dasoft
27.08.10,12:26
Zdavim vsetkych,
neviete niekto ako je to teraz pocas akcie 30% dolu s krytinou Bramac? Kolko % bezne na tom maju stavebniny, ide mi o to, ci sa to da niekde zohnat este lacnejsie ako o 30% z cennik. cien?
alltracboy
27.08.10,10:56
v senci urcite dostanes 35% ale bolo uz aj 37 na jar..na protektor. je to len na zakladne.. doplnky su tam pekne drahe u bramacu.. teda vsade..aj u tondachu.. len maditeran ma zlavy aj na zakladne aj na doplnkove.
dasoft
27.08.10,11:18
Ak porovnate Bramac Alpska Klasik hneda a Mediteran Danubian Evo hneda, ktoru by ste si vybrali skor (kvalita)? Cenovo je to priblizne rovnake (mediteran je o cosi lacnejsi).
alltracboy
27.08.10,11:37
ja si myslim, ze ked my spravime strechu, tak nas urcite prezije nech by bola z bramacu alebo mediteranu. Jeden chlapik co staval domy v nemecku raz povedal, ze bramac je najlepsia krytina a v nemecku vraj strasne leti. ale to moze byt len jeho nazor. Ja kupim toco bude lacnejsie.. ak bude rozdiel maly, tak bramac. mediteran ma skaredsrie robene tie farbene flakate skridle, ale inak beton je beton a forma je forma.. urcite budu kvalitou podobne. Uz aj mediteran robi nieco na sposob protektoru- dokonca vraj este lepsie to je ta evo
220870
27.08.10,13:13
ja si myslim, ze ked my spravime strechu, tak nas urcite prezije nech by bola z bramacu alebo mediteranu. Jeden chlapik co staval domy v nemecku raz povedal, ze bramac je najlepsia krytina a v nemecku vraj strasne leti. ale to moze byt len jeho nazor. Ja kupim toco bude lacnejsie.. ak bude rozdiel maly, tak bramac. mediteran ma skaredsrie robene tie farbene flakate skridle, ale inak beton je beton a forma je forma.. urcite budu kvalitou podobne. Uz aj mediteran robi nieco na sposob protektoru- dokonca vraj este lepsie to je ta evo
Treby skúsiť dolámať 1 kus škridly ,v tom je rozdiel.
alltracboy
27.08.10,14:02
chces povedat ze zoberiem skridlu do ruk a rozlamem ju ako polystyren?
TomasHC
27.08.10,14:08
chces povedat ze zoberiem skridlu do ruk a rozlamem ju ako polystyren?

Nie, chyt ju za kraj jednou rukou a s druhou rukou klepni do stredu s nejakym drevennym hranolom :)
220870
27.08.10,14:23
Nie, chyt ju za kraj jednou rukou a s druhou rukou klepni do stredu s nejakym drevennym hranolom :)
Stačí sa na ňu postaviť, niekedy sa tie šmejdy dajú lámať aj v rukách podľa toho ako sa im vo výrobe zadarí.o olámanych rohoch po pár zimách ,škoda slov.
alltracboy
27.08.10,16:13
no aby sme neplietli ostatních ludi co to budu citat, treba napisat, ze sa jedna o mediteran :D
Ferdosondo
29.08.10,03:30
Mediterran mám položený na streche tretí rok. Dával som ho na strechu sám. Neviem o akej lámavosti je tu reč. Môžeš po nej chodiť. Samozrejme s rozumom. U švagra kládli majstri Mediterran z firmy, ktorá montuje strechy Bramac. Tvrdili, že je kvalitná, akurát ju treba klásť presnejšie ako Bramac, lebo nemá také tolerancie ako v Bramacu.
pivko
29.08.10,03:57
Daj si urobiť komplet ponuku aj s doplnkami ,lebo vychádzať len z toho kde ti dajú viac % zľavu na základnu škridlu nemá zmysel.A daj si do ponuky zarátať , fólie figarol, vakaflex atd..to su pekelne drahé vecičky na ktorých po dobrej zľave ušetríš viac ako na zopár % pri škridle.
alltracboy
08.09.10,12:35
vraj bramac moc nestiha dodavat pred zimou, tak zrejme uz nebudem cakat a kupim skridlu v tejto akcii. Rimska antik je moja vyvolena.
marleau
08.09.10,12:39
KM Beta tiež nie je zlá.
Jack_spk
09.09.10,18:44
Ja som kupoval Mediterran v 11/2009 a mal som cenu na komplet strechu 2000 € aj s doplnkami /180 m2/ a Bramac chcel 4 300€ - takže som nemal o čom rozmýšľať. Ten čo mi to pokladal že Mediterran je v podstate rovnaký ako Bramac - iba sa líšia povrchovou úpravou...
alltracboy
09.09.10,20:06
na nete som videl v Pesti bramac rimsku tehlovu za 18,5 sk za kus . skoda, ze nemam ponatia ko by som to dopravil
day
09.09.10,20:30
Ja som kupoval Mediterran v 11/2009 a mal som cenu na komplet strechu 2000 € aj s doplnkami /180 m2/ a Bramac chcel 4 300€ - takĹže som nemal o čom rozmýťĞaĹĽ. Ten čo mi to pokladal Ĺže Mediterran je v podstate rovnakĂ˝ ako Bramac - iba sa lĂ*ĹĄia povrchovou Ăşpravou...

to moze byt problem, ked Ti bramac vydrzi 2x dlhsie uz cena nie je taka vyhodna,
ja som (zatial) za tondach, este nemam nic nacenene
vladoziak
10.09.10,05:24
Ja mam ponuky na bramac moravska plus-strecha jednoduche acko,bez vikierov a zlabov,rozmer 150m2
Na krytinu+original bramacke doplnky od 2000 do 2200 eur
Na krytinu+neoriginalne bramac doplnky 1800 eur
Na tondach 2600 eur.
Folia kontaktna vysokodifuzna.
Dodavka 14 dni od zaplatenia predfaktury.
Jack_spk
10.09.10,06:56
Určite Bramac nevydrží 2x dlhšie ako Mediterran - to sú proste bludy. Robí sa to presne z toho istého betónu iba povrchová úprava je iná a tá je diskutabilná čo spraví po 20 rokoch - ale rozhodne ten betón bude rovnaký..
day
10.09.10,08:26
Určite Bramac nevydrží 2x dlhšie ako Mediterran - to sú proste bludy. Robí sa to presne z toho istého betónu iba povrchová úprava je iná a tá je diskutabilná čo spraví po 20 rokoch - ale rozhodne ten betón bude rovnaký..

to je problem, ze neviem ktora vydrzi a ktora nie, v inej teme sme rozoberali farebnu stalost, stale sa neviem rozhodnut ako postupovat, ktoru vybrat, zatial som viac pre tondach

inak nesuhlasim s nazorom, ze na strechu sa po case nebudem pozerat, preto je to jedno, to si tam mozem dat rovne tabule z plechu
dasoft
12.09.10,20:36
Ja som uz takmer rozhodnuty pre Mediterran Danubia Evo. Oproti Bramacu ma zdvojenu povrchovu vrstvu (nad "protectorom" alebo "colorsystemom" je este jedna vrstva, ktora toto vsetko chrani). Ked som si dal robit ponuky komplet aj s doplnkami a foliami cenovo vyjde Danubia Evo cca o 15€ viac ako Bramac Alpska Klasik (teda v globale - cenovo je to to iste) a je to uz o niecom uplne inom. Videl som tieto dve skridle pri sebe u predajcu, ktory ponuka Bramac aj Mediterran a mozem povedat, ze v povrchovej uprave Danubia Evo (uplne ine ako stara Danubia) je to ovela viac hladke a vyzera o dost lepsie ako Bramac Alpska/Klasik... Je to sice novinka, ale myslim ze tych 60 rokov by vydrzal aj Bramac aj Mediterran...
220870
13.09.10,03:34
Nechcem odhovárať ani presviedčať, nevidel,som tú škridlu.Ale nie len povrchová úprava je všetko.Kvalita farieb,farbostálosť,odolnosť voči UV žiareniu,stálosť tvaru,(škridly bývajú pokrútené),rozmerová presnosť,kvalita základného materiálu,krehkosť-tuhosť,pevnosť v tlaku,oteruvzdornosť,mrazuvdornosť
alltracboy
13.09.10,07:28
a KM beta je co za krytinu?
alltracboy
13.09.10,07:30
ja by som ine znacky ako bramac riesil, ak by bol bramac celkovo drahsi viac ako dajme tomu 400 eur. do tej ceny je zrejme lespie spolahnut sa na osvedcenu znacku
marleau
13.09.10,08:03
Určite Bramac nevydrží 2x dlhšie ako Mediterran - to sú proste bludy. Robí sa to presne z toho istého betónu iba povrchová úprava je iná a tá je diskutabilná čo spraví po 20 rokoch - ale rozhodne ten betón bude rovnaký..
To je pravda,rozdiel je aj v profile a v tom,či sa dá posúvať v zámkoch alebo musí byť laťovanie na presno.Ak sa stane to,čo mne,tak nepomože ani svetová značka.Mne sa stalo,že po záplavách výrobca neustriehol vo výrobe,že mu zatopené farbivá zhrudkovateli a potom sa to na streche v Nemecku vymylo,až tam ostali diery.Našťastie ju grátis vymenili.
dasoft
14.09.10,05:22
Nechcem odhovárať ani presviedčať, nevidel,som tú škridlu.Ale nie len povrchová úprava je všetko.Kvalita farieb,farbostálosť,odolnosť voči UV žiareniu,stálosť tvaru,(škridly bývajú pokrútené),rozmerová presnosť,kvalita základného materiálu,krehkosť-tuhosť,pevnosť v tlaku,oteruvzdornosť,mrazuvdornosť
Ano presne na toto by som si rad dal pozor, preto by ma zaujimali aj ine nazory na tieto dva typy. Bramac Alpska klasik sa uz robi hodne dlho, Mediterran Danubia Evo este len zacina, vraj by mala mat vsetko toto dost lepsie vyriesene ako Bramac, ale rad by som poznal nazory ludi z praxe... (netreba sa vzdy drzat len osvedceneho, ale zase na druhej strane prve serie nemusia byt na 100%...?)
alltracboy
11.10.10,19:21
no uz som si skusil mediterran rozlomit v rukach. V stavebninach mali taky crep z rozbitej skridle a odlomil som z neho kusok v jednej ruke. ale uz ma aj tak kupeny bramac rimsku antik tak dufam, ze to bude kvalitou lespie. Inak by som asi kazdemu odporucil tondach.. to je proste nadhera aj po rokoch. Bramac je po 12 rokoch vyblity bez farby, tondach ako z fabriky..
radEg
12.10.10,06:32
Keďže teraz riešim tiež dilemu ktorú škridlu dať na strechu, zaujímajú ma vaše názory.

Krovár ktorý mi bude robiť strechu mi vravel, že kvalitovo čo sa týka pevnosti a presnosti nevidí žiadny rozdiel medzi Mediteranom a Bramacom. Myslím, že je mu jedno ktorú bude pokladať ak ju nekupujem od neho a preto nemá žiadny zmysel aby obhajoval Mediteran. Je to chlapík ktorý sa venuje strechám už pekných pár rokov.

Vy tvrdíte, že Mediteran je pevnostne horšia ako Bramac. Je pevnosť horšia len pri deštruktívnej skúške alebo je horšia aj pri bežnej pokládke a pri bežnom používaní teda občasnej chôdzi po streche, pri poveternostných podmienkach atd..

Osobne som bol vždy presvedčený, že budem dávať Bramac ale teraz keď počúvam rozdiely v cene tak váham nad Mediteranom.

Do toho sa zaplietol ešte Tondach ktorý ma presviedča svojou stálofarebnosťou. Od tej ma práve krovár odhováral lebo vraj bývajú krivé.

Asi je to nekonečná téma.

Myslí si niekto, že spravím chybu ak sa rozhodnem pre hociktorú z týchto troch ?

Myslí si niekto, že mi niektorá vydrží menej ako 50 rokov ?

Myslí si niekto, že pri správnej pokládke sa môže škridla poškodiť pri chôdzi po streche (25 sklon) pri niektorej z uvedených ?

Myslí si niekto, že pri správnej pokládke sa môže škridla poškodiť pri nápore poveternostných podmienok, váhy snehu (25 sklon) pri niektorej z uvedených ?

Alebo je to len žabomyšia vojna o tom kto čo odporúča, kto akú cenu dá, kto čo ospevuje lebo to má doma, kto viac tlačí do reklamy a kto je väčší alebo menší výrobca ?
Jack_spk
12.10.10,07:09
Ja som dal Mediterran - mal som ho o 2500 € lacnejsi ako Bramac. Majster com mi to robil mi povedal, ze rozdiel medzi Bramacom nevidi. Polamanych som mal iba par kusov. Neviem co to spravi za 20 rokov - ale ci mam Mediterran alebo Bramac urcite mi prsat do chalupy nebude.
alltracboy
12.10.10,07:47
bramac som dal preto lebo som kupil zakladnu skridlu s 35% zlavou. navyse tie antik povrchy su u mediterranu drahsie ako u bramacu. isiel som to kupit na posledny den akcie a mal som uz nakreslenu strechu na bramac tak som tondach neriesil. ale niektore skridle tondach su lacnejsie ako bramac a ako som pisal, videl som 12 rocnu bramac aj mozno starsiu tondach a ta tondach bola krasna hladka.. ako tanier skoro. a mala peknu farbu. Staci sa pozerat na domy ked svieti slnko a je vidiet ake si na streche farebne flaky. Proste niekto re skridle vyblednu skor. preto sm dal ten povrch antik, na tom tie farebne rozdiely dufam nebude vidiet.
mendo933
12.10.10,08:50
Ja som dal Mediterran - mal som ho o 2500 € lacnejsi ako Bramac. Majster com mi to robil mi povedal, ze rozdiel medzi Bramacom nevidi. Polamanych som mal iba par kusov. Neviem co to spravi za 20 rokov - ale ci mam Mediterran alebo Bramac urcite mi prsat do chalupy nebude.
:confused: neviem ci cena tych 2500€ je cena samotnej skridle + doplnkove skridle, ci aj s predrazenymi doplnkami,foliami? lebo mna tondach twist medeno-hneda engloba na Ackovu strechu 210m2 komplet skridla aj s hrebenacmi, krajovkami, vetracimi a dph vysla tolko
fetya
12.10.10,19:09
Moja strecha:
základná škridla 264m2
okrajovky P, L45-45ks
odvetravacie 28ks
kanalizačná 1ks
folia
hrebenáč na 20m
držiak hrebenáča a hrebeňovej laty
lišta okolo komína
a všetky ostatné (sieťky, plechy na koniec krokvy...)
3000evri Mediterrán Danubia - farbu môžem vybrať keď budem brať, v cene skladovane do júna, doprava
Bramac 4500
používajú rovnaké suroviny, dokonca aj farbivo predáva ten istý dodávateľ, ale ako vysvetloval predavač, Bramac je ako Mercedes, musíš zaplatiť za meno, Mediterrán ako Octavia. Sú kvalitné, žiadny rozdiel, len cenovo. Nie je rozdiel, kd dvaja výrobcovia z tých istých surovín, rovnakou technológiou vyrábajú výrobky na nerozoznanie.
alltracboy
13.10.10,04:13
LOL, tak sa skus previezt v mercedese a octavii :D
fetya
13.10.10,18:52
Aha, a návšteva v servise, a budeš rád, že máš octi. Inak ja kupujem olej do mojej fabie z mercedesáckeho salónu, ten olej, ktorý technici nevymenia na tých luxusne drahých autách, len očistia filter. Ale to je mimo témy, sorry. Napäť - nevidím rozdiel medzi bramacom a mediterranom. Na garáži mám bramac, sused má mediterran - na nerozoznanie, a už 5 rokov žiadny problém ani s jedným. Nemusíš súhlasiť, ale si myslím, že z rovnakých surovín a materálov, rovnakým výrobným spôsobom, dokonca takými istými strojmi sa vyrábajú 2 kritiny, a rozdiel je v obchodnom názve, tak prečo by som mal zaplatiť len za meno, ktoré je možno známejšie, ako to druhé. Z cenového rozdielu si kúpim polovicu dreva na krov.
alltracboy
13.10.10,19:16
ja som kupil farebnu upravu antik, a ta je u mediterranu drahsia ako u bramacu. navyse si staci pozriet to farbenie u oboch a hned je vidiet ze mediterran vyzera dost divne. keby som kupoval najlacnejsiu skridlu bez ohladu na farbu tak asi jedine mediterran. alebo podla aktualnej akcie.
pivko
14.10.10,03:00
Z lešenia som zbadal na streche asi 3ks poškodené škridle /Bramac/ odbité z krajnej hrany tak asi 1cm. Treba to nejako opraviť? alebo je nutné vymeniť škridle?
220870
14.10.10,04:01
Nieje to nutné meniť.Po prvej zime je treba skontrolovať strechu.Škridly mávajú skryté vady ,majú drobné trhlinky ,bývajú puknuté,nieje to na prvý pohľad vidieť.Cez zimu do tých trhlín netečie voda a mráz takéto škridly potrhá.Nieje to nejaká drastická chyba ,ale treba ich vymeniť.
acho
14.10.10,06:31
Prave idem kupovat strechu. Mam cenovu ponuku na Bramac AŠ klasic a Mediteran Danubia Evo. Cenovy rozdiel na celej streche (skridla vratane prislusenstva) je 500€ v prospech Mediteranu.
Otazka? ...oplati sa usetrit tych 500€ vzhladom ku kvalite oboch vyrobcov?
fetya
14.10.10,15:26
Kvalita je rovnaká, na neroznanie, peniazky sa zidu inde.
m.lauko
27.10.12,04:59
ani nesrandujte s mediterranom od roku 2008 som vymenil pol palety a stale praska!!! ked som ju reklamoval tak mi oznamil, ze asi nebola vyzreta a po 4 rokoch? Sused ma mediterran, iny typ a puka takisto.
nirix
29.10.12,17:28
Zdravým..

Prečítal som si komplet všetky názory, ktoré tu boli napísané.. Neberiem ich nikomu, len sa neviem stotožniť s tým, ak niekto "nevzdelaný v problematike betónových krytín" povie, že nevidí kvalitatívny rozdiel medzi Bramacom a Mediterranom. Na prvý pohľad laik nemá šancu spoznať rozdiel. Je pravda, že sú obe vyrobené z podobnej frakcie pieskov, z toho istého cementu prípadne dodávané farbivá do betónu - na betón a podobne. Dôležité je v akých množstvách sa pridávajú do receptúry.

- Bramac má silnejšie pevnosti ako Mediterran (skúste si porovnať váhovo 1ks Bramacu s Mediterranom)
- Bramac reaguje na právoplatné reklamácie v prospech zákazníka ochotnejšie ako Mediterran (bol som svedkom)
- Bramac má dlhoročnú tradíciu = jeho kvalita je testovaná od roku 1967 kedy bol založený prvý výrobný závod v Rakúskom Pöchlarne (Mediterran funguje od roku 2000, ako sa bude táto škridla správať po rokoch?? pri značke Bramac je táto otázka zodpovedaná)
- Bramac má váhu-dĺžku-šírku-hrúbku-kontúru povrchu-kontúru vodnej drážky taktiež kontrolovanú krycej vlny prísne kontrolovanú v častých intervaloch počas výroby (potom je každá škridla ako keby ich jedna mater mala)
- Nehovoriac o pevnostiach a prestupových vlastnostiach paropriepustnej fólii a izolačných materiáloch ktoré Bramac ponúka.

No dalo by sa o tom veľa písať no Mediterran má jednu "výhodu", ktorá hovorí za všetko.. je ňou CENA

A ako bolo hore už uvedené.. Kto si nemôže dovoliť Mercedes postačí mu bohate aj Octavia..
(a servis Mercedesu a Octavie by som sem neplietol)

..ja len toľko.. :)
alltracboy
29.10.12,17:38
ja som videl v stavebninach dost polamanych kusov mediteranu a ta skridla ma uplne inu frakciu. Zdala sa mi porovitejsia a vacsia frakcia kamena. po bramacu chodim po streche (90kg) a zatial nepukla ani jedna.
Ferdosondo
30.10.12,10:22
Já ti nevím Karle. Mediteran 5 rokov na streche. Aj chodím po streche a nič nepraská. Asi ju budem musieť reklamovať:).
Aby som objektívny, tak sa na bočnej strane, kadiaľ odteká voda vytvára mach.
alltracboy
30.10.12,10:58
nepisal som ze mediteran je zla, len ze to nieje identicke s bramacom aku tu niekto pisal. Lebo crep maju odlisny.