beika
08.11.05,12:26
V októbri sme predali auto, ktoré bolo v majetku firmy, ale už odpísané.
Sme mesačný platcovia DPH.
Sme povinný odviesť z predaja tohto auta daň?
Prosím je to súrne.
Vera
08.11.05,11:32
Ak ste si pri kúpe tohto auta neuplatňovali DPH na výstupe (osobné auto), faktúru vystavuješ tiež bez DPH - je to v § 42 zák. o DPH
renča1
08.11.05,11:38
ale daň z príjmu áno, pretože auto bolo vložené v majetku firmy. Pokiaľ by bolo vyradené z majetku firmy 5 rokov v tom prípade by bolo oslobodené.
beika
08.11.05,11:44
To auto bolo nákladné a keď sa kúpilo tak sa s neho odpočítala daň.
Takže teraz by sme ju mi mali zaplatiť DÚ?
To, že musí ísť do dane z príjmu viem, ale tomuto vôbec nerozumiem.
Katarína STR
08.11.05,11:49
Beika, ak to bolo nákladné auto, tak ste si potom nárokovali DPH a teda aj pri predaji tohoto auta sa musí vystaviť faktúra s DPH.
beika
08.11.05,12:02
Ďakujem Vám veľmi pekne, že ste mi pomohli.
Ale ešte predsa..
Na kúpno - predajnej zmluve nie je vyčíslená DPH.
Postačí keď bude vyčíslená len na výdavkovom doklade?
Katarína STR
08.11.05,12:26
Na zmluve by malo byť napísané, či uvedená cena je s DPH, alebo bez a v akej celkovej cene sa to auto bude faktúrovať.
Podľa mňa na výdavkovom doklade nemusí byť uvedená DPH, len celková cena k úhrade. Veď predsa na faktúre bude rozpísaná suma bez DPH + samotná DPH.
Tweety
08.11.05,12:31
Ďakujem Vám veľmi pekne, že ste mi pomohli.
Ale ešte predsa..
Na kúpno - predajnej zmluve nie je vyčíslená DPH.
Postačí keď bude vyčíslená len na výdavkovom doklade?Stornujem súhlas, chcela som odpovedať. Fa za predaj auta musí byť s DPH, pretože ste si ju pri nákupe uplatnili.
beika
08.11.05,12:51
Tú faktúru si robil majiteľ a je na nej napísaná len suma a že je uhradená v hotovosti. Nič viac.
Dnes mi ju dal do rúk, aby som mohla uzavrieť mesiac..
Tweety
08.11.05,12:54
Tú faktúru si robil majiteľ a je na nej napísaná len suma a že je uhradená v hotovosti. Nič viac.
Dnes mi ju dal do rúk, aby som mohla uzavrieť mesiac..Tak mu to daj prepísať správne podľa zákona. Musíš je predsa zaúčtovať do výnosov a takto ako? a DPH?:rolleyes:
ata111
08.11.05,12:55
Beika, oddaň to a odveď jednoznačne DPH. Vystav fa aj keď len kópiu pre seba, ak ste to nákl.auto predali nepodnikateľovi. /Výsledná suma :1,19 = DZ/
beika
08.11.05,12:59
Zajtra mu to dám Tweety a uvidím, čo mi na to povie.
Každopádne to zdaním a daň odvediem.
Ďakujem ata111.
Krásny dník Vám prajem.
Tweety
08.11.05,13:07
Zajtra mu to dám Tweety a uvidím, čo mi na to povie.
Každopádne to zdaním a daň odvediem.
Ďakujem ata111.
Krásny dník Vám prajem.Ja by som mu rovno vrátila faktúru a dala mu prečítať zákon o DPH .:rolleyes:
beika
09.11.05,06:56
Máš pravdu, ale nieje to také jednoduché.
Keby sa vyradí auto z podnikania deň predtým, musela by sa aj tak platiť tá DPH?
Čo by tomu muselo predchádzať?
Asi by musel ísť k policajtom urobiť prepis auta z firmy na osobu, že?
Tweety
09.11.05,07:17
Máš pravdu, ale nieje to také jednoduché.
Keby sa vyradí auto z podnikania deň predtým, musela by sa aj tak platiť tá DPH?
Čo by tomu muselo predchádzať?
Asi by musel ísť k policajtom urobiť prepis auta z firmy na osobu, že?Nerozumiem Tvojej otázke.;)
beika
09.11.05,07:28
Asi som to dosť nejasne napísala.
Čo by sa muselo urobiť, aby sa nemusela odvádzať tá DPH?
To auto bolo vo firme a aj v technickom preukaze to malo napísané.
Myslela som to tak, že ak by sa z firmy vyradilo deň pred predajom do osobného užívania, či by sa to v tom technickom preukaze muselo prepísať, že už nieje vo firme.
Tweety
09.11.05,07:34
Asi som to dosť nejasne napísala.
Čo by sa muselo urobiť, aby sa nemusela odvádzať tá DPH?
To auto bolo vo firme a aj v technickom preukaze to malo napísané.
Myslela som to tak, že ak by sa z firmy vyradilo deň pred predajom do osobného užívania, či by sa to v tom technickom preukaze muselo prepísať, že už nieje vo firme.Takýto postup by nič nemenil na tom, že treba odviesť DPH.;)
beika
09.11.05,08:27
Ďakujem veľmi si ma nepotešila, ale čo už.
Majiteľ začína nad tým všeliako špekulovať, tak som zvedavá čo vymyslí.
Tweety
09.11.05,08:28
Ďakujem veľmi si ma nepotešila, ale čo už.
Majiteľ začína nad tým všeliako špekulovať, tak som zvedavá čo vymyslí.Potom napíš, čo vymyslel.:rolleyes:
beika
09.11.05,08:41
Určite napíšem.
Zatiaľ uvažuje nad dvoma dokladmi.
Že jedným sa prepíše naňho a druhým sa predá.
Akurát, že na faktúre ktorou predal to auto figuruje ako firma.
ALDA
09.11.05,08:52
Určite napíšem.
Zatiaľ uvažuje nad dvoma dokladmi.
Že jedným sa prepíše naňho a druhým sa predá.
Akurát, že na faktúre ktorou predal to auto figuruje ako firma.
Aj keď ho prepíše na seba DPH firma musí odviesť!
Nič sa nestane, ke´d to urobíš ako Ti už radili, poniž sumu o DPH. DPH odvedieš a hotovo.
beika
07.12.05,07:13
Sľúbila som, že napíšem ako to dopadlo.
Takže majiteľ s niekým telefonoval a potom prišieľ s tým, že auto sa v ten deň vyradí z podnikania do osobného užívania a potom sa následne hneď predá. Že ako fyzická osoba už nieje platca DPH.
Chcela by som Vás, ale ešte poprosiť o jednu radu.
Vo firme bolo auto, ktoré sa ale po ukončení leasingu pred tromi rokmi vyradilo. Teraz ho chce opäť zaradiť do firmy. Je to možné, keď už raz vo firme bolo?
sarmantna
07.12.05,07:46
Podľa mňa je to možné, zaradí sa v cene, aká by bola po odrátaní daňových odpisov, bol to "starý" leasing, čiže auto je daňovo odpísané, takže sa zaradí iba na podsúvahu a všetky náklady na auto budú daňovo uznané.
ata111
07.12.05,07:59
Sľúbila som, že napíšem ako to dopadlo.
Takže majiteľ s niekým telefonoval a potom prišieľ s tým, že auto sa v ten deň vyradí z podnikania do osobného užívania a potom sa následne hneď predá. Že ako fyzická osoba už nieje platca dph.
Chcela by som Vás, ale ešte poprosiť o jednu radu.
... Už som to tu na porade kdesi čítala- medzitým sa to riešilo, že áno, dá sa to. Vyradiť auto bez dopadu na DPH - FO ho prenechá sama sebe a na druhý deň predá ako nepodnikateľ bez DPH. Ale isto by ho mal daniť ako predaj do piatich rokov od nadobudnutia - pre daň z príjmu. Trošku prelúskaj poradu...
beika
07.12.05,08:04
Áno do dane z príjmu si to dá, mali sme len problém s tou DPH. Už sme to vyriešili.
Takže dalo by sa to tak, že to auto znovu zaradím do majetku a zaplatím cestnú daň a môžeme si uplatňovať výdavky?
Prosím Vás a niekde v zákonoch o tom niečo nenájdem?
Ja som nič také nenašla, ale možno vy viete lepšie.