pepa78
29.08.10,19:25
Zdravím Vás,

prosím o Vaše skúsenosti v oblasti ohrevu vody...Riešim kúrenie do novostavby / podlahové / + ohrev TUV. Len sa neviem rozhodnúť vzhľadom na to, že budeme mať len sprchový kút, či nám bude stačiť prietokový ohrev v kotly alebo bude treba aj zásobník TUV. Má niekto skúsenosť s prietokovým ohrevom ?

Ďakujem
janfasanga
29.08.10,21:51
Závisí to aj od ďaľších parametrov (napr. zdroj tepla: plyn/elektrika, atď.), ale vo všeobecnosti platí, že ak budeš mať čo i len tzv. "mikrozásobník" na vyrovnanie teploty vody, tak dosiahneš väčší komfort. Proste ti nebude tak kolísať teplota vody ak pustíš sprchu (je to nepríjemné, raz bude až príliš horúca, raz studená... samozrejme závisí to aj od kvality prietokového ohrievača a typu zmiešavacej vodovodnej batérie). Prietokový ohrev je dobrá vec, ja osobne nie som zástancom zbytočne veľkých zásobníkov TÚV kvôli plytvaniu energie na akumuláciu zbytočne veľkého (nepotrebného) množstva teplej vody. Ale v tvojom prípade by som asi volil zlatú strednú cestu, t.j. kotol s prietokovým ohrevom a s integrovaným mikrozásobníkom.
pepa78
29.08.10,22:26
Závisí to aj od ďaľších parametrov (napr. zdroj tepla: plyn/elektrika, atď.), ale vo všeobecnosti platí, že ak budeš mať čo i len tzv. "mikrozásobník" na vyrovnanie teploty vody, tak dosiahneš väčší komfort. Proste ti nebude tak kolísať teplota vody ak pustíš sprchu (je to nepríjemné, raz bude až príliš horúca, raz studená... samozrejme závisí to aj od kvality prietokového ohrievača a typu zmiešavacej vodovodnej batérie). Prietokový ohrev je dobrá vec, ja osobne nie som zástancom zbytočne veľkých zásobníkov TÚV kvôli plytvaniu energie na akumuláciu zbytočne veľkého (nepotrebného) množstva teplej vody. Ale v tvojom prípade by som asi volil zlatú strednú cestu, t.j. kotol s prietokovým ohrevom a s integrovaným mikrozásobníkom.

Uvažujem o tomto kotle - http://www.protherm.sk/component.php?cocode=catalogue&itid=3780&icid=1
220870
30.08.10,06:45
Ja mám Protherm 24ktv už 12 rokov s prietokovým ohrevom vody a nemám problem.A to predpokladám ,že technológie za 10 rokov šli hore.
jachymj
01.10.10,15:28
Ja mám Protherm 24ktv už 12 rokov s prietokovým ohrevom vody a nemám problem.A to predpokladám ,že technológie za 10 rokov šli hore.
A máš prevádzku bez nejakého problému, nikdy sa ti nic nepokazilo? a co servis a servisne prehliadky (ochota servisakov, ceny a pod.)
Ja nejak nemam doveru ku prietokovym kotlom, kedze mam momentalne tiez prietokovy a nejak sa zrejme nevydaril (zn. Leiber) ale zvazujem vymenu a chcem vediet ak yje ten Prothem, kedze je vyrabany u nas, ci je technologiou porovnatelny s znackami napr. Junkers, Vaillant, Viessman a pod.
220870
01.10.10,16:04
Nikdy som nemal žiadnu poruchu na kotli.Len ventilku som menil.Ochota servisu záležala len od toho aby sme sa časovo stretli .
juricheck
30.08.12,16:48
Ahoj, ja mám teraz podobný problém. Doma sme si namontovali Protherm Gepard s prietokovým ohrevom vody. Teplota vody však nám kolíše ako to písal aj janfasanga, aj keď máme pustenú iba teplú vodu (nastavenú na 38°C) a prietok vody je stáli, napr. 4l/min.
Doteraz sme nemali skúsenosti s prietokovým ohrevom vody, prosím dajte mi vedieť, či máte podobné negatívne skúsenosti! Hlavne by ma zaujímali kotle Protherm a Protherm Gepard. 220870 si nemal podobné problémy?
Ak nie, tak asi bude porucha v kotly, možno s čidlom..
marek66
31.08.12,18:44
Pusti si teplu vodu a sleduj kotol ci moduluje vykon, ci sa nahodou nevypína kedze nedokaze udrzat takuto nizku teplotu
anaxios
04.11.18,20:30
Zdravím. Ja mám s prietokovym kotlom rovnaký problém. Sprchujem sa a je to ako terapia šokom. Horúca a odrazu studená a opäť doookola. Chcem to poriešiť nejakým zásobníkom na teplú vodu. Dá sa to?
vicktor
05.11.18,08:24
Jasne ze sa da - vseobecne. Ale zalezi na priestorovych moznostiach a zmierenim sa napr. s buranim stien pre doplnkove rozvody.
anaxios
05.11.18,09:21
Mohol by ste mi upresniť koľko litrový zásobník by nám stačil, do WC (lebo tam máme kotol) 3 izbového bytu? Doporučil by ste konkrétne nejaký?
vicktor
05.11.18,12:43
Ja mam v RD projektovanom pre 6 ludi 150 litrovy zasobnik. Neskor nas tu zilo o dve osoby viac a nikdy som nepocitil ochladzovanie vody. Predpokladam, ze v byte mate iba jednu kupelnu, zasobnik musi stacit aj mensi, ale neviem ake su, ani znacku neporadim. Treba kurenara.