vynikajuce tieto tvoje rezníky.
ale myslím, ze to nie su tie MOJE. tieto vyzeraju ako v nejakom cestičku. je hladke, nafuknute a chrumkave. su to take krasne a lakave valčeky. :-(
pyton
08.11.05,08:26
Tatiana, mňam díky za recept, čo najskôr vyskúšam :p
pyton
08.11.05,08:28
dadia 1, veď skús sa opýtať aj ich, ako to robia a daj nám potom vedieť :)
Tweety
08.11.05,08:28
Tu omáčku robiť neviem. Ale na chutné šťavnaté kurazie rezne mi dala raz kámoška recept a fakt sú dobré.
Do bieleho jogurtu vyšľaháš 2-3 vajíčka. Posolíš, okoreníš rezne, trošku pridáš sójovej omáčky a zaleješ tým dresingom a necháš postáť do druhého dňa. Potom tie rezne obaľuješ iba strúhanke a vyprážaš. Niekedy vôbec to nedávam ani odležať do chladničky a robím to hneď a sú fakt výborné.AJ ja ich tento týždeň výskúšam.;)
dadia1
08.11.05,08:29
dadia 1, veď skús sa opýtať aj ich, ako to robia a daj nám potom vedieť


A ty si mysliš, ze mi prezradia recept ?? !!! to asi ťažko .
bendži
08.11.05,08:34
no ja ti neporadim, ako to môžu robiť, ale tiež pridávam typ ako pripraviť kuracie prsia... dame to olivoveho oleja s bylinkami (provensalske korenie, bazalka.. a podla chuti), odstat v chladnicke cez noc aby mäsko tie bylinky fajne do seba nasiaklo a potom obalujeme v syrovom cestíčku a tak vyprážame...
pyton
08.11.05,09:08
dadia 1, veď skús sa opýtať aj ich, ako to robia a daj nám potom vedieť


A ty si mysliš, ze mi prezradia recept ?? !!! to asi ťažko .
Ak tam pracujú aj slovenky, tak určite, prečo nie.
dadia1
08.11.05,09:17
Ak tam pracujú aj slovenky, tak určite, prečo nie.

No pracuju tam aj slovenky, ale nemyslim,ze prezradia svoje vyrobne tajomstvo. tym predsa stracaju zakaznikov. ja som od nich chcela raz kupit flašu tej omačky. je fakt super. mysliš, že mi ju predali? veru nepredali. a to som ju chcela zaplatit. takze recept zdarma, to nemyslim , ze by dali.
kukučka
08.11.05,18:07
dadia 1, veď skús sa opýtať aj ich, ako to robia a daj nám potom vedieť


A ty si mysliš, ze mi prezradia recept ?? !!! to asi ťažko .
Nuž nedozvieš sa to, kým to neskúsiš!
Poznáte Fulghumovú "škôlku" a jeho rady? Ja sa riadim radami môjho otca a jedna z hlavných bola " za opýtanie nebijú!"
Milan Benka
08.11.05,18:39
Skúste to obaliť v solamyle, ale je to babračka.
valeriam
08.11.05,21:20
Vyberám z knihy čínskych receptov:
pokrájané kúsky mäsa pred obaľovaním namočíme aspoň na 5 minút do zmesi 1 lyžice vína a 1/4 lyžičky soli a potom obalíme cestíčkom pripraveným z 2 bielkov, 5 lyžíc hladkej múky a 1 lyžice solamylu.
Tento pomer je na 25 dkg mäsa.
možno to nie je taká istá, ale skús túto:
Sladkokyslá omáčka: 1 stredne veľká cibuľa, 1 strúčik cesnaku, 2 lyžice oleja, 10g namočeného celého zázvoru, hovädzí vývar-prípadne horúca voda, 2 lyžičky octu, 2 lyžičky cukru, glutasol(nahradí aj prášok z vegety) 2-3 lyžičky sójovej omáčky, 1 lyžička solamylu, soľ:
Nadrobno pokrájanú cibuľu a na plátky pokrájaný cesnak speníme na oleji, pridáme pokrájaný zázvor, zalejeme vývarom, alebo horúcou vodou, ochutíme octom, cukrom, glutasolom a sójovou omáčkou, zahustíme solamylom rozmiešaným v troche vody a podľa chuti osolíme. Omáčku dáme do misy z jenského skla a varíme vo vodnom kúpeli asi 30 minút.
Dobrú chuť.
dadia1
11.11.05,12:58
uz som to našla :

Kuře na sladkokyselo
přidat do mé kuchařky tisknout stáhnout


2,5 ml (1/2 lžičky) soli
10 ml (2 lžičky) kukuřičného škrobu
1 kuřecí prsíčka nakrájená na kostky 1 cm velké
1 jarní cibule, oloupaná a hrubě nakrájená na špalíčky 1 cm velké
25 g bambusových výhonků nakrájených na plátky
1 zelená paprika, zbavená semen a nakrájená na tenké plátky
2,5 cm čerstvého kořene zázvoru, oloupaného a nakrájeného na plátky
2 očištěné mrkve nakrájené na tenké nudličky 2,5 cm dlouhé
1 stroužek česneku, oloupaný a nasekaný
30 ml (2 lžíce) oleje

TESTÍČKO:
100 g hladké mouky
25 g kukuřičného škrobu
1 malé vejce
fritovací olej

OMÁČKA:
15 ml (1 lžíce) jemného přírodního cukru
15 ml (1 lžíce) červeného vinného nebo bílého octa
15 ml (1 lžíce) sójové omáčky
15 ml (1 lžíce) rajského protlaku
450 ml kuřecího vývaru
špetka Glutasolu
10 ml (2 lžičky) kukuřičného škrobu


1 Smícháme sůl a kukuřičný škrob. Obalíme v něm kousky kuřete. Těstíčko získáme smícháním prosáté mouky, kukuřičného škrobu s vejcem a přiměřeným množstvím vody. Dobře je ušleháme. Rozpálíme fritovací olej. Kousky kuřete ponoříme do těstíčka a fritujeme, až jsou zlatohnědé a křupavé. Necháme je na ubrousku okapat a uchováváme v teple. Ve woku rozpálíme 30 ml (2 lžíce) oleje a za stálého míchání smažíme cibuli, zázvor a česnek 2-3 minuty. Přidáme mrkev a smažíme 2 minuty. Přidáme zelenou papriku a smažíme 2 minuty. Přidáme bambusové výhonky, osolíme a důkladně promícháme. Všechny přísady do omáčky smícháme a nalijeme na uvařenou zeleninu. Povaříme 2-3 minuty, až omáčka zhoustne a zprůsvitní. Usmažené kousky kuřete urovnáme na servírovací mísu a přelijeme je sladkokyselou omáčkou.

29.08.2004
Množství: pro 4 osobyDoba přípravy: 30 min Doba vaření: 20 min Hotovo za: 50 min
pyton
11.11.05,14:24
Také chute ste mi narobili s tými čínskymi omáčkami, že som v obchode naložila Maggi čínsku sladkokyslú omáčku na mäso.:p Dúfam, že to nebude otrasné a že nepokazím mäso. Vyzerá to ako taká väčšia detská výživa, píšu tam, že mäsko nakrájané na malé kocky orestujeme 3 minúty, omáčku pridáme k mäsu.
Inak, určite nie je nad to, si to celé pripraviť sám.
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/041.jidlo.symboly/003.gif
Tweety
11.11.05,14:27
Také chute ste mi narobili s tými čínskymi omáčkami, že som v obchode naložila Maggi čínsku sladkokyslú omáčku na mäso.:p Dúfam, že to nebude otrasné a že nepokazím mäso. Vyzerá to ako taká väčšia detská výživa, píšu tam, že mäsko nakrájané na malé kocky orestujeme 3 minúty, omáčku pridáme k mäsu.
Inak, určite nie je nad to, si to celé pripraviť sám.
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/041.jidlo.symboly/003.gif
To už bola takto otvorená? :rolleyes:
pyton
11.11.05,14:29
...:D :D :D...
Tweety
11.11.05,14:32
...:D :D :D...
Nehnevaj sa, ale to ma napadlo pri pomyslení na tie príspevky v printových mediách o čínskych reštauráciách. :rolleyes: :rolleyes: :o :o :o