misomiso
27.08.10,11:40
Máte niekto skúsenosti s krytinou ISOLA? Da sa po strecha chodit? Pripada mi to velmi tenky plech.

Vraj sa to kotvi vrubkovanymi nastrelovacimi klincami. Prekvapilo ma, ze su vraj hole, bez tesnenia.
misomiso
27.08.10,13:16
Nikto z poradakov nemate tuto krytinu?

nereagujem na odkazy v profile
marleau
27.08.10,15:41
Ja som ju dával v Taliansku,aj keď plech neuznávam,táto krytina bola celkom fajn,veď je aj drahšia.Skrutky nemajú tesnenie,lebo sa šróbujú do vlnky od spodu,čo je veľká výhoda od ostatných.
misomiso
27.08.10,18:49
Ja som ju dával v Taliansku,aj keď plech neuznávam,táto krytina bola celkom fajn,veď je aj drahšia.Skrutky nemajú tesnenie,lebo sa šróbujú do vlnky od spodu,čo je veľká výhoda od ostatných.

Preco plech neuznavas?

nereagujem na odkazy v profile
marleau
28.08.10,03:43
Preco plech neuznavas?

nereagujem na odkazy v profile
Pre mňa je plechová krytina ako tanier z plastu.Dá sa z neho najesť,ale neuznávam to.Neviem,prečo niekto chce čo najľahšiu krytinu,neviem,prečo krytina musí byť vodivá,neverím,že vydrží dlhšie ako betónová alebo pálená škridla,nie je mi to ani pekné na pohľad,nie je tak odolný voči krupobitiu,nie je bezpečne pochodzny pri údržbe.Jednoducho mi tam nepasuje,tak,ako neuznávam plastové okná.
220870
28.08.10,05:46
Ďalšie nevýhody ,je to šmyklavé sneh sa na takejto streche málkoedy roztopí väčšinou sa zošmykne,terba riadne snehové zábrany neparkovať auto blízko domu a pod. ,škodia tomu vtáky svojim agresívnym trusom(ale len u tých lacnejších výrobcov).Je to ľahké odfúkne to vietor ,na starších domoch na ktoré sa to často dáva neboli betónové stužujúce vence,nechcem nikomu zle ,ale doslova je to len čakanie na to kedy sa Slovenskom preženie silná víchrica(plechové strechy tu aj tak pravidelne poletujú).Plech môže poškodiť ľad ,sú známe prípady kedy šmýkajúci sa ľad túto krytinu prerezal,poškodil farebnú úpravu plechu .Známy prípad z Moravy keď po prelete práškovacieho lietadla menili plechové strechy.
misomiso
28.08.10,08:30
Neviem,prečo niekto chce čo najľahšiu krytinu,

No ja musim dat najlahsiu, pretoze ide o rekonstrukciu a nemam krov dimenzovany na tazke krytiny, je tam teraz sindel. Este ma niektori presviedcaju na ETERNIT, vraj sa teraz znova rozbieha. Mate s tym skusenosti?


nie je tak odolný voči krupobitiu,nie je bezpečne pochodzny pri údržbe. No neviem, ci spominany ETERNIT nie je pri krupobiti horsi. Do plechu sa spravia pravdepodobne jamky, ale to by ma az tak netrapilo, ako keby mi rozbilo eternit. Nemate s tym skusenosti?


Známy prípad z Moravy keď po prelete práškovacieho lietadla menili plechové strechy.

A aky bol dovod, co im spravilo praskovacie lietadlo?


nereagujem na odkazy v profile
marleau
28.08.10,13:25
Tie strechy teraz lietajú aj preto,že sú krokvy slabo uchytené a plechová krytina plní rolu padáka.Kto používa pevnostné (nie obyčajné!) skrutky do dreva 12 x 380 do každého spoja krokva - pomúrnica resp. väznica (ako ja napríklad)?Pritom 1 ks = cca 1,80 €.Teraz som na strop do TT poslal 400 ks.Ak niekto šetrí,má za tri... (...dni strechu o 50 m ďalej).
220870
28.08.10,14:03
No ja musim dat najlahsiu, pretoze ide o rekonstrukciu a nemam krov dimenzovany na tazke krytiny, je tam teraz sindel. Este ma niektori presviedcaju na ETERNIT, vraj sa teraz znova rozbieha. Mate s tym skusenosti?

No neviem, ci spominany ETERNIT nie je pri krupobiti horsi. Do plechu sa spravia pravdepodobne jamky, ale to by ma az tak netrapilo, ako keby mi rozbilo eternit. Nemate s tym skusenosti?

prášok poškodil prederavil strechy vyzerlo to ako keby ste špendlíkom narobili maličké dierky,len upozorním že to nebol značkový plech.
Na obr 5 ročná strecha.Spodný okraj plechu je na cca 1 cm zhrdzavený,o rýnach škoda slov.

A aky bol dovod, co im spravilo praskovacie lietadlo?


nereagujem na odkazy v profile
5 ročná strecha