Fellini
26.08.10,13:27
Ahojte poraďáci, píšem riadne vytočená. Chceme si do domu zaviesť obecnú vodu (doteraz sme to riešili studňou). Problém je, že voda vedie na opačnej strane cesty, takže sa treba buď podkopať alebo cestu rozbiť (je to cca 8 metrov na náš pozemok). Firma, ktorú sme oslovili, si za zriadenie vodovodnej prípojky aj s rozbitím cesty a dodávkou PVC šachty vypýtala na starú menu rovných 100 tisíc korún. Je to normálne? Tvrdia, že cestu musia rozbiť a následne opraviť, pretože v strede vedie kanalizácia a voda musí viesť nad ňou, ale aj tak sa mi to zdajú nekresťanské peniaze. A to za tie prachy len dovedú vodu na pozemok a za zavedenie vody priamo do domu máme zas platiť niekomu inému. Bývame kúsok od Blavy, sú tu šialené ceny za všetko, ale aj tak......
Chcem Vás poprosiť o vaše skúsenosti, čo tento špás stojí.
Vopred ďakujem aj za kontakt na nejakú inú firmu, respektíve živnostníkov, samozrejme do súkromných správ.
day
26.08.10,13:30
v NR krtko stoji cca 30E, ked je moznost pod cestou pouzit krtka tak by som volil tuto moznost
Zoltán Kovács
26.08.10,13:45
Súhlas s predchádzajúcim príspevkom. 100 tisíc v starej mene, by mala stačiť na celú vodoinštaláciu (bez kúrenia).
Fellini
26.08.10,15:10
v NR krtko stoji cca 30E, ked je moznost pod cestou pouzit krtka tak by som volil tuto moznost

ahoj, myslíš 30 E za čo? Za meter podkopania? Díky
day
26.08.10,16:38
ano, je to presne 800Sk/m, my potrebujeme takto riesit elektriku, na jednom a druhom konci treba vykopat jamu, vykop a nemusis rozkopavat cestu.
potrebujes viac ponuk, na zaciatok to zadaj na 123dopyt.sk a ziskas prehlad, to by na zaciatok malo stacit ;)
Sedrik89
26.08.10,17:15
Mam zavedenu vodu k stavbe asi tyzden. Ceny: podkopanie teraz sam pomocou hydraul. zdvihaka, ale ak nemas dobru podu pod cestou tak si to daj urobit. Predtym, pri elektrine som mal "krtka" -30eur za meter. Sachta vymurovana svojpomocne pomocou salovacich tvarnic: cca so vsetkym 100 - 120eur. Zavedenie vody vodarnami 158eur. 100000Sk je podla mna velmi vela. Ale to je mozno preto, ze budu prekopavat asfalt, zisti si v akej hlbke je kanalizacia a tomu sa prisposob. Ja som mal pod cestou tiez kanalizaciu a v pohode. Ina c vsetky pripojky som mal na opacnej strane.
M3G
26.08.10,17:54
Ja som robil minulý rok šachtu, moja kalkulácia:
- vykopanie jamy a šachty 40 €
- robota /betónovanie pomocou šalovacích tvárnic, výkopy a prípojka/ cca 200 €
- materiál /tvárnice, betón, dekel, hadice, ventily/ cca 200 €
- pripojenie od vodárni 100 €
---------------------------------------------------------------------
Spolu 540 €
Ak k tomu prirátam krtkovanie, nemalo by to vyjsť viac ako 700 €
Fellini
27.08.10,05:17
Ja som robil minulý rok šachtu, moja kalkulácia:
- vykopanie jamy a šachty 40 €
- robota /betónovanie pomocou šalovacích tvárnic, výkopy a prípojka/ cca 200 €
- materiál /tvárnice, betón, dekel, hadice, ventily/ cca 200 €
- pripojenie od vodárni 100 €
---------------------------------------------------------------------
Spolu 540 €
Ak k tomu prirátam krtkovanie, nemalo by to vyjsť viac ako 700 €

Ahojte, no tak som sa dozvedela, že cesta sa bude naozaj musieť rozbiť a následne opraviť, pretože tá kanalizácia sa NAOZAJ nedá podkopať. To svojpomocne fakt neurobíme. Idem ďalej hľadať...
dasoft
27.08.10,08:59
Doplnim iba tolko, ze ja mam zial od vodarov ponuku v podobnej vyske (3380Euracov - teda vyse 100tis. Skk bez DPH!!!). Voda aj kanalizacia je asi meter od kraja cesty (teda pod cestou) ktora vedie okolo mojho pozemku. V hlbke asi 2m a vzdial. asi 2m od kraja pozemku, teda asi 6m od domu. A tiez sa mi to zda straasne vela...
To je cena pripojky uz aj s vodomernou sachtou aj s poklopom. Nemame na to takze aj ked mame uz dom skoro postaveny, k vode sme sa zatial nedostali...