kingkarab
29.08.10,12:27
zdravim,
rozhodli sme sa pre novu garazovu banu a kedze ta stara bola dost uzka(len tak tak nou preslo auto) chcem rozsirit otvor pre branu. garaz sa nachadza pod rodinnym domom, a bude nutne vyburat asi 70 cm z betonoveho zakladu. ked to budem vyburavat buracim kladivom nemoze mi cela stena prasknut?alebo bude lepsie vyrezat otvor pilou s diamantovym kotucom? a potrebujem na to aj nejake povolenia od statika atd?
vopred dakujem za odpovede
TomasHC
30.08.10,05:27
Zalezi ako je urobeny preklad nad branou. Ale o 70 cm je veru dost, to by nemuselo dopadnut dobre... RD ste stavali vy, alebo ste kupili hotovy bez projektovej dokumentacie?
220870
30.08.10,06:49
Tak na takéto veci nehľadajte odpoveď na internete.Predopkladám ,že bez kvalitného statického posudku a bez posúdenia priamo na mieste to nebude možné.
alltracboy
30.08.10,07:18
ja by som osekal omietku az na tehlu(beton) + preklad.. aby sa vobec zistilo akym sposobom je to tam robene.
ciners
30.08.10,12:44
Ked to vas dom,jeto len na vasom uvazeni, ci vam to stoji za to, netreba povolenie statika
kingkarab
30.08.10,17:21
dom patri rodicom, namiesto prekladu nad branou je rovno platna ktora je aj stropom v garazi
TomasHC
31.08.10,05:53
dom patri rodicom, namiesto prekladu nad branou je rovno platna ktora je aj stropom v garazi

To je pre Teba dobra sprava. A ako daleko budes od rohu domu, ked ten otvor rozsiris? Pripadne sem zaves foto.
kingkarab
01.09.10,08:49
po vyburani zostane od rohu este 1 meter. vcera sme sa uz do toho pustili tak dufam ze to dobre dopadne...